• MÜŞTERİ HİZMETLERİ

  • 444 24 98

Geri Dönüşüm Firmaları. En Yakın Geri Dönüşüm Firmaları | Birmilyonnokta

Geri Dönüşüm firmaların listesi. Bu sayfada Geri Dönüşüm firmaları kelimesi ile alakalı sonuçları görüntüleyebilir il ve ilçeye göre filtreleyebilirsiniz

Geri Dönüşüm Firmaları

Dp Demir Plastik ve Geri Dönüşüm

Hurda


Demir Plastik ve Geri Dönüşüm  sektörü içerisinde sürekli kendimizi yenileyerek müşteriler

Kısmet Hurda

Hurda


KISMET HURDA  OLARAKplastik hurda alımın satımı,metal hurdası alım satımı,bakır hurdası alım sa

Poyraz Hurdacılık

Hurda


  • Her türlü hurda alım satımı.   • Hurdaları yerinden sökü

Salman Hurda

Hurda


Salman Hurda 1990 yılında Ankara da kurulmuş olup, her türlü hurda alım satım işleriyle sektöründe ö

Şahin Metal Geri Dönüşüm

Hurda


Eskimeyen sektörlerden biri olan Şahin Metal Geri Dönüşüm birmilyonnokta.com un

Çınar Geri Dönüşüm

Hurda


Hurda sektöründe faaliyet gösteren Çınar Geri Dönüşüm birmilyo

Menekşe Geri Dönüşüm San.tic.ltd.şti.

Hurda


 Menekşe Deri Dönüşüm San.Tic.Ltd.Şti. firması , Adanada pvc tozu , yol kasisleri ,hemzemin geç

Sabırlar Hurda Ticareti

Hurda


KASTAMONUDA SABIRLAR HURDA TİCARETİ OLARAK HURDA DENİNCE AKLA GELEN TÜM HURDALARIN ALIMINI YAPM

Büyükçelik Metal Hurdacılık

Hurda


Büyükçelik Metal HurdacılıkHURDA ALIMI HURDA SATIMI BAKIR HURDA ALIM SATIMI DEMİR HUR

Enes Metal Hurda

Hurda


Sarı Hurda15:24 By enesmetalHer nevi sarı hurdasını adresinizden gelip teslim alıyoruz. Fiyatlandırm

Karacaoğlan Geri Dönüşüm ve Metal

Hurda


Karacaoğlan Geri Dönüşüm ve Metal olarak siz değerli müşterilerimize kaliteli v

Genişyürek Metal

Hurda


  Genişyürek Metal; müşteri odaklılığı ve yenilikçi hizmet anlayışıyla metal

Yıldırım Hurdacılık

Hurda


Yıldırım Hurdacılık olarak Osmaniye'de ; Hurda Alım Satımı   Demir Hurda Alım

Davutoğlu Metal

Hurda


Davutoğlu Metal Ticaret Geri Dönüşüm Ltd. Şirketi, bügun çevreye verdiği önem ve güvenilir kadrosu i

Eska Geri Dönüşüm

Hurda


2011 yılında kurulan Firmamız kısa sürede sektöründe adından bahsettirmiştir. Misyo

Ecikoğlu Hurda Metal

Hurda


Ecikoğlu Hurda MetalFİRMAMIZ ANKARA VE ÇEVRESİNDE TÜM METAL VE HURDA MALZEME İHTİYAÇLARINI KARŞILAYA

Hamzaoğulları Hurdacılık ve Geri Dönüşüm

Hurda


  HAMZAOĞULLARI HURDACILIK VE GERİ DÖNÜŞÜM Olarak Balıkesir de ;   Demir

İstanbul Hurda Metal

Hurda


Müşteri odaklı ticareti temel alarak, çalışanları ile katılımcı, karşılıklı güvene dayalı, müşterile

Çınar Yapı

Hurda


Kartepe Hurda Geri Dönüşüm

Hurda


2005 yılında kurulan firmamız Kocaeli ili Kartepe ilçesinde faaliyetine devam etmektedi

Aydoğan Metal

Hurda


Aydoğan Metal konusunda uzman ekibiyle hurda alım satımı ve çelik çekme mamülleri alanında hizmet ve

Özaltınova Geri Dönüşüm

Hurda


plastik hurda alımın satımı,metal hurdası alım satımı,bakır hurdası alım satımı,İstanbul ve türkiye

Geri Dönüşüm

Hurda


Güven Geri Dönüşüm, kurumsal yapısı, kaliteli ve stabil nitelikteki ür&uum

Genç Metal Geri Dönüşüm

Hurda


 Genç Metal Geri Dönüşüm 

Kenan Metal Hurdacılık Geri Dönüşüm

Hurda


Kırklareli’de hurda sektöründe faaliyet gösteren işletmemiz Kenan Metal Hurdac


Çevresel Bir Hizmet Olarak Hurda Geri Dönüşüm Firmaları

Yaşadığımız dünya yaşlanmakta ve insanlar için gerekli olan tüm tabii kaynaklar tükenmeye yüz tutmaktadır. Bu sebeple dünya genelinde aşağı yukarı 20 yıldır çok aktif bir şekilde çevreci yaklaşımlar ülke politikaları ve şirket yönetimleri tarafından dikkate alınmaktadır. Ülkemizde de giderek yaygınlaşmakta olan çevreci yaklaşımlar neticesinde birtakım sektörler ve firmalar ortaya çıkmaktadır. Tükenmekte olan kaynakların yenilenebilmesini öngören bu bilimsel yaklaşımların sonucunda geri dönüşüm firmaları ortaya çıkmış ve tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de faaliyet göstermeye başlamıştır.

İnsanların çöp diye attığı birçok ürünün yeniden üretilip farklı şekillerde sanayi ve endüstriye kazandırıldığı keşfedildiğinden beri geri dönüşüm firmaları çok önemli bir hizmeti yerine getirmektedir.Geri dönüşüm sayesinde bir taraftan çöp diye nitelendirilen atıklar değerlendirilmekte diğer taraftan da tabiatın kirlenmesinin önüne geçilmektedir. Bu iki taraflı bir kazanım fırsatı sunmak ile birlikte ortaya da devasa boyutta bir sektör çıkarmıştır.

Tüm bu açılardan bakıldığında ortaya çıkan hurda dönüşüm firmaları günden güne büyümekte ve binlerce kişiye istihdam sağlamaktadır. Bu konuda faaliyet göstermek isteyen firmalar Çevrecilik ve Şehircilik Bakanlığı'ndan izin alarak gerekli iş yeri açma ruhsatlarını da edinildiğinde geri dönüşüm firması olarak hizmet sunulabilmektedir.

Sadece atıkların yeniden imal edilmesi ve kullanılması alanında değil taşımacılıktan mühendisliğe kadar çok farklı sahalarda personele ihtiyaç duyan ve ekonomik girdisi oldukça fazla olan bir sahadır. Bu sahada faaliyet gösteren hurda firmaları gereken resmi evrakları tamamladıktan sonra çok hızlı bir şekilde faaliyete başlayabilir ve geri dönüşüm işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Geri Dönüşüm Firmaları Hangi Sahalarda Faaliyet Göstermektedir?

Çöp olarak nitelendirilen neredeyse tüm materyaller ve maddeler geri dönüşüm firmalarıtarafından yeniden değerlendirilebilmektedir. Çevreyi kirletmekte olan plastik geri dönüşüm firmalarının en çok rağbet ettiği ürünler arasındadır. Defalarca kere yeniden kazanım olanağı bulunan plastik ürünler birçok geri dönüşüm firmasının iştahını kabartmaktadır. Bununla birlikte geri dönüşüm firmasının Türkiye'de en çok rağbet ettiği materyal hurda metal olmaktadır.

Teknolojik atıklardan kâğıda kadar çok geniş bir alanda geri dönüşüm sağlayabilen metal konusunda da çok kaliteli işler çıkartılmaktadır. Metal kullanım alanı itibariyle birçok sektörde kendisine yer bulabilen değerli bir madendir. Atık olarak çöpe giden metaller,metal ve hurda firmaları tarafından toplanıp geri dönüşüm tesisine getirilmektedir. Bunun neticesinde ortaya metalin yeniden değerlendirildiği ve kullanıma sokulduğu bir döngü çıkmaktadır.

Metal ve hurda atıklar geri dönüşüme kazandırılmak isteniyorsa ilk yapılması gereken atık konumundaki metale ve hurdaya ulaşmaktır. Bunun için şirketini kurmuş olan geri dönüşüm tesisleri ya kendi bünyesinde toplayıcılar barındırmak zorundadırlar veya hurda alım satım yapan aracı firmalardan ihtiyaçları olan hurda metal türlerini satın almak durumundadırlar.

Ev eşyalarından teknolojik aletlere kadar birçok yerde kendisine kullanım olanağı bulan metal ürünler yıpranmaya ve çeşitli darbelere dayanamayarak deforme olmaktadırlar. Bu durumda çöpe giden metal aksamlı olan ürünler hurda alım satım firmaları tarafından satın alınmaktadır. Bu firmalar satın almış olduğu metali ya kendileri işleyerek geri dönüşüm konseptinde yeniden kazanmaktadırlar veya geri dönüşüm firması olarak faaliyet gösteren çeşitli kurumlarasatmaktadırlar.

Çöp olarak değerlendirilen yerlerdeki metallerin toplanması ise ayrı bir sektör olarak iş sahası olmuştur. Neredeyse en küçük ilçelerde daha iyi metal ve hurda alım satımı yapan birçok firma bulunmaktadır. Bu firmalar sahip olduğu araçlarla birlikte ve istihdam ettiği personelle hurda durumuna düşmüş olan bu metalleri alıp işleyen ve yeniden kazanıma hazırlayan geri dönüşüm firmalarına satmaktadırlar.

Bu noktada öncelikli olarak hurdacı diye tanımladığımız ve ev çöplerinden şehir çöplüklerine kadar birçok yerlerde bulunan hurda metalleri toplayan kişi veya firmalar devreye girmektedir. Bu firmaların toplamış olduğu hurdalar geri dönüşüm tesisine ulaştırıldığında bir dizi işlem neticesinde yeniden kullanıma sokulabilmektedir. Bu işlemlerden ilkimetalin tesise ulaştığında bir ayrıştırmaya tabi tutulmasıdır.

Birçok maddeden imal edilmiş olan metal hurdalar iyi bir ayrıştırmaya tabi tutulmaz ise kaliteli ürünler elde edilemez.Bunun için geri dönüşüm tesisi alanında uzman bir ekip barındırmaktadır. Bu ekip sayesinde bakır altın demir çinko gibi metal türleri ayrıştırılarak her bir metal kendi özelliğine has işlemlere tabi tutulmak için depolanmaktadır.Ayrıştırma işleminden sonra geri dönüşümfirmalarıayrışan bu metalleri granül hale getirilmesi işlemine geçilir.Metalleringranül hale gelmesi daha kolay erimesini sağlamakta ve eritme işlemi sırasında çok daha iyi sonuç vermektedir.Her metalin kullanılacağı sahaya göre istenen granül ebatlarında parçalanmasını sağlayacak olan bir elek sistemi de bulunmaktadır.

Metal ve Hurda Firmaları Yeniden Kazanım İşlemleri

Tesis bünyesinde granül hale getirilen metaller temizlenmesi için bir havuza sevk edilir. Bu havuzda çeşitli kimyasallar ile yıkanan granül metaller her türlü kirden ve pislikten arındırılır.Bu çok önemli bir işlemdir zira kirden ve pastan arındırılmamış metallerin geri dönüşüm sırasında sorun çıkarttığı bilinmektedir. Havuzdan toplanan granüller kurutma işlemine tabi tutularak en önemli adım olan eritme fırınlarına sevk edilir.

Hurda dönüşüm işleminde metallerin yapısına uygun olan fırın sıcaklığında erimesi onların daha kolay işlenmesini sağlamaktadır bu Erimeden sonra sıvı hale gelen metaller genellikle daha iyi işte ne bilmek için çeşitli makineler yardımıyla tel bobinleri dönüştürülür tel şekline gelen metal gerek firma içerisinde gerekse satılarak çeşitli şekillerde kullanılabilmektedir

Hurda firmaları tüm bu işlemler neticesinde ortaya çıkan ve yeniden üretimi hazır hale gelen metal ürünlerle birlikte ekonomik anlamda büyük bir girdi meydana getirmektedir. Çünkü bir metalin sıfırdan imali çok fazla işlem gerektiren ve ciddi bir yatırım ihtiyacı duyulan pahalı bir işlemler bütünüdür. Bunun yerine hurda olarak çöpe gitmekte olan metallerin toplanarak geri dönüşüm tesislerinde işlenmesi neticesinde yeniden kazanım olanağı bulan metalleri ekonomide kullanmak çok daha ucuz ve çevreci bir yöntemdir.

Geri dönüşüm firması açıp,metal ve hurda alanında faaliyet göstermek isteyen girişimcilerin yapması gereken işlerden bir tanesi bu alanda nitelikli ve donanımlı olan mühendisler barındırmaktır. Kanuni bir zorunluluk olan bu mühendislerin barındırılması aynı zamanda çok daha kaliteli hizmet vermeyi de beraberinde getirmektedir. Çünkü her metalin ve hurdanın kendine has bir yapısı bulunmakla birlikte insan sağlığı ve çevre sağlığı açısından da bir takım dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Bunlar bilinmediği takdirde kaliteli bir geri dönüşüm hizmeti sunmak ve ortaya kaliteli ürünler çıkartmak mümkün değildir.

Hurdacılar tarafından toplanan metallerin geri dönüşüm tesisinde işlenmesi neticesinde ortaya çıkan ürün bazen bir hammadde bazen de yenilenebilir ve kullanılabilir metaldir.Geri dönüşüm tesisindenelde edilen bu metaller ferforje yapımında ve endüstri sanayinin birçok kolunda kullanılmaktadır. Ayrıca endüstri sanayi de metal ve hurda açısından geri dönüşüm tesislerine kaynak sağlayabilecek nitelikte ve büyüklüktedir.

Özellikle metal doğrama, pencere ve kapı yapan firmaların sürekli olarak hurda haline gelen metalleri bulunmaktadır.Çoğu zaman yapılan bir sözleşme neticesinde bu metaller düzenli aralıklarla hurda firmaları tarafından satın alınıp geri dönüşüm tesislerine gönderilmektedir. Aynı şekilde otomotiv sanayi de hurda alım satım firmaları için iştah kabartıcı metal hurdaya sahip olmaktadır.Gemi yapan tersanelerden metalin kullanıldığı birçok endüstriye kadar her yerde metal hurda bulunmaktadır. Bu metal hurdalar iyi takip edildiğinde hem o firmalar için bir iş yükü ortadan kalkacak hem de geri dönüşüm tesisleri için hammadde sağlamış olacaktır.

Metal ve hurda firmaları kaliteli bir geri dönüşüm için çok büyük sistemleri kurmak zorundadırlar. Bu sistemler oldukça pahalı ancak kısa sürede ortaya çıkardığı ürünlerle birlikte kendi fiyatını amorti edebilen geri dönüşüm bantları ve makineleridir.Bir ürünün geri dönüşümünün granül safhasından başlayarak en sondaki ürün konseptine kadar geçen her türlü aşamasında birtakım makineler ve personeller devreye girmektedir. Bu açıdan oldukça hareketli bir saha olan hurda dönüşüm işi firmaları ciddi bir istihdamı da beraberinde getirmektedir.

Sitemizin sayfalarında hurda alım satım yapan firmalara yer vererek hem bu sektörün gelişmesine hem de tabiatın daha temiz kalmasına katkı sunmaktayız. Zira hurda alım satım firmaları sayesinde birçok kişi iş imkânı bulabilmekte iken ülkemizin tabiatı suyu ve havası da temiz kalmaktadır.Bunun için sitemizde yer alan geri dönüşüm firmaları ve hurdacılar telefon numaraları ve iletişim bilgilerini kendilerine ayrılan sayfada belirterek daha geniş müşteri kitlelerine ulaşıp daha çok alım satım yapabilmektedirler. Ayrıca müşterilerin firmanın sunmuş olduğu hizmet kalitesini puanlayabildiği bölüm bu firmaların kalitesi ve hizmet standartları hakkında müşterilere rehber niteliğinde olmaktadır.Bu sayfalara giren müşteriler birkaç dakika içerisinde yapacak oldukları inceleme neticesinde çalışmak istediği hurda firmaları ile iletişime geçebilmekte ve bu şekilde bu sektörde bir canlılık meydana gelmektedir.
Devamını Göster