• call img
  • MÜŞTERİ HİZMETLERİ

  • line
  • 444 24 98

Lpg Firmaları. En Yakın Lpg Firmaları | Birmilyonnokta

Lpg firmaların listesi. Bu sayfada Lpg firmaları kelimesi ile alakalı sonuçları görüntüleyebilir il ve ilçeye göre filtreleyebilirsiniz

Lpg Firmaları

Alaplı Bayhanlar Otogaz Lpg

Teknik Servis


Alaplı Bayhanlar Otogaz Lpg Zonguldak'da otogaz sektöründe hizmet vermektedir. zonguldak'da otogaz,z

Çelik Otogaz

Otomotiv


ÇELİK OTOGAZGAZİANTEPTE OTOGAZ,KALİTENİN ADRESİ,ÇELİK OTOGAZ,ROMANO OTOGAZ,ATİKER OTOGAZ OLARAK HİZM

Efe Lpg Sıralı Otogaz Sistemleri

Otomotiv


Adana Seyhan ilçesinde bulunan işletmemiz Efe Lpg Sıralı Otogaz artık www.birmilyonnokta.com

Sarı-Tez Doğalgaz Ltd.şti

Teknik Servis


ESKİŞEHİRDE HİZMET VEREN FİRMAMIZ,KAZAN KURULUMU,ISITMA VE SOĞUTMA SİSTEMLERİ,RADYATÖR SATIŞI,KAT KA

Şardağı Doğalgaz

Teknik Servis


Deniz Mermer Atölyesi

Teknik Servis


Mermer sektörü içerisinde sürekli kendimizi yenileyerek müşterilerimize her zaman daha kaliteli hizm

Kartal Lpg

Otomotiv


Otomobil kullanımlarının fazlalaşması ile birlikte otomobillerinin motorlarında da birtakım değişik

Saraylıoğlu Lpg

Otomotiv


20 Nisan 2007 Tarihinden İtibaren BARTIN Gölbucağı Mahallesi Yeni Sanayii Sitesinde ATİKER, BRC, LOV

Kafkas Doğalgaz-Elmadağ

Teknik Servis


Hocaoğulları Otogaz

Teknik Servis


Okan Lpg

Oto Servis ve Tamirhane


Otomobil bakım, servis ve lpg tamiri yapan Okan Lpg birmilyonnokta.com un üyesidir. Kayse

Altınok Otogaz

Teknik Servis


Özcam

Teknik Servis


Şahinler Doğalgaz Isı Sistemleri

Teknik Servis


 BAYMAK ÜRÜN YELPAZESİNDE OLAN KOMBİLER  LUNA3 240-310 Fİ- LUNA3 AVANT 240-310 Fİ  YO

Taşdoğan Lpg

Otomotiv


TAŞDOĞAN LPG olarak ;UYGUN FİYATLARLA VE İŞÇİLİK KALİTESİYLE SİZLERE HİZMET VERMEKTEN KIVANÇ DU

Ege Otogaz

Otomotiv


 Ege Otogaz 

Ceylan Lpg

Otomotiv


İman Otogaz

Otomotiv


Ayyapı Doğalgaz

Teknik Servis


Atiker Esen Oto

Otomotiv


Atiker Esen Oto

Çiğdem Otogaz Dönüşüm Sistemleri

Otomotiv


Otogaz dönüşüm;Kayseri prins montaj,Brc montaj,Sağlam otogaz,Romando bayiliği konusunda hizmetlerini

Cengiz Otogaz

OtomotivLPG Servisi ve Uygulamalarının Müşteri ile Etkin Buluşması

Otomobil, modern teknolojinin insanlığa en büyük hediyelerinden birisidir. Birçok ihtiyaca cevap vermekte, insanların yaşam standartlarını değiştirmekte ve hayatlarını kolaylaştırmaktadır. En uzak mesafeler arasında hızlı hareket imkânı vermesi sayesinde insanlara büyük bir kazanç sağlamaktadır. Taşıma kapasitesinin yüksek olması sayesinde insanların iş yükünü hafifletmekte, birçok materyalin taşınmasına aracı olmaktadır. Fakat ülkemizde araç sahibi olmak pek de kolay değildir. Çünkü büyük bir ekonomik güç gerektirir. Ayrıca iş, sadece otomobil sahibi olmakla da bitmiyor, onun dışında birçok masrafı ortaya çıkıyor. Hatta bazen bu ekstra masraflar, birkaç yıl içerisinde sahip olunan otomobilin maliyetini bile aşabiliyor. Bunların en öne çıkanları sigorta, kasko, motorlu taşıtlar vergisi, bakım masrafları, düzenli değişmesi gereken parçalar ve yakıttır.

Bütün bu ekstra masraflar, araç sahibi için büyük bir külfettir. Bir kısmı kullanıma bağlı olmakla birlikte bir kısmı ise araç hiç kullanılmasa dahi yapılması gereken ödemelerdir. Kullanıma dayalı ve en çok maliyete sebep olan ekstra ise yakıttır. Birkaç yıla kadar dünya genelinde üretilen bütün araçlar ya benzin ya da dizel yakıtlı üretilmekteydi. Bunun için şu an yollarda seyir halinde olan araçların çok büyük bir kısmı benzin veya dizel yakıt enjektörüne sahiptir. Bu yakıtların dış devletlerden ithal edilen petrollerden üretilmesi ve yüksek vergi miktarları piyasaya sürülen yakıtların fiyatını da oldukça yukarılara çekmektedir. Üstelik bu fiyatlar çok sık güncellenmekte ve genel olarak da zamlı yansımaktadır. Benzin fiyatlarının yüksek olması insanları çeşitli arayışlara sevk etmiş ve LPG ortaya çıkarılmıştır. Bu sayede benzin enjektörüne sahip araçlara LPG montajı uygulaması ortaya çıkmıştır.

Liquified petroleum gas (Sıvılaştırılmış petrol gazı) kelimelerinin kısaltması olan LPG, bütan ve propan gazlarının karışımından elde edilmektedir. 1800’lü yılların başında, ilk olarak İngiltere’de üretilmiş ve kullanılmıştır. O tarihlerden bu yana da hem üretimi hem de kullanımı her geçen gün artarak devam etmektedir. Normal şartlarda gaz halinde bulunan LPG, taşıma ve depolama yapılabilmesi için basınçlı ve sıvı hale getirilir. Taşınması, çelik tank veya borularla yapılır. Kullanım aşamasında yine gaz haline dönüşerek gaz formatında kullanılır. Patlayıcı ve yanıcı bir özelliğe sahiptir. Bunun için uygulama ve kullanım alanlarında gaz kaçağının olmamasına büyük önem verilir. Renksiz ve kokusuz olduğu için gaz kaçağı, gözle ve burunla hissedilemez. Bunun tespiti için çeşitli bileşenlerden yararlanılır. Gaz kaçağının olması ve yanıcı bir maddeyle buluşması ise çok büyük felaketlere yol açabilir. Bu yüzden otomobillere LPG montajı uygulamaları, gerekli yetkiye ve yeterliliğe sahip LPG firmaları tarafından yapılır. Kullanılan bütün materyaller özel olarak üretilir.

LPG Montajının Araçlara ve Kullanıcılara Katkısı

LPG’li bir araç normal şartlarda benzinli araca göre daha fazla yakıt tüketir. Fakat birim fiyatı olarak benzinle karşılaştırılamayacak derecede ucuzdur. Bu yüzden LPG’li aracın benzinli araca göre yakıt maliyeti yaklaşık %50 oranında daha düşüktür. Bu da kullanıcılara çok büyük bir tasarruf sağlamakta, hele de uzun vadede oldukça ekonomik hale gelmektedir. Bu yüzden bütün dünya genelinde ve Türkiye’de benzinli araçlar hızlı bir biçimde LPG’ye dönüştürülmektedir. Bugün piyasada seyahat eden en lüks araçlarda dahi LPG montajı yapılarak otogaz kullanıldığı görülmektedir. Çünkü benzin fiyatlarının sürekli yükselmesi insanlara çok büyük masraflara neden olmakta, insanlar da paralarının hesabını yaparak daha ekonomik tercihlerde bulunmaktadır.

Teknolojik gelişmeler eşliğinde otomobil üreticileri, otogaz montajı konusunda da büyük gelişmeler kaydetmiş, üretilen otogaz ekipmanlarını araçlar için en uygun hale getirmişlerdir. Bu yüzden bugün için benzinli araçlara otogaz montajı yaptırmakta hiçbir sakınca yoktur. Çünkü büyük bir talep vardır ve üretici firmalar bu talebe cevap vermek zorunda kalmışlardır. İlk başlarda LPG’nin araca zarar verdiği, performansını düşürdüğü, ömrünü azalttığı yönünde caydırmaya yönelik propagandalar yapılmış fakat zamanla bütün bunların araçlar üzerinde fazla bir kayba neden olmadığı ortaya çıkmıştır. Elbette bunda LPG sistemleri ve ekipmanları üreten firmaların ve uygulayıcı servislerin kendilerini geliştirmesinin, yenilikler yapmasının da payı vardır. O yüzden bugün otogaz ile çalışan bir aracın benzinli araca göre maksimum % 5 bir performans kaybı olduğu ve bunun da sürüş koşulları arasında fark edilmesinin çok zor olduğu ifade edilmektedir. Otogaz firmaları tarafından üretilen ekipmanların ise araç, marka ve modellerine göre çeşitlilik kazanması, araçlar ile birebir uyum yakalamasını sağlamıştır. Bu yüzden de araçların kullanım ömrüne veya özelliklerine de herhangi bir negatif yansımaları olmamaktadır.

LPG servisin içerisinde LPG uygulaması yapılan araçlarda LPG’nin ruhsata işletilmesi gerekir. Bunun için ruhsat sahibinin LPG projesi, faturası, garanti belgesi, sızdırmazlık raporu gibi belgelerle Trafik Tescil Bürosu’na başvurması ve ruhsatını değiştirmesi gerekir. Aksi halde aracın vizede sorun yaşaması kaçınılmazdır. Fakat LPG’nin ruhsata işletilmesinin asıl amacı, LPG montajı uygulamalarının denetim ve kontrol altına alınmasını sağlamaktır. Çünkü bu sayede montaj uygulamaları daha bir kontrollü ve güvenli yapılmakta, insan sağlığını riske atan uygulamaların önüne geçilmektedir. Aksi halde gaz kaçağının büyük riskler doğurması söz konusu olabilir.

Bugün Türkiye genelinde otogaz sistemleri üreten pek çok firma vardır. Bu firmalar, sürekli olarak kendilerini yenilemekte ve çağa ayak uydurmaya çalışmaktadır. Ürettikleri otogaz sistemleri ile araçlardan daha yüksek verim ve performans alınmasına çalışmaktadır. Ürettikleri ürünlerin kalitesini yüksek seviyede tutmaya uğraşmaktadır. Bu sayede hem insan ve araç sağlığını muhafaza etmeyi hem de piyasada rakipleri ile etkin bir yarış sağlamayı amaçlamaktadırlar. Ülkenin her yerine yayılmış bulunan otogaz servisi ağı ile piyasada var olmayı ve pazar payından büyük bir dilim almayı gaye edinmektedirler. Hem üretici firmaların hem de servislerin LPG sistemleri piyasasında yer almalarının ve etkin olmalarının bir yolu da reklamdır.

Otogaz Firmalarının Çağın Reklam Koşullarından Yararlanması

Reklam sayesinde ürettikleri ekipmanları ve uyguladıkları sistemler hakkında müşteriye bilgi verebilecek, kendilerini tanıtabilecek ve rakipleri ile rekabet edebileceklerdir. Bugün hem dünya genlinde hem de Türkiye’de en etkili reklam alanı internettir. Çünkü internet modern çağın insanlara sunduğu en büyük alandır. İnsanlar bu alanı rahatça kullanabilmekte ve bütün ihtiyaçlarına cevap bulabilmektedirler. LPG servisi olarak faaliyet gösteren firmaların da bu alanda bulunmaları onlar adına büyük bir avantaj sağlayacaktır. İhtiyaç sahiplerinin her zaman, her yerden ulaşabilmeleri sayesinde görünürlükleri artacak ve müşteri potansiyellerini katlayacaklardır.

LPG servisi olarak iş dünyasında yer alan firmalar sistem üzerinde, adres bilgileri, telefon bilgileri, yetkili ismi, web adresi, mail adresi ve lokasyon bilgileri ile kayıt altına alınırlar. Firma hakkında bölümünde kendi hizmetleri ve kaliteleri, işleyiş sistemleri hakkında ayrıntılı bilgi paylaşımında bulunurlar. Müşteriye neden kendilerini seçmesi gerektiğini anlatarak ikna etmeye çalışırlar. Firma etiketleri bölümünde ise firmanın hizmetleri hakkında anahtar kelimeler belirlenir. Bu anahtar kelimeler, internet aramaları anahtar kelimeler üzerinden eşleştiği için çok önemlidir. Bu sayede müşterinin aradığı kelime sizin anahtar kelimeleriniz ile uyuşursa yüzlerce firma içerisinden ilk olarak sizin firmanız ile karşılaşır. Bu, sizin daha çok görünürlüğünüz manasına gelmektedir. Bütün iletişim bilgilerinin ve özellikle de lokasyon bilgisinin net girilmesi müşterilerin size ulaşımını kolaylaştıracaktır. Telefon ile irtibata geçen müşteriniz, lokasyon bilgileriniz sayesinde, navigasyon yardımıyla kolayca adresinizi bulabilecek, size ulaşabilecektir. Burada yer alan otogaz servisi firmalarının en çok yararlanacağı sekmelerden birisi de oylama kısmıdır. Burada müşteriler, firma hizmetlerinden memnuniyetlerini değerlendirecek ve yorumlarda bulunacaktır. Bu sayede firma yetkilileri, eksiklerini tespit ederek hizmetlerine yön verecektir. Müşteri yorumları ise sonraki müşterilere yol gösterici olacak, aldıkları tavsiyeler neticesinde tercihlerini yönlendireceklerdir. Burada amaç, çağın gereklerine uygun biçimde firmaların kar payını ve müşteri potansiyelini yükseltmektir. Bunu yaparken daimi bir birliktelik ve iş ortaklığı bilinci hâkimdir. Bunun için sizler asıl işleriniz ile meşgul olurken bizlerde de yeni müşteriler kazanmanız için çalışmaktayız. Bunun için zaman ve mekan sınırı olmaksızın hizmet vermeye gayret göstermekte, sektör içerisinde belirlediğiniz hedeflerinize ulaşmanızda yardımcı olmaktayız. Sunduğumuz hizmetler ile sektörün takipçisi olmaktan öte öncüsü olmanızı amaçlamakta, bu yönde başarılarınızı başarılarımız ile taçlandırmaya çalışmaktayız.
Devamını Göster