• call img
  • MÜŞTERİ HİZMETLERİ

  • line
  • 444 24 98

Alışveriş Merkezlerinde Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir?

Alışveriş merkezleri, insanların son dönemde sık tercih ettikleri bir aktivite ortamıdır. Konforlu, eğlenceli ve bir o kadar sosyal bir ortam olan alışveriş merkezleri her mevsim tercih edilebilen ayrıca hem aileler hem arkadaşlar ile gelindiğinde her tür aktivitenin yapılabileceği bir ortamdır. Alışveriş, eğlence, yemek, sosyal aktiviteler için oldukça müsait bir ortam olan alışveriş merkezlerinde belirli kurallar vardır ve bu kurallar insanların daha rahat hareket etmesi daha huzurlu bir şekilde işlerini halletmeleri için oldukça gerekli kurallardır.

  • Alışveriş merkezlerinin kuralları girişten itibaren kendini göstermeye başlar, güvenlik için giriş kapısından girdiğiniz an üzerinizde bulunan çanta ve torbalar cihazlardan geçerek içinden diğer insanların hayatını tehdit edebilecek ürünler uzaklaştırılır.
  • Alışveriş merkezlerinde müşteri trafiği olmaması adına üst katlara kolayca erişebilmenizi sağlayacak merdivenler, yürüyen merdivenler ve asansörler bulunmaktadır. Örneğin bebek arabalı kişiler veya tekerlekli sandalye kullanan bireyler asansörleri tercih ederek müşteri trafiğini azaltabilirler.
  • Kendi evimizde, sokakta, okulda, iş yerinde olduğu gibi alışveriş merkezlerinde de temizlik kurallarına uymak ve çöplerimizi çöp kovasına atmak oldukça önemlidir.
  • Alışveriş merkezlerinde bulunan mağazalara elimizde yiyecek içeceklerle girmemiz hoş olmayabilir çünkü satışa sunulan ürünler elimizdeki yiyecek içecekler ile temas ettiğinde satın alıma uygun bir biçimde bulunamaz.
  • Alışveriş merkezlerinde koşmak, bağırmak, toplum içerisinde sergilenmeyecek hareketleri sergilemek hoş olmaz. Bu nedenle alışveriş merkezlerinde hal ve hareketlerimize dikkat etmeliyiz.

Alışveriş Merkezlerinde Hijyen

Alışveriş merkezleri, birçok kişinin ziyaret ettikleri noktalardır. Bu nedenle çok fazla mikroorganizma ve bakteri çeşidine rastlamak mümkündür. Alışveriş merkezlerinde kişisel sağlığımız için dikkat etmemiz gereken bazı hijyen kurallarına uymamız gerekir. Örneğin yürüyen merdivenlerin bantları, asansör düğmelerine elimizi sürmekten kaçınmalıyız. Deneme kabinleri en çok bakterinin olduğu noktalardan biridir, deneme kabinlerinde uzun süre kalmaktan hatta kabin kullanmaktan kaçınmalıyız. Zorunlu olmadıkça lavabo ve tuvaletleri kullanmamamız gerekir.

Alışveriş Merkezleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Alışveriş merkezleri belirli bir düzene göre oluşturulmaktadır. Yemek katı, sinema katı, giyim katı ve market katı gibi belirli bir düzen içerisinde oluşturulan alışveriş merkezleri insanların alışveriş yapmasını teşvik etmektedir. Örneğin yemek ve sinema katları genellikle üst katlarda olmaktadır, bunun sebebi insanların bu kata ulaşırken diğer katlarda bulunan mağazalara göz atması ve alışveriş yapmasını teşvik etmek içindir.

 Gıda Makinaları Tamiri Yapan Firmalar

Gıda Makinaları Gıda sektörü en büyük sektörlerden birisi olup

Cildiniz İçin Doğru Bakımın Sırları: Uzman Tavsiyeleriyle!

Cildimiz vücudumuzun dış yüzeyini kaplayarak vücudumuz için

Pvc Doğrama ve Montajı

PVC Doğrama Nedir? PVC, kapı ve pencere sistemlerinin son dönemlerde en önemli

Özel Günlerde Hediye Siparişi Verebileceğiniz Firmalar

Hediye Hediyeleşmek insanlar arasındaki saygı ve sevginin en önemli timsallerinden

Deri İşleme Makineleri, Boya ve Kaplama Sistemleri

Deri ve ayakkabı endüstrisi, dünya çapında birçok insan

Analog Makine Çeşitleri Nelerdir?

Hoparlör Tüplü Televizyon Sabit Telefon Eski tip fotoğraf makineleri

Asansör Bakım, Onarım ve Kurulum Firmaları

Asansör Teknolojinin gelişimiyle birlikte yapı, inşaat gibi birçok alanda

Denizcilik Nedir ve Ne İşe Yarar?

Denizcilik, aslında deniz ile bağlantısı olan ve bu alanda iş yapılmasıdır. Deniz