• MÜŞTERİ HİZMETLERİ

  • 444 24 98

Alışveriş Merkezlerinde Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir?

Alışveriş merkezleri, insanların son dönemde sık tercih ettikleri bir aktivite ortamıdır. Konforlu, eğlenceli ve bir o kadar sosyal bir ortam olan alışveriş merkezleri her mevsim tercih edilebilen ayrıca hem aileler hem arkadaşlar ile gelindiğinde her tür aktivitenin yapılabileceği bir ortamdır. Alışveriş, eğlence, yemek, sosyal aktiviteler için oldukça müsait bir ortam olan alışveriş merkezlerinde belirli kurallar vardır ve bu kurallar insanların daha rahat hareket etmesi daha huzurlu bir şekilde işlerini halletmeleri için oldukça gerekli kurallardır.

  • Alışveriş merkezlerinin kuralları girişten itibaren kendini göstermeye başlar, güvenlik için giriş kapısından girdiğiniz an üzerinizde bulunan çanta ve torbalar cihazlardan geçerek içinden diğer insanların hayatını tehdit edebilecek ürünler uzaklaştırılır.
  • Alışveriş merkezlerinde müşteri trafiği olmaması adına üst katlara kolayca erişebilmenizi sağlayacak merdivenler, yürüyen merdivenler ve asansörler bulunmaktadır. Örneğin bebek arabalı kişiler veya tekerlekli sandalye kullanan bireyler asansörleri tercih ederek müşteri trafiğini azaltabilirler.
  • Kendi evimizde, sokakta, okulda, iş yerinde olduğu gibi alışveriş merkezlerinde de temizlik kurallarına uymak ve çöplerimizi çöp kovasına atmak oldukça önemlidir.
  • Alışveriş merkezlerinde bulunan mağazalara elimizde yiyecek içeceklerle girmemiz hoş olmayabilir çünkü satışa sunulan ürünler elimizdeki yiyecek içecekler ile temas ettiğinde satın alıma uygun bir biçimde bulunamaz.
  • Alışveriş merkezlerinde koşmak, bağırmak, toplum içerisinde sergilenmeyecek hareketleri sergilemek hoş olmaz. Bu nedenle alışveriş merkezlerinde hal ve hareketlerimize dikkat etmeliyiz.

Alışveriş Merkezlerinde Hijyen

Alışveriş merkezleri, birçok kişinin ziyaret ettikleri noktalardır. Bu nedenle çok fazla mikroorganizma ve bakteri çeşidine rastlamak mümkündür. Alışveriş merkezlerinde kişisel sağlığımız için dikkat etmemiz gereken bazı hijyen kurallarına uymamız gerekir. Örneğin yürüyen merdivenlerin bantları, asansör düğmelerine elimizi sürmekten kaçınmalıyız. Deneme kabinleri en çok bakterinin olduğu noktalardan biridir, deneme kabinlerinde uzun süre kalmaktan hatta kabin kullanmaktan kaçınmalıyız. Zorunlu olmadıkça lavabo ve tuvaletleri kullanmamamız gerekir.

Alışveriş Merkezleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Alışveriş merkezleri belirli bir düzene göre oluşturulmaktadır. Yemek katı, sinema katı, giyim katı ve market katı gibi belirli bir düzen içerisinde oluşturulan alışveriş merkezleri insanların alışveriş yapmasını teşvik etmektedir. Örneğin yemek ve sinema katları genellikle üst katlarda olmaktadır, bunun sebebi insanların bu kata ulaşırken diğer katlarda bulunan mağazalara göz atması ve alışveriş yapmasını teşvik etmek içindir.

 Denizcilik Sektörü Hakkında Tüm Bilmeniz Gerekenler

Denizcilik sektöründe bir kariyer arıyorsanız, gerekliliklerin ve eğitimin ne

Madencilik Faaliyetlerinin Çevresel Etkileri

Birçok bölgede çeşitli maden faaliyetleri bulunmaktadır. Madenlerin

Güzel ve Taze Bir Gülüş İçin 5 Diş Bakımı İpucu

Güzel ve taze bir gülümsemeye sahip olmak, özgüveninizi ve

Tekstil Sektöründe Çalışma Koşulları: Hangi Haklarınız Var ve Nasıl Korunabilirler?

Tekstil sektöründe ülkemiz 90’lı yıllarda dünyanın sayılı

Nakliyede Dikkat Edilecek Hususlar

Modern çağımızda oldukça büyük bir öneme sahip olan temel

Elektrik Perakende Piyasası ve Tarife

Son zamanlarda birçok sektörde devletin ekonomik etkinliğini azaltmak

Okul Servislerinde Uyulması Gereken Kurallar

Günümüzde en çok tercih edilen ulaşım araçlarından bir

Bilişim Teknolojileri Nedir Amaçları Nelerdir?

Bilişim, insanlara fayda sağlamak amacıyla pratik şekilde bilgi işleyecek cihazların