• call img
  • MÜŞTERİ HİZMETLERİ

  • line
  • 444 24 98

Bütçenizi Zorlamayacak Kişisel Bakım Yöntemleri

 

Doğal ve sağlıklı güzellik söz konusu olduğunda, hepimiz fazla para harcamadan en iyi şekilde görünmek isteriz. Neyse ki, bir servet harcamadan sağlıklı bir cilt, saç ve tırnaklara sahip olmanıza yardımcı olabilecek çeşitli kişisel bakım yöntemleri var. Kendinizi, en iyi şekilde görünmenize ve hissetmenize yardımcı olacak bazı uygun fiyatlı, doğal ve sağlıklı güzellik ipuçlarını ve püf noktalarını bahsedeceğiz;

  • Şeker veya tuz ile peeling yapın
  • Muzu yüz maskesi olarak kullanın
  • Çay poşetleri ile gözaltı torbalarından kurtulun
  • Balsam nasıl yapılır.

Maliyeti Az Olan Kişisel Bakım Yöntemleri

Şeker veya tuz peelingi gibi kişisel bakım yöntemleri cildinizin sağlıklı görünmesini ve sağlıklı hissetmenizi sağlamak için harika bir yoldur. Eksfoliasyon ölü deri hücrelerinin cilt yüzeyinden uzaklaştırılmasına yardımcı olarak cildin daha pürüzsüz, parlak ve yumuşak olmasını sağlar. Peeling için ihtiyacınız olan tek şey bir çorba kaşığı şeker ve tuzu, az miktarda suyla karıştırarak bir macun haline getirmektir. Karışımı uygulamak istediğiniz bölgeye dairesel hareketlerle nazikçe masaj yapın ve ardından ılık suyla durulayın. En iyi sonuç için bu işlem haftada iki kez yapılmalıdır. Muzlu yüz maskesi: Olgun bir muzu küçük bir kapta macun kıvamına gelene kadar çatalla ezin. Daha fazla besleyici olması için bir çorba kaşığı bal veya yoğurt ekleyebilirsiniz. Maskeyi yüzünüze uygulayın ve 10-15 dakika bekletin. Ardından ılık suyla durulayın ve yüzünüzü kurulayın. Gözaltı torbaları çirkin bir leke olabilir, ancak neyse ki hem ucuz hem de uygulaması kolay bir kişisel bakım yöntemi var. Çaydaki kafein anti-enflamatuar özelliklere sahip olduğundan, çay poşetleri şişkinliği azaltmak için ideal bir çözümdür. İki çay poşetini soğuk suda bekletin ve 15 dakika boyunca gözlerinizin üzerine yerleştirin. Alternatif olarak, serinletici bir etki için çay poşetlerini buzdolabında saklayabilirsiniz. Bu basit kişisel bakım yöntemi gözlerinizin daha parlak ve daha az şişkin görünmesine yardımcı olacaktır.

Kendi Balsamınızı Yapın

Kendi balsamınızı yapmak için, 2 yemek kaşığı balmumu ve 2 yemek kaşığı Shea yağını kaynamaya devam eden su dolu bir tencerede eritin. Malzemeler eridikten sonra ocaktan alın ve 1 yemek kaşığı hindistan cevizi yağını tamamen karışana kadar karıştırın. En sevdiğiniz esansiyel yağdan yaklaşık 10 damla ekleyin. Karışımı küçük kaplara dökün ve soğumaya bırakın. İşte bu kadar. Daha fazla maliyeti az olan kişisel bakım yöntemleri için birmilyonnokta sitemize bekleriz.

 Madencilik Sektöründe İş Sağlığı ve Güvenliği

Bir takım jeolojik maddeler ve değerli minerallerin temin edilmesi adına

Nano Enerji ve Çalışmaları

Dünya'da enerji kaynakları giderek azalmaktadır. Ve bu durum farklı enerji

Gemi Yapımı: Nasıl Gerçekleştirilir?

Gemilerin inşaatları tersanelerde yapılmaktadır. Mühendisler kurdukları ekipler

Oto Kuaförde Ekolojik ve Etkili Temizlik Çözümleri

Kişisel otomobillerimiz, hayatımızın pek çok farklı alanlarında sürekli

Geleneksel Tarım ve Hayvancılığın Önemi

Tarım ve hayvancılık, yöreden yöreye değişiklik gösterebilmektedir.

Tekstil ve Moda Sektöründe Son Trendler

Tekstil ve moda sektörü sürekli olarak farklı trendlerin ortaya

Eğlenceyi ve Lezzeti Bir Araya Getiren Konseptler

Yemeği yalnızca lezzeti ile değil, dünya mutfaklarının önemli lezzetlerini

Alışveriş Merkezlerinde Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir?

Alışveriş merkezleri, insanların son dönemde sık tercih ettikleri bir aktivite