• call img
  • MÜŞTERİ HİZMETLERİ

  • line
  • 444 24 98

Evcil Hayvanların İnsanlar Üzerindeki Stres Azaltıcı Etkisi: Neden Bu Küçük Canlılar Bizim Stres Düzeylerimizi Düşürürler?

 

Canlılar aleminin en sevimli dostları evcil hayvanlar, eğlenceli halleri ve masumiyetleri le hayatlarımıza dokunuyor. Özellikle yaramaz olanları mutsuz anlarınızın uzun sürmesine asla fırsat vermiyor. Yorgun ve sinirli olsanız dahi onların yaptıkları komik bir davranış ya da yanınıza gelerek size yaklaşmaları bütün olumsuzları çekip alıyor.

Karınları acıktığında size karşı yaptıkları sevgi hareketleri, sizden ayrılırken miyavlamaları ya da havlamaları ile en hassas noktanıza, duygularınıza hitap ediyor. Hatta bilimsel araştırmalar gösteriyor ki kedilerin farklı bir frekansta çıkardıkları hırlama sesleri kemiklerin çabuk iyileşmesine bile katkıda bulunuyor.

Evcil Hayvanlar Küçük Birer Çocuk

Sevimli dostlarımızı özenle incelediğinizde temel ihtiyaçlarını karşıladığınızda ve yeterli sevgiyi gösterdiğinizde nasıl huzurlu olduklarını göreceksiniz. Yemek yedikten sonra daha çok enerji harcayan ve oradan oraya kaçışan size dokunup kaçan evcil hayvanlar ile hayatı geçirmek gerçekten eğlenceli olmaktadır.

Evcil hayvanlar ile kaliteli vakit geçirmek ve oyun oynamak gerekiyor. Tıpkı çocuklar ve bebekler gibi ilgiye ihtiyaçları var. Güzel vakit geçirmek ve hatta onlar ile sohbet eder gibi konuşma streslerinin azalmasına ve daha mutlu hissetmelerine yardımcı olmaktadır. Elbette sağlık işlemlerini aksatmamak gerekmektedir.

Bilim İnsanları Hayvan Davranışlarını Araştırmaya Devam Ediyor

Bilim insanları çeşitli sayıda hayvana aynı biçimlerde deneyleri yaparak aldıkları tepkileri ölçümlüyor. Birçok evcil hayvan özellikle sahibinin sesine daha çok tepki verip heyecanlanıyor.

  • Kediler
  • Kuşlar
  • Köpekler özellikle sahiplerine çok bağlı evcil hayvanlardır.

Doğru ilgilenildiğinde bakımları hiç de zor olmayan minik dostlarımızı sahiplendiğinizde ne kadar doğru bir karar vermiş olduğunuzu anlayacaksınız. Zorlukları ve alışma sürecinde yaşanan aksaklıkları aştığınız takdirde onların size kattığı pozitif enerjinin sizi çok daha mutlu bir insan yaptığını göreceksiniz.

 Bralet, Bustiyer ve Crop Nedir?

Bralet, busiyer ve crop modelleri son zamanlarda kadınlar tarafından sık sık

Ambalaj Nedir Çeşitleri Ve Özellikleri Nelerdir?

Ambalaj, içindeki ürünleri korumaya yarayan, güvenilir ve hijyenik

Evcil Hayvanlarınız İçin Beslenme Rehberi

Evcil hayvanların doğru beslenmesi için bazı ipuçları: Evcil

Yedek Parça Sektöründe Kalitenin Önemi ve Standartları

Yedek Parça Sektöründe Kalitenin Önemi ve Standartları Yedek

Emlak Yeterlilik Belgesi Nedir Nasıl Alınır?

Emlak danışmanı olabilmek adına ilk etapta en az ilkokul mezunu olmak gereklidir.

Buğday Yetiştirmek İçin Ne Gerekir?

Buğday insanın beslenmesinde en temel kültür bitkilerinden birisidir.

Konforun ve Şıklığın Buluştuğu Nokta Modern Mobilya Seçimleri

Evlerde yapılacak dekorasyon işlemleri için en önemli unsur, mobilyalardır.

Güzellik ve Bakım Sırları: Doğal Ürünlerle Etkili Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Güzellik ve Bakım Sırları: Doğal Ürünlerle Etkili Cilt Bakımı Nasıl