• call img
  • MÜŞTERİ HİZMETLERİ

  • line
  • 444 24 98

Plastik Ürünleri İmalatı

Dünyada en fazla kullanılan atıklardan bir tanesi plastiktir. Plastiğin dünya genelinde kullanımı da çok yaygındır. Dünyada birçok ülkede plastik üretimi devam etmektedir. Hal böyle olunca plastiğin hammaddesi de kullanıcılar tarafından araştırılmaktadır. Plastiğin içerisinde ne olduğu da merak konusudur. Organik ürünlerden elde edilen plastiğin imalatı damıtma işlemi ile yapılmaktadır. Plastiklerin çoğu doğa için oldukça zararlıdır. Ancak geri dönüşümü yapılan plastikler doğa için riskli değildir.

Plastiğin hammaddesi kısacası petroldür. Petrol plastik üretiminde oldukça önemlidir. Aynı zamanda plastik üretilirken ham madde olarak da kömür ve gazlardan da faydalanılır. Plastiğin hammaddesi;

  • Kömür
  • Gaz
  • Petrol olarak sıralanabilir.

Plastik İmalatı Nasıl Yapılır?

Plastikler organik ürünler ile beraber üretilmektedir. Plastiklerin üretimi çok kompleks bir karışım sonucu yapılmaktadır. Plastik üretiminde petrol hammadde olduğundan ötürü petrol çok önemlidir. Petrol rafinelerinde çeşitli damıtma işlemleri yapılır. Yapılan damıtma işlemi tamamlandıktan sonra fraksiyon işlemine geçiş yapılmaktadır. Bu işlemde plastiğin daha da hafif gruplara ayrılması sağlanır.

Burada yapılan fraksiyon işlemi de hidrokarbonlar ve moleküller bakımından bir kimyasal karışımdır. Fraksiyon işleminde bir nafta elde edilir. Elde edilen nafta bu üretimde son derece önemlidir. Plastik üretiminde polikondansasyon ve polimerleşme işlemleri yapılır. Bu şekilde iki ana işlem ile beraber plastik üretimi tamamlanmış olur. Plastiğin yapısına göre üretim çeşitliliği de değişiklik göstermektedir.

Plastiğin İmalatında Kullanılan Maddeler

Plastik imalatında pek çok organik bileşen kullanılmaktadır. İçerisinde kömür ve gaz da yer almaktadır. Esas hammadde ise petroldür. Plastiğin içerisinde yer alan diğer maddeler ise şu şekildedir:

  • Karbon
  • Hidrojen
  • Azot
  • Oksijen

Birmilyonnokta.com sitesi diğer konularda olduğu gibi plastik ürünleri imalatı konusunda da kullanıcılarına nitelikli ve güvenilir bilgiler vermektedir.

 Acil Durumlarda Yanınızda: 7/24 Anahtarcı Çilingir Servisi

Siz de anahtarınızı sık sık unutanlardansanız endişe etmenize gerek yok.

Nakliyat İşletmelerinin Finansal Yönetimi: Hangi Kriterler Önemlidir?

Nakliye sektörü her ülkenin, özellikle lojistik noktasında

Dünyaca Ünlü Şeflerden Özel Tarifler

Mükemmel menüyü planlamanıza yardımcı olmak için, dünyaca

Banka Çalışanlarına Verilen Eğitimler Nelerdir?

Artan rekabet ve teknolojideki hızlı değişimler nedeniyle, bankalar sağlıklı bir

Modern Dekorasyon Çözümleriyle Evinizi Baştan Yaratın!

Ev, insanlar için duygusal bağın bir simgesidir. O yüzden de birçok

Teknik Servis Hizmeti Veren Firmalar

Bir Teknik Servis Sağlayıcısına Mı İhtiyacınız Var? Teknik servis, bir dizi

İskandinav Tarzı Ev Dekorasyonu Nedir Nasıl Yapılır?

İskandinav tarzı 1950’lerden günümüze kadar gelen en popüler

Anahtar ve Çilingir Firmaları

Anahtar ve Çilingir Anahtar sistemleri yaşam alanlarının her birinde