• call img
  • MÜŞTERİ HİZMETLERİ

  • line
  • 444 24 98

Pratik Temizlik Sırları

Temizlik yapmak birçoğumuz için zevkli olsa da bazılarımız için yorucu ve meşakkatli olabiliyor. Bir de eğer temizlik konusunda tecrübeli değilsek temizlik yapmak tüm günümüzü alabilir. Özellikle çocuklu evlerde sık sık rastlanan lekelere pratik çözümler uygulayamadığımızda bu lekeler bizim için kabusa dönüşüyor. Hemen hemen her bir ev kadınının kendine özgü temizlik sırları ve temizlik yöntemi vardır. Hatta bazı kadınlar bu sırları pek paylaşmayı sevmeseler de günümüzde internet ortamı bu bilgilerin artık hızlıca yayılmasına imkan sağlamaktadır.

Temizliği Zorlaştıran Nedenler

Aslında düzenli ve doğru uygulanan temizlik sayesinde daha az zaman harcayarak daha pırıl pırıl sonuçlar alabiliriz. Temizliği zorlaştıran başlıca nedenler:

  • Temizliğin günlük yapılmaması sonucunda özellikle banyo ve mutfaklarda oluşan kireç ve yağ lekelerinin kalıcı kirlere dönüşmesi
  • Dağınık bir evde temizlik yapılmaya çalışılması
  • Yüzeylere ve lekelere özel temizleyici vasıtaların kullanılmaması
  • Planlı bir temizliğe girişilmemesi

Pratik Temizlik İçin İpuçları

Temizliğe her zaman yukarıdan aşağıya doğru girişmeniz en doğrusu olacaktır. Aşağıyı temizledikten sonra yukarıya geçerseniz yukarıdan dökülen toz ve kir aşağıların tekrar kirlenmesine neden olacaktır. Banyolarda duşa kabinlerin veya küvetlerin kenarında sıkça rastlanan silikon kararmalarının önüne geçmek için sık sık çamaşır suyuyla temizlik yapmak önerilmektedir. Hatta kararmaları gidermek için akşamdan silikonlara uygulanan çamaşır suyunun üzerini pamukla kapatarak sabaha kadar bekletirseniz daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Ayrıca duşa kabinlerin kapılarında su lekelerinin kalmasını istemiyorsanız aynı miktar çamaşır yumuşatıcısıyla suyu karıştırıp uygulayarak durularsanız mükemmel sonuçlar alabilirsiniz. Derzlerin temizliğinde ise her zaman eski diş fırçaları işe yaramaktadır. Hazır yataklarda oluşan sarı lekelerden kurtulmak istediğinizde bulaşık makinesi parlatıcısını lekeli yere uygulayarak bir bez yardımıyla sildikten sonra temiz suda ıslatılmış bezle de üzerinden silerseniz sarı lekelerden kurtulmuş olursunuz. Tüm bu bilgiler bizzat denenmiş ve tavsiye edilmektedir.

 Sürdürülebilir Ambalaj Önlemleri: Çevreye Dost Ambalaj Seçenekleri

Sürdürülebilirlik bugün kendi ihtiyaçlarımızı karşılarken

Serbest Çalışan Profesyoneller İçin Kariyer İpuçları ve Stratejiler

Serbest Çalışan Profesyoneller İçin Kariyer İpuçları ve

Denize Çıkarken Yanınızda Götürülmesi Gerekenler

Deniz, her mevsim keyifle vakit geçirebileceğiniz bir yerdir. Ancak, deniz keyfini

Parfüm Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Parfüm, kişisel bakımın şüphesiz ki en önemli parçalarından

Gıda Güvenliği ve Hijyen Uygulamalarının Önemi ve Faydaları

Gıda Güvenliği ve Hijyen Uygulamalarının Önemi ve Faydaları Gıda

Gta 6 Ne Zaman Çıkacak

Rockstar Games, Twitter’dan yapmış olduğu paylaşımlarla Grand Theft Auto serisi

Bohem Tarz Nedir? Bohem Tarz Dekorasyon Fikirleri Nelerdir?

Dekorasyon yaşam alanlarının konforunu, zarafetini, estetiğini ve stilini

Hurda Sektöründe İş Güvenliği: Riskler ve Önlemler

Hurda Sektöründe İş Güvenliği: Riskler ve Önlemler HurdaMerhaba

Bayram Nedeniyle Kapayılıyız
Solido Grup Firmamız Olarak Bayram Boyunca Hizmet Veremiyoruz. İstek ve Arzularınızı [email protected] Mail Adresinden İletebilirsiniz.

Herkesin Bayramı Mübarek Olsun.
İyi Bayramlar