• MÜŞTERİ HİZMETLERİ

  • 444 24 98

Pratik Temizlik Sırları

Temizlik yapmak birçoğumuz için zevkli olsa da bazılarımız için yorucu ve meşakkatli olabiliyor. Bir de eğer temizlik konusunda tecrübeli değilsek temizlik yapmak tüm günümüzü alabilir. Özellikle çocuklu evlerde sık sık rastlanan lekelere pratik çözümler uygulayamadığımızda bu lekeler bizim için kabusa dönüşüyor. Hemen hemen her bir ev kadınının kendine özgü temizlik sırları ve temizlik yöntemi vardır. Hatta bazı kadınlar bu sırları pek paylaşmayı sevmeseler de günümüzde internet ortamı bu bilgilerin artık hızlıca yayılmasına imkan sağlamaktadır.

Temizliği Zorlaştıran Nedenler

Aslında düzenli ve doğru uygulanan temizlik sayesinde daha az zaman harcayarak daha pırıl pırıl sonuçlar alabiliriz. Temizliği zorlaştıran başlıca nedenler:

  • Temizliğin günlük yapılmaması sonucunda özellikle banyo ve mutfaklarda oluşan kireç ve yağ lekelerinin kalıcı kirlere dönüşmesi
  • Dağınık bir evde temizlik yapılmaya çalışılması
  • Yüzeylere ve lekelere özel temizleyici vasıtaların kullanılmaması
  • Planlı bir temizliğe girişilmemesi

Pratik Temizlik İçin İpuçları

Temizliğe her zaman yukarıdan aşağıya doğru girişmeniz en doğrusu olacaktır. Aşağıyı temizledikten sonra yukarıya geçerseniz yukarıdan dökülen toz ve kir aşağıların tekrar kirlenmesine neden olacaktır. Banyolarda duşa kabinlerin veya küvetlerin kenarında sıkça rastlanan silikon kararmalarının önüne geçmek için sık sık çamaşır suyuyla temizlik yapmak önerilmektedir. Hatta kararmaları gidermek için akşamdan silikonlara uygulanan çamaşır suyunun üzerini pamukla kapatarak sabaha kadar bekletirseniz daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Ayrıca duşa kabinlerin kapılarında su lekelerinin kalmasını istemiyorsanız aynı miktar çamaşır yumuşatıcısıyla suyu karıştırıp uygulayarak durularsanız mükemmel sonuçlar alabilirsiniz. Derzlerin temizliğinde ise her zaman eski diş fırçaları işe yaramaktadır. Hazır yataklarda oluşan sarı lekelerden kurtulmak istediğinizde bulaşık makinesi parlatıcısını lekeli yere uygulayarak bir bez yardımıyla sildikten sonra temiz suda ıslatılmış bezle de üzerinden silerseniz sarı lekelerden kurtulmuş olursunuz. Tüm bu bilgiler bizzat denenmiş ve tavsiye edilmektedir.

 Saya Üretiminde Kullanılan Deri Türleri Nelerdir?

Deri, suni deri ya da tekstil malzemelerinden yapılan ve ayakkabının üst

Temizlik Maddelerinin Tümü Alkol İçermeli Mi?

Temizlik birçok toplumda en çok önem verilen hususlardan biri olma

Veteriner Kliniği ve Hizmetleri

Veteriner Kliniği Hizmetleri Evcil dostlarınız için tercih ettiğiniz veteriner

Ahşaplara Neden Vernik Sürülür?

Uygulandığı yüzeyin uzun süre kullanımını sağlayan, onu dış etkenlere

İşletmelerde Ambalaj Sorunları Ve Ambalajlama

Ürünlerin tüketiciye ulaştırılması noktasında; taşınması,

Banka Çalışanlarına Verilen Eğitimler Nelerdir?

Artan rekabet ve teknolojideki hızlı değişimler nedeniyle, bankalar sağlıklı bir

Hibrid İnverter Nedir?

İnverter; doğru akımı elektriksel akıma çeviren bir güç

Temizlik Şirketi Nasıl Kurulur Temizlik Şirketi Kurmak

Temizlik sektörü girişimcilerin gözdesi olmaya devam ediyor. Temizlik