• MÜŞTERİ HİZMETLERİ

  • 444 24 98

Robotik ve Otomasyon: Gelecekteki Etkiler ve Fırsatlar

 

RPA, çalışanların zamanını çalan yinelenebilir görevler ve manuel süreçleri otomatikleştirmek amacıyla yazılım robotlarının kullanılmasıdır. Bu görevler içerisinde sorgular, hesaplamalar, kayıt oluşturma ve güncelleme, form doldurma, rapor oluşturma, uygulamalar arasında veri taşıma vb. yüksek hacimli işlemler sayılabiliyor. Pek çok iş birimleri tarafından RPA kullanılmaktadır. RPA, birden fazla şirketin insan emeğiyle yapılan rutin ve hataya eğilimli görevlere yardımcı olmak, maliyet tasarrufu sağlamak, verimliliği ve üretkenliği artırmak amacı ile kullanılmaktadır. Yapay zeka ve teknolojinin birleşmesi ile robotların becerileri ve günlük hayata olan etkileri genişlemeye devam ediyor. Ayrıca robotların insan komutasına ihtiyacı da gittikçe azaldığını söyleyebiliriz. Geleceğe şekil verebilecek olan robot projeleri hakkında şunları söyleyebiliriz:

  • Uzaktan verilecek olan komutlar ile çalışacak robot, sizler eve varmadan yemek hazırlayabilecek.
  • Öğrenciyi tanıyan robot kişiselleşerek, öğretmen yardımcısı olabilecek.
  • Sürücü olmadan otomobiller, şu an kullanılan araçların yerini alabilecek.

Robotlar İnsanların Yaptığı Tüm İşleri Yapabilecek Mi?

Robotlar hakkında en olumsuz düşünce insanların işlerini elinden alabilecek ve ekonomik sorunlara neden olabilecek olması yer alıyor. Daha da ötesi insansı bir bilince sahip olarak hayatın pek çok alanında domine etmesi yer alabiliyor. Çin Odası Deneyi’nde, robotların insanlar gibi bir bilince sahip olamayacaklarını ve bunun üzerinde tartışılıyor. Bu bağlamda anlama ve anladığı bilgiyi işleme yönüyle robotların insanların yaptığı tüm işleri yapabilmesi üzerine şüpheyle yaklaşılması doğal bir durum. Robotların sadece kas gücü gerektiren iş kollarında daha aktif kullanılmaları, insanların kendilerini geliştirmelerine fırsat tanıyabilir, yeni iş kolları açabilmesi düşünülebiliyor.

Robotik Süreç Otomasyonlarında Bir Sonraki Gelişme Nedir?

RPA teknolojisinde bir sonraki seviye hiper otomasyon olarak bilinmektedir. RPA yazılımının nereye gittiği hakkında en yeni slogandır. Konsept ise şu anda insan girdisine bağlı olan ve giderek karmaşıklaşan ticari operasyonları otomatikleştiriyor. Otomasyon yazılımı, iş operasyonlarının daha sanal bir hale gelmesine olanak tanır. Esasen RPA teknolojisi bir başka istihdam çağının başlangıcına işaret diyebiliriz. Bu gibi içerikler için birmilyonnokta.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 Dekorasyon İşleri ve Firmaları

Evde Okuma Köşesi Dekorasyonu Kitap okumanın yeni dünyalara kapı aralıyor ve

Oto Çekici Firmaları

Oto Çekici Oto çekici hizmetleri araç sahiplerinin her zaman

Basın Yayın Hizmetleri Nelerdir?

Diğer adıyla kitle iletişim araçları olarak tanınan basın yayın,

Giyimde Renk Uyumu Nasıl Sağlanır?

Güzellik ve estetik insanlar için olmazsa olmaz ihtiyaçlardan

Deri Tasarım ve Üretimde Teknolojik Gelişmeler

Deri sektörü pek çok alana ürün sunması ile öne

Güzel ve Taze Bir Gülüş İçin 5 Diş Bakımı İpucu

Güzel ve taze bir gülümsemeye sahip olmak, özgüveninizi ve

Teknik Servis Hizmetlerinde Kalite Yönetimi: Önemi ve Uygulamalar

Çeşitli makine, eşya veya cihazların kullanılabilirliğinin

Tekstil Ürünlerinin Sürdürülebilirliği: Hangi Önlemler Alınmalıdır?

Tekstil ürünlerinin sürdürülebilir hale gelmesi, tekstil