• call img
  • MÜŞTERİ HİZMETLERİ

  • line
  • 444 24 98

Satış Sonrası Hizmetlerde Teknik Servisin Önemi

Ürün ve mal alımlarında tüketici tercihlerini etkileyen birçok etmen vardır. Özellikle iletişim ve teknolojinin gelişmesiyle birlikte insanlar araştırmalarını çok daha kolay yapabilmekte, karşılaştırmalar yaparak tercihlerine yön verebilmektedirler. Bu noktada satış sonrası hizmetler ürün ve hizmet alımında öne çıkmaktadır.

Satış sonrası hizmetler, ürünün kullanım süresi boyunca ortaya çıkabilecek her türlü sorunun tespitine ve çözümüne yönelik faaliyetlerdir. Sektöre göre bu faaliyetler farklılık gösterse de en temelde kurma, başlatma, yedek parça sağlama, tamir hizmetleri, garanti hizmetleri gibi şekillerde olmaktadır. Bütün bunlar tüketicilerin ürün ve marka tercihlerinde etken olmaktadır.

Teknik Servisin Müşteriler üzerinde Etkisi

Elektronik, beyaz eşya, küçük ev aletleri gibi onlarca alanda tüketiciler bir markayı tercih edeceklerinde markanın satış sonrası teknik servis hizmetinin olup olmadığına, kendi ilçe ya da ilinde teknik servisi olup olmadığına, teknik servise kolay ulaşıp ulaşamayacağına, istediği çözümlerin sağlanıp sağlanamadığına vs. bakmaktadır. Örneğin yerli malı olarak pazarlanan ve hemen her yerde teknik servisi olan beyaz eşya ve elektronik markasının servisinin çözüm odaklı yaklaşmadığı, yedek parça, garanti hizmeti gibi uygulamalarda tüketicilere bin bir türlü bahane ürettiği şikayetleri çok fazladır. Bu da yaygın teknik servisin her zaman çözüm olmadığını göstermektedir. Oysa hem kaliteli, çözüm odaklı ve ulaşılabilir bir teknik servis markaya şu avantajları sağlamaktadır:

  • Müşteri memnuniyetini arttırmaktadır.
  • Marka farklılaştırması artmaktadır.
  • Marka değeri güçlenmektedir.

En İyi Teknik Servis Firmaları

Teknik servis hizmetleri sektörlere göre farklı yaygınlıklara sahiptir. Özellikle İstanbul ve Ankara’da yoğunlaşma olsa da ülkemizin dört bir tarafından teknik servis hizmeti veren işletmeler vardır. Dilerseniz teknik servis firmanızı firma rehberimize ekleyerek Türkiye’nin en büyük firma rehberinde yerinizi alabilirsiniz.

 Ev ve Ofisler İçin Fonksiyonel Mobilya İmalatları

Yaşam alanlarımızın vazgeçilmez parçalarından olan mobilyalar pek

Herbalife Ürünlerinin Faydaları

Herbalife ürünleri insanlar tarafından çok fazla şekilde tercih

Deneyimli Oto Servis Hizmetleri

Oto servis hizmetlerinde çalışan işçilerin deneyimleri, tecrübeli ve

Sigorta Kapsamı Nedir?

Sigorta da kapsam, sigorta hizmetleri vasıtasıyla bir kişiyi ya da kurumu teminat

Pasta ve Pastane Hizmeti Veren Mekanlar

Pasta Yapmak Bir İmalat Değil Bir Sanattır! Eski Mısırlıların ilk pasta yapanlar

Teknik Servis Çeşitleri Nelerdir?

Günlük hayatımızda sürekli kullandığımız elektronik cihazların

Kişisel Stil ve Takı Seçimi

Bir takı seçimi basit bir tercih gibi görünse de kişinin tarzını

Madencilikte Çevre Etkileri Ve Koruma Önlemleri

Madenler doğada saf halde bulunan ürünler olduğu içinde doğa