• MÜŞTERİ HİZMETLERİ

  • 444 24 98

Ayaküstü Çorba Döner

Adres :

Görükle Mah. Atatürk Cad. Yerleşim Sitesi C Blok No: 85/-c-e Bursa » Nilüfer

Sektör :

Yetkili Kişi :

Erkan Yazman

E-Posta Adresi :

byyazmanayakustu@gmail.com

Whatsapp 1:

0 (533) 426 39 78

Döner ülkemizin her yöresinde, her kesimden insan tarafından en sevilen tatlardan biridir. Ülkemizde yakaladığı popülariteyi yurt dışına da taşımayış olan Döner, dünyanın birçok bölgesinde severek tüketilmektedir. Tarihi 19.yy Bursa’sına kadar takip edilen döner, 20.yy’da İstanbul ve ülkemizin diğer şehirlerine, ardından da nüfus göçleriyle Avrupa ve Amerika kıtasına kadar ulaşmıştır. 1980’lerden sonra tavuk eti ile yapılan dönerde ülkemizde popülerlik kazanmıştır.

Döner, et veya tavuk dilimlerinin dikey olarak bir şişe geçirilip, pişirilmesiyle hazırlanan bir yiyecektir. Müşteri tercihlerine göre ekmek içinde, lavaşla, pide ile ve sandviç ekmeği ile servis edilir. Pideli döner genellikle pirinç pilavı ile servis edilirken, normal ve sandviç ekmeği ve lavaş ile yapılan servislerde soğan, domates, yeşillikte konulmaktadır. Bazı bölgelerde, müşterinin isteğine göre farklı soslar, patates kızartması, turşu, biber de servise eklenmektedir.

Ülkemizin en köklü ve gelenekselleşmiş lezzetlerinden biri olan döner yapılırken etin kalitesi hayati önem taşır. İdeal olarak kuzu eti kullanılan döner, dana ve tavuk eti kullanılarak da hazırlanabilir. Biz Ayaküstü Çorba Döner olarak müşterilerimize dönerin doğum yerinde unutamayacakları bir lezzet tecrübesi yaşatmak adına uzun yıllardır Bursa restaurant sektöründe faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Müşterilerimize sadece leziz dönerlerimizle değil, sabahın erken saatlerin gecenin geç saatlerine kadar birbirinden güzel sıcak çorbalarımızla hizmet veriyoruz. Güne sıcak bir çorba ile başlayıp bitirmek isteyen müşterilerimize alo paket servisi hizmetimiz de mevcuttur. Afiyet olsun!

Firma Etiketleri

BENZER FİRMALAR