• MÜŞTERİ HİZMETLERİ

  • 444 24 98

Diyetisyen Şehriban Kurşunlu

Adres :

Yeni Mahalle Hasan Tuna Caddesi Hastaş Apartmanı Kat 1 Daire 3 Antalya » Kumluca

Sektör :

Yetkili Kişi :

Şehriban Kurşunlu

E-Posta Adresi :

dyt.sehribankursunlu@gmail.com

Whatsapp 1:

0 (543) 642 36 07

Kişilerin beslenmesi, genel sağlık durumları üzerinde en fazla etkiye sahip olan etmenlerden biridir. Kişinin beslenmesi, henüz doğmadan önce, anne karnından başlar ve bu yüzden anne adaylarının beslenmeleri sadece kendi sağlıkları için değil, ileride doğuracakları çocukların sağlıkları için de çok önemlidir. Hamilelik sırasında iyi beslenmemiş bir anneye sahip çocuğun gelişim problemleri yaşaması maalesef sıkça rastlanan bir durumdur. Bu yüzden gebelikte beslenme hem anne hem de çocuğun sağlığı için çok önemlidir.

Çocuklarda beslenme, özellikle kemik yapısının ve bağışıklık sis düzgün gelişmesi açısından çok önemlidir. Doğru beslenmeyen bir çocuğun kemikleri zayıf kalabilmekle beraber, çocuğun dengesiz beslenmesi de aşırı kilo ve obeziteye yol açabilir. Çocukluk dönemlerinde alınan kilolar ise, arkadaş çevresinden dışlanmasına, oyunlarda başarısız olmasına ve sosyal gelişiminin sekteye uğramasına sebep olabilir.

Çocukluktan ergenliğe taşınan veya bu dönemde alınan kilolar da, bireyin sosyal gelişimini ve karşı cinsle ilişkilerini etkilediği gibi, özellikle kemik yapısının bu dönemde oturmasından dolayı dengeli ve doğru beslenme çok önemlidir.

Yetişkinliğe erişmiş kişilerde kilo kontrolü, yaş ilerledikçe önemi artan ve zorlaşmaktadır. Bireylerin hayatlarının her döneminde sağlıklı bir kilo ve yaşantıya sahip olmalarına yardımcı olmak amacıyla Antalya danışmanlık sektöründe faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Özellikle zayıflama çabasını kolaylaştırmak amacıyla kişiye ve ihtiyaca özel diyet ve beslenme çözümlerimizle, sadece kilo problemi yaşayan danışanlarımızın değil, kronik rahatsızlıkları olan veya klasman değiştirmek isteyen sporcularında hizmetindeyiz.

Firma Etiketleri

BENZER FİRMALAR