• MÜŞTERİ HİZMETLERİ

  • 444 24 98

Fizyofiz Duyu Bütümleme Merkezi

Adres :

- Manisa » Merkez

Sektör :

Yetkili Kişi :

Esra Meltem Bayrak

Web Sitesi :

E-Posta Adresi :

-

Whatsapp 1:

0 (552) 684 99 35

Fizyofiz Duyu Bütünleme Merkezi, Manisa’da eğitim sektöründe hizmet vermekte olup www.birmilyonnokta.com üyesidir. Vücudumuzdan ve dışarıdan alınan duyu bilgisinin alınarak, anlamlandırıldıktan sonra buna uygun davranışın oluşturulmasına duyu bütünleme denmektedir. Gelişim bozuklukları için geliştirilen duyu bütünleme terapisi, duyusal uyaranlara karşı doğru tepki vermeyi öğretmektedir. Otizm spektrum bozukluğu dâhil, pek çok gelişimsel zorluk yaşayan çocuk ve aileleri için geliştirilen bir diğer yöntem ise floortime programıdır. Kapsamlı bir program çeşidi olan bu programda çocukları bireysel duyu, dil ve motor becerilerine göre adım adım daha iyi bir seviyeye taşımayı hedefleyerek yardımcı olmaktadır.

Manisa eğitim alanında faaliyette olan merkezimizde çocuklarımıza duyu bütünleme ve floortime eğitimleri veriyoruz. Yaşam kalitenizi yükseltmeyi hedefleyerek işinde uzman ve donanımlı kadromuzla hizmet veriyoruz. Merkezimize gelen danışanlarımızın ihtiyaçlarını anlayarak buna yönelik çalışıyoruz. 1960 lı yıllardan günümüze kadar gelen duyu bütünleme terapisi sayesinde otizm başta olmak üzere pek çok duyusal bozukluğun düzeltilmesine yardımcı oluyoruz. Ayrıca, merkezimizde uygulanan bir diğer uygulama ise floortime programıdır. Ebeveynlerin çocuklarını tanıyıp onlarla doğru iletişim kurmalarını ve günlük yaşamda karşılarına çıkabilecek kısıtlılıklarla baş edebilmelerini kolaylaştırmayı hedefleyen bu program duygusal ve dürtüsel sorunları olan çocuklar ve onların aileleri için geliştirilmiştir.

Ayrıca, merkezimizde çocuk gelişim takibi de yapıyoruz. Çocuklarımız dil-bilişsel, fiziksel, duygusal ve sosyal gelişimlerinin büyük bir kısmını 0-6 yaş döneminde tamamlıyor. Bu dönemde çocuklarımızı iyi tanımamız ve geleceklerini etkileyecek bir hata yapmamak gerektiğine inanıyoruz. Doğru duygu, düşünce ve davranış kalıplarını bilmenin önemli olduğu bu dönemde ebeveynleri yönlendiriyor, bu sayede çocuğun yaşamını olumsuz etkileyecek durumların önüne geçmeye çalışıyoruz. Çocuklarımızın her birine önem veriyor onların biricik olduğunu biliyor uzman ve deneyimli eğitmenlerimizle gelişimlerine destek ve yardımcı oluyoruz.

Firma Etiketleri

BENZER FİRMALAR