• call img
  • MÜŞTERİ HİZMETLERİ

  • line
  • 444 24 98
firma logo

Adana 01 Kebap Restaurant

firma sektörü

Sektör :

firma yetkilisi

Yetkili Kişi :

Yeşim Aslan

  • firma fb
  • firma tw
  • firma instagram

Kebap, bir pişirme türü olarak ünü coğrafyamızı aşmış, ülkemizin tanıtımında bile önemli bir yere sahip lezzetlerden biridir. Geniş bir coğrafyaya sahip ülkemizin farklı iklim koşullarına uygun, çok farklı hayvancılık ve tarım uygulamaları bulunmaktadır. Bu farklılık sadece ülkemizin engin folklor kültürünü değil, aynı zamanda mutfak kültürünü de besleyen en önemli kaynaklardan biri olmuştur. Bundan mütevellit, ülkemizin hemen her yöresinin kendine has kebap çeşitleri bulunmaktadır. Adana ve çevresi ülkemiz mutfağına kazandırdığı kebaplarla ünlü şehirlerimizden sadece biri olmakla beraber, bu yörenin kebapları ülkemizin her bölgesinde sevilerek tüketilmektedir.

Mumbar, ülkemizin en sevilen lezzetlerinden kokoreç gibi, koyunların ince bağırsağından yapılan bir dolma çeşididir. Hassas bir malzemeden yapıldığı için terbiye edilmesi ve doldurulması büyük bir dikkat, özen ve ustalık gerektiren bir yemektir ve yapılması zahmetlidir. Bu yüzden özellikle misafirliklerde yapılması çok hora geçen bir yemektir.

Kebap türlerini birbirinden ayıran en önemli detaylardan biri de pişirilecek etlerin hazırlanma şekli bu aşamada kullanılan garnitür ve baharatlardır. Baharat ve etlerin karıştırılıp hazırlanması, ustanın el maharetidir ve uzun yıllar neticesinde elde edilen tecrübe ve el alışkanlığı gerektirir.

Biz Adana 01 Kebap olarak ülkemizin turizm merkezlerinden Muğla restaurant sektörüne hızlı bir giriş yaptık. Ülkemizin bu en güzel ve turistler tarafından en çok tercih edilen tatil bölgelerine sahip şehrimizde, başta Adana yöresinden olmak üzere, ülkemizin dört bir yanında meşhur kebaplarını tanıtmayı kendimize görev belledik.

firma etiketleri Firma Etiketleri
BENZER FİRMALAR
Merhaba

Bayram Nedeniyle Kapayılıyız
Solido Grup Firmamız Olarak Bayram Boyunca Hizmet Veremiyoruz. İstek ve Arzularınızı [email protected] Mail Adresinden İletebilirsiniz.

Herkesin Bayramı Mübarek Olsun.
İyi Bayramlar