• MÜŞTERİ HİZMETLERİ

  • 444 24 98

Adana Adaklık Koyun Satışı Fiyatları

Sektör :

Yetkili Kişi :

Ramazan Recber

ADANA ADAKLIK KOYUN FİYATLARI - 0507 057 01 98

Her sene Kurban bayramında kesilen kurbanların yanı sıra birde adak kurbanı diye bir şey duymaktayız. Kısaca benim sorum Adak kurbanı ne demektir?Bu konuda bilgi verir misiniz?
Değerli Ziyaretçimiz, Kurban kesmeyi adayan bir Müslümanın adak kurbanı kesmesi İslam dinide vaciptir. Eğer kişi adağını bir şeyin veya bir şartın gerçekleşmesine bağlamışsa, bu şart gerçekleşince kurban kesmesi gerekmektedir.Adak kurbanını Kurban bayramında kesilen kurbandan ayıran özellikte budur.Yani Kurban bayramında kesilen kurban bir dini vazifedir.Adak ise bir işin veya bir şartın yerine gelmesiyle Allah rızası için kesilen hayvandır. Örnek: Şu işe girebilirsem bir kurban keseceğim demek bir adaktır.
Adak kurbanının etinden adak sahibi, usul ve furûu yani (neslinden geldiği ana, baba, dede ve nineleri… İle kendi neslinden gelen çocukları ve torunları.) yiyemeyeceği gibi, zengin kişilere de yediremez. Eğer adak sahibi kendisi yemek ister veya bu sayılanlardan her hangi birisine yedirmek isterse, o adak etini tartıp rayiç bedelini yoksullara fakirlere vermesi gerekmektedir.

Firma Etiketleri

BENZER FİRMALAR