• call img
  • MÜŞTERİ HİZMETLERİ

  • line
  • 444 24 98
firma logo

Çömlekçiler Atlı Turizm

firma sektörü

Sektör :

firma yetkilisi

Yetkili Kişi :

Levent Bıyıklı

ÇÖMLEKÇİLER ATLI TURİZM - Uluslararası Atlı Spor Turizm Merkezi
Türkiye'nin ilk Atlı Spor Turizm Merkezi olan Çömlekçiler Atlı Turizm, kurulduğu 1985 yılından bu yana dünyanın 22 ülkesinde tanınmış ve buralardan ziyaretçi çekmiştir.
Kastamonu ilimizin şirin ilçesi Daday'da bir belde olan Çömlekçiler'de bulunan merkezimiz yerli ve yabancı konukların yanı sıra bir çok TV çekimi içinde mekan olarak seçilmiştir.
Kastamonu'nun 30 kilometre batısındaki Daday'da 6 dönümlük çiftlikte, Nisan ile kasım ayları arasında atlı turlar düzenleniyor. Daday'ın 8 kilometre batısındaki Çömlekçiler köyündeki Çömlekçiler Atlı Turizm mütevazı ancak son derece temiz, tam pansiyon konaklama imkanı sunuyor. İki köyün ortasındaki, etrafı ormanla çevrili dokuz odanın biri bungalov tarzında. Hepsinde tuvalet- banyo ve sıcak su mevcuttur.
Ata hiç binmemiş ya da az deneyimi olanlara, önce manej içinde teorik bilgiler veriliyor. Bu şekilde kısa turlara katılmak mümkün olabiliyor. 5 km lik bir güzergahta yapılan en kısa tur, 1.5 saat sürüyor. Orman içinden geçilerek gölete varılıyor. Deneyimli olanlar için ise Halaçoluğu Yaylası'na yapılan günübirlik turlar daha da keyifli. Bu turda, öğlen yaylada piknik ve yürüyüş var. İnekler, kazlar, tavuklar arasında gerçek köy yaşantısını ve tam anlamıyla doğanın içinde olmanın zevkini yaşattırıyor.
Üç öğünün de verildiği çiftlikte, köy ürünlerinin bulunduğu kahvaltı, etli ekmek, patatesli ekmek, çorba, salata,yöresel yemekler çoğu zaman bahçede yeniyor, akşamları ise yine açık havada mangal yapılıyor. Geç saatlere kadar kamp ateşinin etrafında sohbet ediliyor.
Yetkili: Levent BIYIKLI
İrtibat: 0 366 6161097
0 544 6161097
ÇÖMLEKÇİLER KÖYÜDADAY / KASTAMONU
firma etiketleri Firma Etiketleri
BENZER FİRMALAR
Merhaba

Bayram Nedeniyle Kapayılıyız
Solido Grup Firmamız Olarak Bayram Boyunca Hizmet Veremiyoruz. İstek ve Arzularınızı [email protected] Mail Adresinden İletebilirsiniz.

Herkesin Bayramı Mübarek Olsun.
İyi Bayramlar