• MÜŞTERİ HİZMETLERİ

  • 444 24 98

Eksen Ferforje

Sektör :

Yetkili Kişi :

Sadettin Anaç

Hakkımızda
Demire ön yargılı soğuk bakışınızı değiştirip, tamamen sanatsal sıcak bir bakış oluşturuyoruz. Yapmış olduğumuz işlerdende anlayacaksınız, yapmıs olduğumuz modeller tamamen kişiye özel olup bir başkası sadece taklit eder. Firmamız el işi ferforje tasarım ve uygulama ile hazır tabir edilen fabrikasyon ferforje ürünlerin uygulamasınıda yapmaktadır.Bunun yanında çelik çatı çalışmalarımızlada hizmetinizdeyiz.
Firmamız ilk olarak 2008 yılında BURSA üçevler sanayisinde hizmet vermeye başlamıştır şehir merkezinden uzaklığı nedeniyle şimdi Bursa merkez ilçe osmangazide siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam etmekteyiz.
EKSENFERFORJE olarak kalitenin ilk planda olduğu sağlam, dayanıklı tasarlanmış ve en uygun bütçelerle ideal ürünlerimizin müşterilerimize ulaştırılması temel var olma nedenimizdir. EKSENFERFORJE 'nin içinde bulunduğu ferforje ve dekoratif demir doğrama sektöründe siz değerli müşterilerimize hizmet verirken benimsediğimiz ve uymak için azami gayret gösterdiğimiz etik çerçeveyi şu şekilde özetleyebiliriz.
* Kaliteli
* Sağlam
* Güvenlikli
* Kullanışlı
* Estetik
* Ekonomik ürünlerimizle siz değerli müşterilerimizin memnuniyetini sağlamaktır.
Firmamız Bursa'da sizlere hizmet ve ferforje ürünlerini ulaştırmanın mutluluğu içerisindedir. EKSENFERFORJE siz değerli müşterilerimizin isteklerine cevap verebilmek için azami gayret göstererek hizmet vermektedir. Firmamız Bursa ‘da ferforje sektöründe seçkin ferforje firmaları arasında yer almaktadır. EKSENFERFORJE siz değerli müşterilerimizin isteklerine yetişebilmek için azami efor harcamaktadır.
Yapılarınıza ve mekanlarınıza EKSENFERFORJE ürünleri ile değer katın. Ferforje'de mükemmel ve sağlam tasarımlarınız için bizi mutlaka arayın. Bizi aramadan işinizi yaptırmayın. Sizin memnuniyetiniz bizim en büyük kazancımızdır.
İMALATLARIMIZDAN BAZILARI:
* Apartman Giriş Kapıları
* Bahçe Korkulukları
* Bahce Duvar Üstleri
* Bahce Garaj Giriş Kapıları
* Bahce Giriş Kapıları
* Balkon Kapıları
* Balkon Korkulukları
* Çiçeklik
* Dekoratif Aksesuarlarlar
* Masa
* Merdiven Korkulukları
* Pencere Korkulukları
* Sehpa
* Sundurmalar
* Şamdanlar
* Banklar
* Şömine Takımları
* Yatak Başları
* Demir Doğrama
* Çelik Çatı
* Özel İmalatlar
www.eksenferforje.com
www.facebook.com/Eksen-Ferforje-104134232995404
FERFFORJE'NİN ANLAMI
Asıl yazılışı "Fer forgé" olan kelime Fransızcadır. Ocakta çalışılarak döverek işlenmiş demir manasındadır. Bugün ferforje demirlik imalatını daha ekonomik hale getirmek için birçok yerde hazır motifler kullanılmakta ve ancak özellik isteyen işlerin bir kısmı veya tamamı elde hazırlanmaktadır. Her ne olursa olsun Ferforje demirlik tasarımı ve imalatı, emek yoğun ve titizlik isteyen bir iştir. Ferforje imalatında önemli konular şunlardır:
* Yerine uygun tasarım
* Tasarıma uygun malzeme ve aksesuar seçimi
* Malzeme ve Tasarımı bir araya getirecek optimum imalat yöntemi tesbiti
* Ölçülerine ve tasarımına uygun imalat
* İmalat sonrası temizlik (ürün yüzeyi ve birleşmeler)
* Ürün yüzeyini korumak için önlemler
* Boya ve dekorlama
* Montaj
İyi bir ferforje işi yukarıda verilen konular ve maliyet göz önüne alınarak değerlendirildiğinde ortaya çıkacaktır.
Fiyatlandırma
Ferforje ya da işlenmiş demir uygulamaları için açık bir tanımlama yapılamadığı zaman kiloyla fiyat arayışı ortaya çıkmaktadır. El işçiliğinin kiloya dökülmesi zor olduğu için de haliyle problem yaşanmaktadır. Demir sanatına katkısı olmayan ve uygulamacıyı kiloyu artırıcı malzeme kullanmaya teşvik eden bu anlayışı terk ederek proje maliyeti üzerinden fiyatlandırma daha yaralı olacaktır.
Ferforjenin Türkiye’de ve Dünyadaki Önemi
Asırlar boyu demirci bir ulus olma özelliğimize bir göz attığımızda, her kasabada bir demirci ocağı bulunmasının nedeninin genelde nal,pulluk,kazma-kürek, kilit ve menteşe yapımı olduğunu görürüz. Geleneksel Anadolu evinin ahşap yapısının ağır demir kaldıramaması nedeniyle, dekoratif pencere-kapı-merdiven-bahçe demirliklerinin ancak cami ya da saray gibi taş binalarda kullanıldığı görülmektedir. Bu nedenle demirlik desenleri Beton-taş binaların yeniden ortaya çıkmasına kadar kısıtlı kalmıştır.
Ferforje ürünleri imalatı Avrupa’da halen çok önemli bir iştir. Ferforje demirlik imalatı bir binanın sanatsal-anıtsal yanı olarak görülmüştür. Bugün Ferforje imalatlarında kullanılan birçok desen, kalıp ve aksesuar; geçen birkaç asırda yaygın şekilde taş yapılarında demirlik kullanan ve bu nedenle desen ve aksesuarda zenginleşen Avrupa’dan (İtalya, Fransa, Almanya, İspanya ve İngiltere) gelmektedir.
Türkiye’de beton-taş binalarda önce gereksinimle başlayan ve sonra bir moda olarak devam eden ferforje demirlik işleri, birkaç motifin bir elektrik kaynakçısı tarafından birleştirilmesi olarak görülmemelidir. Gerek imalat kalitesi ve gerekse geleneksel desenler açısından, bir zamanlar sarayları bezendirmiş, en keskin ve işli kılıçlarını yapmış demirciliğimizi yeniden canlandırabilmek için çok çaba gerekmektedir.

Firma Etiketleri

BENZER FİRMALAR