• call img
  • MÜŞTERİ HİZMETLERİ

  • line
  • 444 24 98
firma logo

Esse Mantı

firma sektörü

Sektör :

firma yetkilisi

Yetkili Kişi :

Ceyhun Sezer

  • firma instagram

Yöresel lezzetleri bünyesinde toplayan Esse Mantı birmilyonnokta.com üyesidir. Mantı, Kayseri ile özdeşleşmiş olsa da otuz altı çeşidi bulunur. Bu çeşitlerin hepsinin de tadına doyum olmaz. Hamurun kıymayla buluşarak yanında yoğurtla servisi muhteşem bir üçlü oluşturur. Bir de üzerine tereyağlı sos döküldüğünde çok lezzetli bir yemek ortaya çıkar.

Hamurunu yoğurmak, oklavayla açmak içine kıyma doldurup pişirmek kolay değildir. Zahmetli olduğu için de evlerde özel günlerde yapılır. Özellikle de büyükşehirlerde daha çok mantı salonları tercih edilmektedir. İşte bu salonlardan biri de İstanbul restaurant içinde bizim mutfağımızdır. Emek isteyen bir yemek olduğu için ve hamurunun incecik açılması gerektiği için maharetli bir ustanın elinden el açması mantı yemenin lezzeti başka olur. En bilinen mantı çeşidi malzemesinin kıyma olduğu şekildedir. Bizim salonumuzda ustamızın ellerinden pek çok mantı çeşidi çıkar:

Patatesli mantı Özbek mantı Gürcü mantı Sini mantı Sinop mantı Kızarmış mantı Çıtır mantı

Her biri ayrı lezzetlidir. Ayrıca salonumuzda hamur çeşitlerinden ülkemizde de mantıdan sonra en çok tercih edin çi börek de bulunmaktadır. Mantının olduğu yerde Kayseri yağlaması olmadan olmaz.

Aynı zamanda soğuk meze çeşitleriyle de servis yapıyoruz. Mercimek köftesi, kuru patlıcan dolması, yaprak sarma gibi el emeğinin olduğu, yörelerimize ait müthiş lezzetleri müşterilerimize sunuyoruz. İster ailece salonumuzda tadım yaparsınız ister de sipariş vererek sıcacık yuvanızda, işyerinde öğle arasında arkadaşlarınızla yersiniz.

firma etiketleri Firma Etiketleri
BENZER FİRMALAR