444 24 98
  1. Tarım Hayvancılık
  2. Ordu
  3. Korkmaz Arıcılık

Korkmaz Arıcılık İletişim Bilgileri

Korkmaz Arıcılık

Nihat korkmaz yani ben, 1950 Ordu doğumlu Ulubey, Şıhlar köyü nüfusuna kayıtlı 1978 sezonunda 26 arıyı dayımdan satına alarak kardeşim Erdoğan Korkmaz ile birlikte arıcılığa başladım. Arıcılığı 1984 yılında arılarımızı varova hastalığı yüzünden tamamen söndürdüğümüzden dolayı arıcılığa 1 yıl ara verdik. 1984 yılı yazında sağlam kalan bir arımız ve satın aldığımız 4 arıyı çoğaltarak arıcılığa kesintisiz devam ettik. 1999’Dan itibaren arılarımızın çok oğul vermesinden dolayı oğul daha az verecek bir arı yetiştirmek amacıyla anaarı işine amatör olarak başladım. Dışarıdan getirdiğim bir anaarıdan aldığım yumurtaların ana arıları çok başarılı olmasıyla hızla bu işe ağırlık verdim halende biraz daha profesyonel olacak şekilde ana arı üretmeye devam etmekteyim. Tabiki ana arı üretiminin yanı sıra balda üretmekteyim ana üretimiyle bal üretimi ayrılmaz bir bütündür. Kraliçe ve arıların ırkları ayrı bilimsel bir konu olduğundan bundan çok bahsetmek istemiyorum. Ama bununla ilgili bana ulaşarak sözlü bilgi alabilirsiniz. Tüm Ordulular gibi arıcılığı gezgin olarak yapıyorum daha önceleri Ordu, Doğuanadolu yani Erzurum çeşitli yerleri, Ağrı vb. gibi yerlerde yapıyordum bal üretiminde çok fark eden bir durum olmuyordu. Ama anaarı üretimi için çok uygun bir gezgincilik değildi. Daha sonra ilkbaharda Amasya’ya gitmenin daha iyi olduğunu gördüm. Ancak Amasyada’da erkek arı sorun oldu. Onuda Aydına arı götürüp erkekleri orada üretip nisan başlarında amasya’ya getirerek çözdüm. Amasya’danda haziran başlarında Erzincana göçüyor ve Oradan arılı kovanlarla eylül ortalarında orduya getirip sağlam kalan kutualarla bir dönem daha anaarı üretimi yapıyorum. Herkes bilmez, Karadeniz’in sonbaharı bazı seneler çok güzel olur. Ana arı üretimine uygun oluyor kalan erkek arılarımızla. Arıcılık tecrübesi gözleme deneme yanılmaya dayalı birde 35 yıl gibi çok uzun süre olunca arıcılık hakkında konuşacak çok şey birikir. Süzme baldan anlamam ancak karakovan, petekli bal, arı gelişimi, arı bölme, arı üretme, meme yapma, tabi en baştada anaarı üretme hakkında saatlerce konuşabilirim. Tabiki kendi doğrularımı Ürettiğim anaların hepsi F1’dir hiçbir tarihte F2 ye düşmedim. Yıllardır bütün transferleri elimle gerçekleştirdim ve hala kendi elimle devam etmekteyim.

Adres Adres Şirinevler Mah. Siteler Cd E Blok No: 7 Merkez / Ordu
Telefon 1 Telefon 0 (535) 707 70 71
Yetkili Yetkili Nihat Korkmaz
Lokasyon Lokasyon Ordu » Merkez
Şirinevler Mah. Siteler Cd E Blok No: 7 Merkez / Ordu

Korkmaz Arıcılık Firması Hakkında

Nihat korkmazyani ben, 1950 Ordu doğumluUlubey, Şıhlar köyünüfusuna kayıtlı 1978 sezonunda 26 arıyı dayımdan satına alarak kardeşim Erdoğan Korkmaz ile birlikte arıcılığa başladım. Arıcılığı 1984 yılında arılarımızı varova hastalığı yüzünden tamamen söndürdüğümüzden dolayı arıcılığa 1 yıl ara verdik. 1984 yılı yazında sağlam kalan bir arımız ve satın aldığımız 4 arıyı çoğaltarak arıcılığa kesintisiz devam ettik.

1999’Dan itibaren arılarımızın çok oğul vermesinden dolayı oğul daha az verecek bir arı yetiştirmek amacıyla anaarı işine amatör olarak başladım. Dışarıdan getirdiğim bir anaarıdan aldığım yumurtaların ana arıları çok başarılı olmasıyla hızla bu işe ağırlık verdim halende biraz daha profesyonel olacak şekilde ana arı üretmeye devam etmekteyim. Tabiki ana arı üretiminin yanı sıra balda üretmekteyim ana üretimiyle bal üretimi ayrılmaz bir bütündür. Kraliçe ve arıların ırkları ayrı bilimsel bir konu olduğundan bundan çok bahsetmek istemiyorum. Ama bununla ilgili bana ulaşarak sözlü bilgi alabilirsiniz.

Tüm Ordulular gibi arıcılığı gezgin olarak yapıyorum daha önceleriOrdu, Doğuanadoluyani Erzurum çeşitli yerleri, Ağrı vb. gibi yerlerde yapıyordum bal üretiminde çok fark eden bir durum olmuyordu. Ama anaarı üretimi için çok uygun bir gezgincilik değildi. Daha sonra ilkbaharda Amasya’ya gitmenin daha iyi olduğunu gördüm. Ancak Amasyada’da erkek arı sorun oldu. Onuda Aydına arı götürüp erkekleri orada üretip nisan başlarında amasya’ya getirerek çözdüm.Amasya’danda haziran başlarında Erzincana göçüyor ve Oradan arılı kovanlarla eylül ortalarında orduya getirip sağlam kalan kutualarla bir dönem daha anaarı üretimi yapıyorum. Herkes bilmez, Karadeniz’in sonbaharı bazı seneler çok güzel olur. Ana arı üretimine uygun oluyor kalan erkek arılarımızla. Arıcılık tecrübesi gözleme deneme yanılmaya dayalı birde 35 yıl gibi çok uzun süre olunca arıcılık hakkında konuşacak çok şey birikir. Süzme baldan anlamam ancak karakovan, petekli bal, arı gelişimi, arı bölme, arı üretme, meme yapma, tabi en baştada anaarı üretme hakkında saatlerce konuşabilirim. Tabiki kendi doğrularımı Ürettiğim anaların hepsi F1’dir hiçbir tarihte F2 ye düşmedim. Yıllardır bütün transferleri elimle gerçekleştirdim ve hala kendi elimle devam etmekteyim.

 Korkmaz Arıcılık FİRMA ETİKETLERİ

Ordu Oğul Arı Üretimi

Kars Belfast Ana Arı Ordu Buckfast Arı Nerdede Yetişirordu Buckfast Arı Nerdede Üretilir

Yozgat Belfast Ana Arı

Ordu Kaliteli Belfast Arısı

Ordu Korkmaz Arıcılk Ordu

Ordu Buckfast Ana Arı

Ordu Belfast Ana Arı

Ordu Ana Arı Belfast

Ordu Korkmaz Arıcılık Telefon No

Ordu Korkmaz Arıcılık Belfast Buckfast Arı

Ordu Belfast Buckfast Arı

Ordu Karniyol Arı Üreticileri

Ordu Karniyol Arı Üretimi

Belfast Arı Üretimi Ordu

Kahramanmaraş Belfast Ana Arı

Kastamonu Belfast Ana Arı

Ordu Buckfast Arı Nerdede Üretilir

Ordu Buckfast Arı Nerede Yetişir

Kars Belfast Ana Arı

Orduda Ana Arı Üreticileri

Orduda Doğal Arı Sütü Satıcıları

Orduda Doğal Arı Sütü Nereden Alınır

Orduda Doğal Arı Sütü Kimden Alınır

Orduda Organik Arı Sütü Kimden Alınır

Orduda Organik Arı Sütü Satanlar

Orduda Kaliteli Arı Sütü Satanlar

Orduda Doğal Arı Sütü Satanlar

Orduda Arı Sütü Satanlar

Orduda Doğal Polen Satıcıları

Orduda Doğal Polen Nereden Alınır

Orduda Doğal Polen Kimden Alınır

Orduda Organik Polen Kimden Alınır

Orduda Organik Polen Satanlar

Orduda Kaliteli Polen Satanlar

Orduda Doğal Polen Satanlar

Orduda Polen Satanlar

Orduda Doğal Bal Satıcıları

Orduda Doğal Bal Nereden Alınır

Orduda Doğal Bal Kimden Alınır

Orduda Organik Bal Satanlar

Orduda Kaliteli Bal Satanlar

Orduda Ucuza Bal Satanlar

Ana Arı Üretenler Ordu

Orduda Doğal Bal Satanlar

Orduda Bal Nerede Yenir

Ordudaki Doğal Arıcılar

Ordudaki Ana Arı Üreticileri

Ordudaki Balcılar

Ana Arı Üretimi Ordu

Ordu Korkmaz Arıcılk Ordu

Ordu Ana Arı Belfast

Nihat Korkmaz

Belfast Ana Nihat Korkmaz

Ordu Organik Arı Sütü Kimden Alınır

Ordu Organik Arı Sütü Satanlar

Ordu Kaliteli Arı Sütü Satanlar

Ordu Doğal Arı Sütü Satanlar

Ordu Arı Sütü Satanlar

Ordu Doğal Polen Satıcıları

Ordu Doğal Polen Nereden Alınır

Ordu Doğal Polen Kimden Alınır

Ordu Organik Polen Kimden Alınır

Ordu Organik Polen Satanlar

Ordu Kaliteli Polen Satanlar

Ordu Doğal Polen Satanlar

Ordu Polen Satanlar

Ordu Doğal Bal Satıcıları

Ordu Doğal Bal Nereden Alınır

Ordu Doğal Bal Kimden Alınır

Ordu Organik Bal Satanlar

Ordu Kaliteli Bal Satanlar

Ordu Ucuza Bal Satanlar

Ordu Doğal Bal Satanlar

Ordu Bal Nerede Yenir


Devamını Göster