• MÜŞTERİ HİZMETLERİ

  • 444 24 98

Müjde Kedi Köpek Evi

Adres :

Selçuklu Musa Sokak No : 523/d Bostancı İstanbul İstanbul

Sektör :

Yetkili Kişi :

Satı Mustu

Web Sitesi :

E-Posta Adresi :

info@mujdekopekkuaforu.com

Whatsapp 1:

0 (532) 384 96 86
Kedi ve Köpek Bakımı

K öpeklerde Traş ve Banyo

Köpeğinizin günlük bakımı için tüyleri taranmalı , gözleri temizlenmeli ve dışarı çıkması sağlanmalıdır. Ayrıca patilerinide düzenli olarak kontrol etmenizde faydalı olacaktır. Köpeğinize en az 2 ayda bir kene ve parazitler için özel uygulama yapmalıdır.

Yapılması gerek başka bir konuda banyo öncesi tüylerin taranması ve topaklanmaların açılması olmalıdır.Köpeğiniz için ise banyo alışkanlığı ilk üç aydan sonra verilmelidir. Köpekler, kedilere göre banyoya daha kolay adapte olur hatta bu işlemi severler. Her 3 hafta da yada ayda bir özel şampuanıyla yıkanmalıdır. Bunların dışında köpeğinizin kokmasını önlemek için ağız ve kulak temizliğine de önem verilmelidir.Her banyodan sonra kulaklar antiseptikli kulak yikama solusyonu ile temizlenmelidir.Tüylerin ve derinin bakımlı ve sağlıklı kalmasını sağlamak için beslenmelerine ve gerekli vitamin takviyelerine dikkat edilmelidir.

Uzun tüylü bir köpeğiniz varsa belli periyotlarda traş etmeniz gerekmektedir. Bazı cins köpek kendilerine has olmaları gereken traş şeklinin olduğuna da dikkat edilmelidir. Hayvanınızı traş ederken derisine dikkat ederseniz oluşmuş ya da oluşmaya başlamış hastalıkları fark etme şansınız da olur.

Kedilerde Traş ve Banyo

Uzun tüylü kedilerde günlük bakım olarak tüylerin fırçalanması, gözlerin temizlenmesi gerekir. Tüylerin ve derinin bakımlı ve sağlıklı kalmasını sağlamak için beslenmelerine ve gerekli vitamin takviyelerine dikkat edilmelidir. Hayvanınızın tüy yapısına uygun olan fırçalar seçilmeli ve buna alışmaları sağlanmalıdır. Bu yüzden de fırçalama işlemine de yavruyken başlamakta yarar vardır. Günlük olarak parmak araları kontrol edilmeli , batan veya sıkışan bir cismin iltihabik bir duruma yol açması engellenmelidir. Kendinize ait top ve oyuncaklar onun sıkılmasını ve koltukları tırmalamasını engeller.

Uzun tüylü kedilerin tüylerinde kıtıklanma, dolaşma meydana gelmemesi için 2,5 yada 3 ay arası traş edilmeleri, banyo yaptırılmaları ve taranmaları gereklidir. Bu sayede tüy yumaklarını yutmaktan kedinizi alıkoymuş olursunuz. Derileri hava almadığı için meydana gelebilecek mantar, egzama gibi hastalıklarada mani olmuş olursunuz.
Hoşlanmasalar da kediler de banyo yapabilirler. Ancak derilerinin hassas olduğunu göz önüne alınarak mutlaka dermatolojik şampuanlar kullanılmalı, asla insanlara özel ürünler kullanılmamalıdır.Müjde Köpek & Kedi Kuaförü
Firmamız küçük dostlarımızın bakım ve temizliği için haftanin 7 gün saat 09:00 - 20:00 arasında hizmetinize açıktır.

Firma Etiketleri

BENZER FİRMALAR