• MÜŞTERİ HİZMETLERİ

  • 444 24 98

Şahinler Çelik Konstrüksiyon İnşaat Sanayi Ticaret

Adres :

Saray Mh Güven San Sit O Blok No: 3 Ümraniye / İstanbul İstanbul » Ümraniye

Sektör :

Yetkili Kişi :

Şahin Köse

Web Sitesi :

E-Posta Adresi :

sahin@sahinlercelik.com

Whatsapp 1:

0 (532) 461 72 85
ŞAHİNLER ÇELİK KONSTRÜKSİYON İNŞAAT SANAYİ TİCARET
DEMİR ÇAĞI
İnsan doğaya sözünü geçirmek yolunda en fazla uğraşı demire karşı vermiştir ve uzun yıllar boyunca çekiç, demirle tek baş etme yöntemi olarak görülmüştür.
İlk örneklerinden biri 4.yy.'a ait Dorset'te bulunan bir pencere parmaklığıdır. 12.yy.'da artık S ve C kıvrımları ferforjenin eskimeyen dilinin vazgeçilmez sözcükleri arasındadır.Yaprak ve çiçek motiflerinin plaka demirden ilk örneklerine de bu yy.'da Almanya'da rastlanır.14.yy.'da dört yaprak motifine de rastlamaya başlarız, bunun erken ve güzel örnekleri İtalya'da vardır. Demirde bu süslemelerle üçüncü boyutun da güzelliği katılmış, ışık ve gölge etkileri olabildiğince kullanılmıştır.Demirin çok kullanıldığı alanlar olan ocak ve şöminelerde ateşe dayanıklılığın üstünlüğü nedeniyle döküm ferforjenin yerine geçer.16. yy.'ın başlarında ferforjenin en parlak örneklerine İspanya'da rastlanır. Ferforjenin yeniden doğuşu olarak görebileceğimiz 17.yy. kendisi de amatör bir demirci olan XIII. Louis'in 1610'da tahta çıkmasıyla başlar.18.yy.'da da altın çağ devam eder.18.yy.'ın sonlarına doğru büyük şehirlere göç, daha kolay ve ucuz üretilebilen döküm tekniğinin yaygınlaşmasını getirmiştir.Dökümcülük beraberinde doğal olarak ferforje ve dökümün bir arada kullanılmasını da gerekli kılmıştır.19. yy. artık ferforjeyi tamamen eski bir yöntem olarak görmeye başlamış, bu anlamda uygulamalar biçim gerektirmedikçe aranmaz olmuştur.John Ruskin ve William Morris'in felsefesi ışığında yeşeren Arts & Crafts hareketi ile modern tekniklere tepkinin doğması, özellikle iç mekan uygulamalarda ferforjenin 17. Ve 18. yy. çizgisinde gündeme tekrar gelmesini sağladı.1. Dünya Savaşı tüm mimarlıkta durgunluğa yol açarken, günümüze varana kadar bazı geleneksel uygulamalar ve restorasyonlar dışında pek yeni örnek ortaya çıkmamıştır.Bugün eskiyi tekrar ederek ferforjeyi yaşatmak, esirgenmemesi gereken sağlıklı bir bakış açısıdır.Ferforje için söylenecek son söz; günümüzde iç mimari eğilimler yönünde oldukça popülarite kazandığıdır.
1976 yılında kurulan firmamız her zemine uygun, her türlü çelik ve betonarme yapının imalat ve montaj aşamalarını uluslararası standartlarda gerçekleştirmektedir. ŞAHİNLER ÇELİK KONSTRÜKSİYON İNŞAAT SANAYİ VE TİC.LTD.ŞTİ. olarak faaliyet konularımız;
· Çelik Konstrüksiyon Bina, Fabrika, Hangar, Spor Salonları, Alışveriş Merkezleri
· Endüstri Tesisleri, Ağır Sanayi Yapıları
· Turistik Tesisler ve Prestij Binaların Çelik İmalat ve Montajları
· Arıtma Tesisleri, Yakıt ve Su Tankları, Silolar
· Prefabrik Yapılar-Çelik Villalar
· İnşaat Taahhüt İşleri
· Her türlü açıklık ve yükseklikteki çelik yapılar
· Fabrikalar, Sanayi Tesisleri-Platform İnş.
· Paslanmaz Çelik-Galvanizli imalatlar
· İzolasyon-Çatı ve cephe kaplama işleri
· konularında faaliyet göstermektedir.
Firmamız önem verdiğimiz yatırımlarınızın gerçekleşmesinde bilgi birikimi ve her türlü olanakları ile sizlere yardımcı olmaktan kıvanç duyacaktır.
Misyonumuz
Taahhüt sektöründe, şirketimizin hedefleri ve ilkeleri doğrultusunda; Çalışanlarımızın beklentilerini en üst düzeyde karşılayarak, kaynakları en verimli şekilde kullanarak, sürekli büyüme ve gelişme ile birlikte rekabet edebilir ürün ve
hizmetleri sunmaktadır.
Vizyonumuz
Sektöründe 10 yıllık süre içinde uluslararası düzeyde aranılan bir firma haline gelmektir.
İlkelerimiz
1. İş sağlığı ve iş güvenliği ilk önceliğimizdir.
2. Müşteri tatmini ve bağlılığına önem veririz.
3. Deneyimli ve katılımcı çalışanlarımız en önemli varlığımızdır.
4. Tüm ilişkilerimizde güven, dürüstlük ve iş etiği ön plandadır.
5. Mükemmelliğe ulaşma ve rekabet için sürekli iyileştirme ve değişimi esas alırız.
6. Tüm faaliyetlerimizde çevreyi korumaya ve israf etmemeye özen gösteririz.
www.sahinlercelik.com - sahin@sahinlercelik.com

Firma Etiketleri

BENZER FİRMALAR