• call img
  • MÜŞTERİ HİZMETLERİ

  • line
  • 444 24 98
firma logo

Santek Mermer-granit

firma sektörü

Sektör :

firma yetkilisi

Yetkili Kişi :

Mustafa Kırlangıç

Antep Taşının Özellikleri, Pide ve Taş Fırın Sektöründe Antep Taşı Olarak Bilinen Gözenekli, Siyah Mat Renkli Olup Bazalt Yapıda Volkanik Doğal Bir Taştır.

Gaziantep'in Çok Sınırlı Bölgelerinde Bulunan Bu Taşın Diğer Doğal Taşların Aksine Ocağı Bulunmamakta, Arazilerde Taş, Nadiren Kaya Parçaları Şeklinde Görülmektedir, Özellikle Fırınlarda Kullanılan Bu Taşın Yüzeyden Değil Toprağın Hemen Altından Çıkartılanı Çok Güzel Randıman vermekte Fakat İstenilen Ebattaki Bu Taşlara Ulaşmak ve Toplamak Ayrı Bir Çalışmayı Gerektimektedir, Antep Taşı Isı Karekteristiği ve oluşum Özelliklerinden Dolayı, Isı ve Taşfırın Sektöründe Büyük Rağbet Görmektedir,

Antep Taşı Gaziantep ve Çevresinde Uzun Yıllardan Beri Baklava Fırınları, Pide ve Lahmacun Fırınlarında Kullanılmasına Rağmen İstisnai Özelliklerini Son Zamanlarda Büyük Şehirlerdeki, Taş Fırın Usta ve İşletmecilerin Sorunlarına Çözüm Bulmasıyla İspatlamıştır.

Ekmek Tabanındaki Randıman ve Yakıt Tasarrufu Ateş Tuğla ve Bir Çok Doğal Taşa Göre Tercih Sebebi Olmuştur, Gözenekli Olması Yapışmayı Önlemekte Dolayısıyla Bilinenin Aksine Çok Kolay Temizlenmektedir.

Antep Fırın Taşı Türkiye ve Yurtdışı Olmak Üzere Taş Fırın Sektörü Seyyar Fırınlar, Endüstriyel Mutfak Fırınları, Kebap Ocakları ve Bacalarda Kullanılmaktadır.

Antep Taşının Özellikleri, Pide ve Taş Fırın Sektöründe Antep Taşı Olarak Bilinen Gözenekli, Siyah Mat Renkli Olup Bazalt Yapıda Volkanik Doğal Bir Taştır. Gaziantep'in Çok Sınırlı Bölgelerinde Bulunan Bu Taşın Diğer Doğal Taşların Aksine Ocağı Bulunmamakta, Arazilerde Taş, Nadiren Kaya Parçaları Şeklinde Görülmektedir, Özellikle Fırınlarda Kullanılan Bu Taşın Yüzeyden Değil Toprağın Hemen Altından Çıkartılanı Çok Güzel Randıman vermekte Fakat İstenilen Ebattaki Bu Taşlara Ulaşmak ve Toplamak Ayrı Bir Çalışmayı Gerektimektedir, Antep Taşı Isı Karekteristiği ve oluşum Özelliklerinden Dolayı, Isı ve Taşfırın Sektöründe Büyük Rağbet Görmektedir, Antep Taşı Gaziantep ve Çevresinde Uzun Yıllardan Beri Baklava Fırınları, Pide ve Lahmacun Fırınlarında Kullanılmasına Rağmen İstisnai Özelliklerini Son Zamanlarda Büyük Şehirlerdeki, Taş Fırın Usta ve İşletmecilerin Sorunlarına Çözüm Bulmasıyla İspatlamıştır. Ekmek Tabanındaki Randıman ve Yakıt Tasarrufu Ateş Tuğla ve Bir Çok Doğal Taşa Göre Tercih Sebebi Olmuştur, Gözenekli Olması Yapışmayı Önlemekte Dolayısıyla Bilinenin Aksine Çok Kolay Temizlenmektedir. Antep Fırın Taşı Türkiye ve Yurtdışı Olmak Üzere Taş Fırın Sektörü Seyyar Fırınlar, Endüstriyel Mutfak Fırınları, Kebap Ocakları ve Bacalarda Kullanılmaktadır.

SANTEK 4 nesil devam eden taş ustalığının devamı olarak 1985 yılından beri Gaziantep' te dogal taş ve mermer alanlarında hizmet vermekte ve Sanatla Teknolojiyi bir araya getirerek yoluna devam etmektedir. Değişen ihtiyaçlara ve olumsuz rekabet ortamına rağmen SANTEK kaliteden ve yetişmiş tecrübeli iş gücünden ödün vermemektedir.

firma etiketleri Firma Etiketleri
BENZER FİRMALAR
Merhaba

Bayram Nedeniyle Kapayılıyız
Solido Grup Firmamız Olarak Bayram Boyunca Hizmet Veremiyoruz. İstek ve Arzularınızı [email protected] Mail Adresinden İletebilirsiniz.

Herkesin Bayramı Mübarek Olsun.
İyi Bayramlar