• call img
  • MÜŞTERİ HİZMETLERİ

  • line
  • 444 24 98

Ankara'da Danışmanlık Firmaları - Danışmanlık firmaları Ankara | Birmilyonnokta

Ankara'da Danışmanlık ile ilgili firmalarının listesi. Ankara'da Danışmanlık Şirketleri

Ankara 'da Danışmanlık Firmaları

Beypazarı Herbalife

Danışmanlık


Beypazarı Herbalife

Syedra Enes Çağlayan

Danışmanlık


Syedra Enes Çağlayan

Bizim Kulüp Kilo Kontrol Merkezi

Danışmanlık


Bizim Kulüp Kilo Kontrol Merkezi olarak Ankara Çankaya’da faaliyetlerimize devam

Diyetisyen Sueda Can

Danışmanlık


Sağlıklı bir vücut yapısına ve düzenli, dengeli, doğru bir beslenme alışkanlığına sahip o

Çankaya Apartman Yönetimi

Danışmanlık


Yönetmek bambaşka bir yetenektir. Hele yönetilecek olan insansa bu çok daha farklı

Ankara Manuel Terapi

Danışmanlık


Manuel Terapi, neredeyse hepimizin adını duyduğu ama ne olduğuna dair net bilgiye sahip olmadığı an

Mamak Gülenyüzler Beslenme Kulübü

Danışmanlık


Sağılığımız yaşamımız için en değerli olan kriterlerdendir. Ve sağlıklı olabilmek içi

Polatlı Beslenme Danışmanı

Danışmanlık


Yaşantımızın başlangıcından bitim anına kadar her döneminde sağlıklı bir yaşam sürmek ilk

Aktif Yaşam Koçu Tuğçe Gökçe Çetin Kaya

Danışmanlık


Çok daha aktif ve sağlıklı bir yaşama ulaşabilmek için hem beslenme düzenine hem

Gy Koçluk Ankara

Danışmanlık


Gy Koçluk Ankara danışmanlık merkezi olarak Çankaya’da çalışmalarımızı s

Hg Tercümanlık Eğitim Danışmanlık

Danışmanlık


Değişen dünya ve artan teknoloji ile birlikte kültürler iç içe ge&cced

Yaşam Koçu Serpil Can

Danışmanlık


Ankara Yasam Koçu Tolgahan

Danışmanlık


Ankara Yasam Koçu Tolgahan

Sincan Herbalife

Danışmanlık


Sağlığa yönelik olarak içerisinde bulunduğumuz hizmetimizde Sincan herbalife olarak kal

Gr Danışmanlık Eğitim San. Ve Tic. Ltd.şti

Danışmanlık


TKDK(Ipard),kalkınma Ajansı ve Kosgeb için proje hizmeti veren tecrübeli dinamik kadros

Ankara Yaşam Koçu Turan

Danışmanlık


Danışmanlık sektöründe hizmet veren firmamız müşteri memnuniyetini her şeyden ü

Junior Papatya Beslenme Kulubü

Danışmanlık


Ankara’nın Keçiören ilçesinde faaliyetlerini sürdürdüğü

Umudum Beslenme Kulübü

Danışmanlık


Sağlık bir yaşamın en temel kaynağı sağlıklı bir beslenme yapısına sahip olmaktan geçer. V&u

Fitlab Cafe

Danışmanlık


Nar Beslenme Merkezi

Danışmanlık


Sağlıklı bir yaşama sahip olmak insanların iyi bir yaşam kalitesinin olması için en gerekli

Keçiören Herbalife Yaşam Koçu Recep

Danışmanlık


Danışmanlık sektöründe uzun yıllar hizmet veren Keçiören Herbalife Yaşam Ko&c

Diyetisyen Büşra Sabur Beslenme ve Diyet Uzmanı

Danışmanlık


Ankara’nın merkez Çankaya ilçesinde hizmet veren ve Diyetisyen Büşra Sabur

Herbalife Beslenme Danışmanı Nahit

Danışmanlık


Herbalife Beslenme Danışmanı Nahit olarak Ankara Çankaya’da faaliyet göstermekte

Aktif Yaşam Koçu Gülfer Uçanefe

Danışmanlık


Yaşam kalitesini ve hayat standartlarını yükseltmek isteyenlerin doğru bir yolda ilerlemesini

Başak Planlama Şehircilik ve Danışmanlık Hizmetleri

Danışmanlık


Başak Planlama Şehircilik ve Danışmanlık Hizmetleri firmamız Ankara yapı inşaat sektörü i

Berfin Danışmanlık

Danışmanlık


İnsanların en değerli hazinelerinin sağlık olduğunun bilincinde hareket eden bir firma olarak bizle

Akın Beslenme Merkezi

Danışmanlık


Ankara Sincan ilçesinde kendi merkezlerimiz bünyesinde hizmet veren Akın Beslenme Merke


İthalat ve İhracat Sektöründe Danışmanlık Hizmetleri

Geçmişte şirket yönetmek babadan oğula kalan bir miras olarak yerine getirilmekte idi. Ancak günümüz dünyasında birçok işte olduğu gibi şirket ve firma yönetimleri de profesyonel olarak ele alınmaktadır. Şirketlerin personel sayısı arttıkça ve ekonomik girdileri de üstlere tırmandıkça yönetimler çok daha profesyonelleşmekte ve bu konuda birçok kurum ve firma profesyonel danışmanlık hizmeti almaktadır.Özellikle İthalat ve ihracat işinde boy göstermeye çalışan firmaların alması gereken hizmetlerin başında danışmanlık bulunmaktadır.

İsminden de anlaşılacağı üzere danışmanlık firmaları, şirketlere ve kurumlara birçok konuda olgunlaşmış fikirler ve projeler sunmaktadırlar. Bu noktada ciddi bir pazar sahibi olan danışmanlık hizmetleri ülkemizde son yıllarda giderek yaygınlaşmakta ve bir sektör haline gelmektedir. Tamamen bilginin el değiştirmesi ve devri yöntemi ile çalışan danışmanlık firmaları sahip oldukları potansiyeli ve tecrübeyi hizmet sundukları firmalara ve kurumlara aktarmaktadırlar.

Ülke çapında faaliyet gösteren ve kurumsallaşan şirketler var olan sermayelerini daha da büyütebilmek, hizmet verdikleri iş kollarını çeşitlendirebilmek adına bu alandaki uzman danışmanlardan danışmanlık hizmeti almaktadırlar. Danışmanlık firmasının sunmuş olduğu hizmet konseptinde çalıştığı şirketin faaliyet gösterdiği sektörü iyi bilmek ilk şarttır. Bir danışmanlık firması her sahada ve sektörde danışmanlık hizmeti sunamaz. Çünkü danışmanlık firmasının elinde bulunan personel ve yetişmiş elemanların tecrübe sahibi olduğu alanlardaki sektörlerde firmalara danışmanlık hizmeti vermesi en doğru olanıdır. Bu sebeple bilinmeyen bir ufka yelken açmak yerine çok iyi bilinen bir mecrada faaliyet göstermek ve danışmanlık hizmeti vermek doğru olandır.

İstanbul ve Ankara gibi Türkiye'nin ticari nabzını tutan büyükşehirlerde ve Anadolu'nun neredeyse her köşesinde danışmanlık firmaları  bulunmaktadır. Bu firmalar gereken resmi evrakları tamamladıktan sonra uzmanlaştıkları alanlardaki şirketlerle işbirliğine giderek onların daha profesyonel yönetilmesini ve şirketin sahip olduğu mali ve insani kaynakların öngörülebilir bir şekilde artırılmasını sağlamaya çalışmaktadır. Bunun için birtakım projeler üretmek zorunda olan danışmanlık firması proje danışmanlığı hizmeti vererek çalıştığı şirketin modern ve çağdaş bir görünüme kavuşması adına mücadele eder.

Danışmanlık Hizmeti Hangi Sahalarda Verilebilmektedir?

Ülkemizde gerek özel müteşebbislerin girişimleriyle gerekse devlet girişimleriyle bir takım projeler ortaya konmaktadır. Özellikle son yıllarda çeşitli hibeler ve mali kaynaklar ile birlikte bu projelerin sayısı artmakta yerel ölçekli şirketlerden ulusal şirketlere kadar birçok kurum profesyonel anlamda proje danışmanlığı hizmeti almaktadır. Çünkü bir şirket için yapılacak olan projeler şirketi bir üst noktaya taşımak adına en kestirme ve etkili yoldur.

Bu hususta ise önemli olan yapılacak olan projenin kaliteli ve onaya müsait olmasıdır. Sürekli olarak projeler ile uğraşan ve proje danışmanlığı hizmeti veren danışmanlık firmaları için hangi projenin tam not alacağı veya hangi projenin yolda kalacağı öngörülebilir bir durumdur. Şirketlerin mali ve insan kaynaklarının boşa çarçur edilmemesi için projelerin de bu danışmanlık firmaları tarafından hazırlanması ve yönlendirmesi büyük bir önem taşımaktadır. Şirket yönetimi oldukça yoğun mesai saatleri içerisinde proje gibi ciddi ayrıntılara vakit ayıramamaktadır. Bu noktada hizmet veren danışmanlık şirketleri çok önemli bir görevi yerine getirmektedir.

Danışmanlık firmalarının hizmet sunduğu sahalar sadece profesyonel şirketler ve kurumlarla sınırlı değildir. Birçok küçük müteşebbis ve iş sahibi olmak isteyen kişi KOSGEB projelerine başvurmaktadır. Devletin ciddi anlamda desteklediği ve her türlü mali imkânı sunduğu bu projeler birçok küçük kurum için can suyu olmaktadır. Ancak eksik evrak veya yanlış projelendirme neticesinde birçok başvuru kabul edilmeden geri çevrilmektedir. Böyle bir risk almak istenmiyorsa KOSGEB proje Danışmanlık firması en doğru seçim olacaktır. Bu danışmanlık hizmetinde KOSGEB'e yönelik olarak hazırlanmış çeşitli projeler, çalışılan firmaya uyarlanabilmekte hata payı neredeyse sıfır olan bu projeler kabul edilmektedir.

Yine devlet destekli olarak birçok hibe projesi de küçük müteşebbislerin veya devasa ölçekli şirketlerin iştahını kabartmaktadır. Ancak bu hibe projelerinin onay alması ve kabul görmesi çok da kolay değildir. Yapılacak olan bir hata neticesinde geri çevrilecek olan proje şirketler için hem zaman kaybı hem de mali kayıptır. Amatörce veya sadece şirket çapında bu projeleri hazırlamak için vakit kaybetmektense kaliteli bir hibe danışmanlık hizmeti almak en doğru seçimdir. Bunu bilen birçok firma bulundukları lokasyondaki danışmanlık firmalarına başvurarak hibe projesi alabilmek için çaba göstermektedir.

Çok Farklı Danışmanlık Hizmetleri

Şirketlerin kurumların ve organizasyonların profesyonel yönetilmesine olanak sunan danışmanlık firmaları oldukça çeşitli sahalarda destek danışmanlık hizmeti sunarak müşterilerini memnun etmek için çaba göstermektedirler. Bu alanlardan birisi olan TKDK Danışmanlık tarımsal anlamda devletin sunmuş olduğu desteği alma noktasında müteşebbislerine fayda sağlamaktadır. Açılımı tarım ve kırsal kalkınmayı destekleme kurumu olan TKDK, zirai ve çiftçilik anlamında yatırımlar yapmayı mümkün kılmaktadır.

Ülkemizdeki tarım arazilerinin her geçen gün azalması sık olan üretim unsurlarının dahi ithal edilerek tüketilmesi bu alanlarda faaliyet gösteren bireylere ve firmalara destek danışmanlık hizmeti vermeyi zorunlu kılmıştır.Bu amaçla kurulan TKDK danışmanlık firmaları tarım anlamında birçok farklı girdiye ve bilgiye sahiptirler.Dönemsel değişimleri de iyi takip eden bu danışmanlık firmaları sayesinde zirai faaliyetler ve tarımsal satış yapan çok farklı firmalar ve şirketler daha öngörülebilir yatırımlara imza atabilmektedirler.

Ülkemizde yeni yeni boy gösteren danışmanlık hizmeti TÜBİTAK bağlamında çok farklı konseptlere bürünmüştür. Türkiye'nin bilim üretmekten sorumlu olan Kurumu TÜBİTAK farklı sahalarda programlar ve projeler üretilmesini desteklemektedir. Özellikle endüstri ve sanayi alanında üretilecek olan tüm projeleri ve programları destekleyen TÜBİTAK birtakım kıstaslar getirerek kendilerine sunulan projeleri ve programları değerlendirmeden geçirmektedir.Kalite ve özgünlük esas olan bu değerlendirmelerde şirketlerin bireylerin ve müteşebbislerin projelerinin geçebilmesi adına profesyonel desteğe ihtiyaçları vardır.TÜBİTAK danışmanlık firmaları tüm kurum ve şirketlere bu proje ve program desteğini sunmaktadır.

TÜBİTAK Danışmanlık Hizmetleri içerisinde Sanayi ar-ge projeleri ilk sırada yer almaktadır.Ülkemizin Sanayi bakımından daha çok kalkınabilmesi adına TÜBİTAK merkezi olarak onaylanan projeler çok daha kısa sürede hayatiyete geçirilmekte ve birçok firma için yüz güldürücü kazançlar sağlamaktadır.Bu Sanayi ar-ge projelerinin hazırlanması ve TÜBİTAK’a sunulması konusunda danışmanlık hizmeti veren firmalar bu alanda oldukça rekabetçi bir faaliyet göstermektedir.Yine TÜBİTAK geliştirilebilir projeleri arasında bulunan KOBİ ARGE programı da TÜBİTAK danışmanlık hizmeti veren kurumlar tarafından takip edilmektedir.Küçük ve orta büyüklükteki işletmeler için çeşitli öngörülebilir programlar hazırlanarak TÜBİTAK’a sunulmaktadır.Onay alınması durumunda birçok işletme için oldukça rahatlatıcı olan bu programların hazırlanması da profesyonel destek ile mümkün olmaktadır.

Danışmanlık firmalarının sunduğu destek programları arasında TÜBİTAK uluslararası Sanayi ar-ge projeleri ve öncelikli alanlar araştırma teknoloji geliştirme programları da bulunmaktadır. Her iki sahada da talep halinde hizmet verebilen bu firmalar kaliteli ve donanımlı personelle çalışmak zorundadır. Çünkü TÜBİTAK projeleri oldukça rağbet gören ve rekabetçi bir ortamda gelişen uygulamalardır.

Birçok kamu kurum ve kuruluşu ile Avrupa'ya bağlı olan ülkemiz ekonomik ve ticari anlamda da Avrupa ile birçok işbirliğine gitmektedir.Ekonomik anlamda bizden daha ileride olan Avrupa sunmuş olduğu bazı hibe projeleri veya birtakım girişim programlarıyla ülkemizde faaliyet gösteren binlerce firmaya büyüme fırsatı sunmaktadır.Doğal tarımdan el sanatlarına eğitimden sanata kadar birçok alanda alternatif iş imkânı sunan bu projeler kabul edildiği takdirde ortaya ciddi bir ekonomik destek çıkmaktadır.Ancak oldukça hassas davranan Avrupa Birliği, projeleri ve programların hazırlanmasında ve incelenmesinde büyük bir özen göstermektedir. Bu sebeple Avrupa Birliği danışmanlık hizmeti veren firmalar bu gibi girişimleri de talep eden şirkete veya kuruma gereken desteği sunmaktadır. Avrupa Birliği'nin proje ve hibe programlarının tüm müfredatına hâkim olan bu danışmanlık firmalarında dil bilen kaliteli personel de bulunmaktadır. İngilizce olarak hazırlanan Avrupa Birliği projeleri büyük bir tecrübe gerektirmektedir ki bu alanda faaliyet gösteren yeteri kadar firma ve şirket bulunmaktadır.

Yukarıda bahsi geçen tüm sahalarda ve uygulamalarda her türlü şirkete kuruma ve müteşebbise danışmanlık hizmeti sunan bu firmalar kanunun öngördüğü ölçüler içerisinde hareket etmekle birlikte firmaların müşteri memnuniyeti doğrultusunda çok daha geniş sahalarda da proje program hazırlayarak şirketlerin var olan potansiyellerini harekete geçirmeye çalışmaktadırlar.

Profesyonel yönetilen kurumların kaliteli danışmanlık hizmetine ihtiyacı vardır. Özellikle ülke çapında veya dünya ölçeğinde ses getiren projeler ile ve programlar ile veya kaliteli yönetim anlayışıyla aradansıyrılmak isteyen binlerce kurum ve şirket artık danışmanlık hizmeti satın alarak işini şansa  bırakmamaktadır.Bu noktada hizmet veren danışmanlık firmaları sitemizin sayfalarında firmalarını tanıtarak müşteri portföyünü daha da genişletebilir aynı şekilde danışmanlık hizmeti olarak daha büyük ve kaliteli bir kurum veya firma haline dönüşmek isteyen birçok şirket ve kurum bu sayfadan istifade ederek kaliteli danışmanlık firmalarına ulaşabilir.

Devamını Göster

BLOG YAZILARI

2023-01-26

Danışmanlık Fiyatlandırması: Nasıl Belirlenir?

Danışmanlık hizmetleri günümüzde alanı genişleyen ve her geçen

2022-12-23

Danışmanlık Nedir ve Ne İşe Yarar?

Danışmanlık son zamanlarda oldukça popüler ve ihtiyaç duyulan bir

2022-11-01

Danışmanlık Hizmetleri Neleri Kapsar?

Son yıllarda oldukça revaç gören mesleklerden birine

2022-11-08

İk Danışmanlığı Nedir Ve Ne İşe Yarar?

İnsan Kaynakları Danışmanı, personel işe alım yöntem ya da

2024-01-02

Kurumsal Dönüşüm ve Yönetim Danışmanlığı

Kurumsal dönüşüm; bir şirketin iş modelini, stratejisini,

2022-10-29

Danışmanlık Hizmeti Nasıl Alınmalıdır?

Küresel değişimler her bir sektörde kendini belli edecek kadar

2022-12-27

Danışmanlık Sektörü: Tarihçesi ve Gelişimi

Danışmanlık hizmetlerinin ilk olarak Amerika’da ortaya çıktığı

2023-09-25

Danışmanlık Sektöründe Dijitalleşme ve Teknolojik Gelişmeler

Son dönemlerde teknoloji dünyasının gelişim ve dönüşüm

2023-10-02

İhtiyaç Duyulan Sektörel Danışmanlığın Doğru Şekilde Alınması

İhtiyaç duyulan sektörel danışmanlık konusu insanlar tarafından

2022-11-21

Kosgeb Danışmanlık Hizmeti Nedir Nasıl Destek Alınır?

Okul hayatında edindiği bilgilerle farklı birçok sektörde, ülkenin

2022-11-25

Marka Danışmanlığı Nedir?

Marka danışmanlığı, markalara ve markalarla iş birliği halinde çalışan

2022-10-24

Danışmanlık Çeşitleri Nelerdir?

Danışmanlık hizmetleri ülkemizde son senelerde ivmeli bir şekilde artış