• call img
  • MÜŞTERİ HİZMETLERİ

  • line
  • 444 24 98

Ambalaj Malzemesi Olarak Alüminyum Kullanmak Sağlıklı Mıdır?

Kullandığımız bazı ürünleri uzun ömürlü olmaları için ve son tüketim tarihlerini olabildiğince uzatmak için; çeşitli firmalar kimyasal içerikler kullanmaktadır. Bu kimyasal içeriklerin yararlı ve zararlı olanları elbette vardır ancak uzun raf ömrüne sahip gıda ürünlerinde kullanılan içeriklerin zamanla gıdalar ile etkileşime girdiği tespit edilmiştir. Özellikle son dönemlerde yapılan araştırmalar bazı paketleme ürünlerinin gıda içerisine nüfuz ettiğini ortaya koymuştur. Alüminyum içerikli ambalajlar ve alüminyum folyoların insan sağlığına son derece zararlı olduğu artık bilinmektedir. Bazı gıdaların ambalajlarında kullanılan bu alüminyum yapılı malzemeler, yemek pişirirken yüksek ısıya dayanaklı olması sebebiyle fırın ve türevlerinde pişirme aşamalarında kullanılmaktadır. Yüksek ısıyla birlikte yanma durumu söz konusu olmamakta ancak çeşitli ısı tepkimeleri sonucu alüminyumun gıdalara bulaştığı tespit edilmiştir.

Alüminyum Ambalaj ve Folyo Çeşitleri Gıdalara Zarar Veriyor

Araştırmalar gösteriyor ki besinler ile alüminyum içerikli ürünler temas halinde ve özellikle ısı altında beraber kalıyorlarsa etkileşime girmemeleri olanaksızdır. Bazı yemek tariflerinde gerekli ısıyı ek ürünler ile sağlayacaksanız öncesinde yağlı kâğıt kullanmak daha faydalı olacaktır. Tabi ki yağlı kâğıt gibi ürünleri de birden fazla kullanmak sağlık için uygun olmamaktadır. Alüminyum en çok kullanılan üçüncü element durumundadır. Birçok alaşımda ve üründe kullanılmakta ve endüstrinin önemli bir kolunu oluşturmaktadır. Bu kadar çok kullanılırken özellikle bu üründen kaçınmak elbette kolay bir durum değildir.

Alüminyum Kullanım Alanları

  • Ulaşım
  • Mimari
  • Havacılık
  • İnşaat sektörü
  • Elektrik sektörü

Başta olmak üzere alüminyum birçok alana yayılmış durumdadır. Hayatlarımızı devam ettirirken birçok eşyada kullanılması gerekli bir durumdur. Ancak gıda sanayisinde kullanımının mümkün olduğunca azaltılması hepimiz için faydalı bir durum olacaktır. Gelecek nesillerin daha sağlıklı olması ve doğamızı korumak için birçok durumda olduğu gibi bu durumda da dikkatli davranmalıyız.

 Ev Yemeklerinde Sağlıklı Beslenmenin Keyfini Çıkarın

Evlerimizde yapılan yemekler ile dışarıda yapılan yemekler farklıdır. Bunun

Deneyimli Oto Servis Hizmetleri

Oto servis hizmetlerinde çalışan işçilerin deneyimleri, tecrübeli ve

5 Güzellik ve Tazeliğin Sırrı: Takip Edilmesi Gereken Vücut Bakım İpuçları

Herkes her gün güzel ve taze hissetmek ister ve bu da vücudunuza iyi

Elektrik Tesisat Firmaları

Tesisat Tesisatlar modern yaşam alanlarının olmazsa olmazlarıdır ve her yaşam

Öğrenci Niteliklerine Etki Eden Faktörler Nelerdir?

Eğitimde en can alıcı unsur öğrencidir. Eğitim sisteminin kuruluş sebebi

Eğlence Sektöründeki Dijital Dönüşüm ve İçerik İletimi

Gazete, televizyon, radyo gibi medya türleri, gelişen teknoloji ve değişim

Denizcilik Nedir ve Ne İşe Yarar?

Denizcilik, aslında deniz ile bağlantısı olan ve bu alanda iş yapılmasıdır. Deniz

Yalnız Bir İnsanın Hayat Sigortası Yaptırması Ne İşe Yarar?

Sigortalar hayatın sürprizlerine hazırlıklı olmaya yönelik