• call img
  • MÜŞTERİ HİZMETLERİ

  • line
  • 444 24 98

HAKKIMIZDA

SOLİDO GRUP

Hakkımızda

Arkasına Türkiye'nin en dinamik ve aktif olan reklam ve SEO firması Solido Grup’u alarak yayın hayatına başlayan Birmilyonnokta.com çok kısa sürede onbinlerce firmaya ev sahipliği yapan sanal bir firma rehberi olarak hizmet vermektedir. Müşteri ile firmaları en kısa şekilde buluşturmayı hedefleyen Birmilyonnokta.com oldukça pratik bir mantıkla hareket ederek müşteri memnuniyetini ve firma bilinirliğini arttıran sanal bir reklam platformuna dönüşmüş durumdadır. An itibarı ile 33000 firmanın sayfalarımızda yer aldığı ve her gün katlanarak büyüyen şirket rehberi, tüm ülkeyi kuşatacak takipçi ağına emin adımlarla ilerlemektedir.

Tarihi insanlık tarihi kadar eski olan ticari hayat günümüzde çok farklı bir dönüşüm yaşayarak internet merkezli olarak gerçekleştirilmektedir. İnternetin hız ve kolaylığı sunduğu zamanımızda ticaret de bundan nasibini alarak sanal platformlaraevrilmiş durumdadır. Böylece müşterilerin akıllı telefonlardan veya bilgisayarlardan alışveriş yaptığı bir konsepte bürünmüştür. Satılmakta olan her ürün ve sunulmakta olan her hizmet için geçerli olan bu durum hız kesmeden devam etmektedir. Bu sebeple ülkemizde faaliyet göstermekte olan bütün firmalar kendilerini bir şekilde İnternet ortamında bilinir kılmak ve müşterilerine bu sanal platformda hitap etmek zorundadır. Bu ihtiyaçtan hareketle yayın hayatına başlayan Birmilyonnokta.com oldukça sade ve kullanıcı dostu bir arayüzle firma arayan müşterilere ve müşterilerini bekleyen şirketlere hizmet sunmaktadır.

Bir firma rehberi olarak tasarlanan Birmilyonnokta.com hizmet ve ürün aramakta olan müşteri profiline en kaliteli ve hızlı bir şekilde firmaları tanıtmak için tasarlanan bir internet adresidir. Oldukça geniş sınırları olan internet bir referans nokta veya rehber olmadığında birçok kişinin kolaylıkla kaybolabileceği sanal bir sahadır. Hal böyle olunca da internette doğru bilgiye kısa sürede ulaşmak için birtakım rehberlere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu sanal rehberlerin akla ilk geleni arama motorlarıdır. İnternet üstünde bir bilgiyi veya ürünü aramanın en kolay yolu arama motorlarını kullanmaktır.

Geçmişte eş dost vasıtasıyla şirketler ve firmalar hakkında bilgi sahibi olmak söz konusu iken günümüzde bilginin aranacağı ilk kaynak internet ve internette hizmet sunan arama motorlarıdır. Hemen her şeyin arandığı arama motorları firmalar içinde kendilerini gösterecek oldukları bir saha olarak ön plana çıkmaktadır. Herhangi bir ürüne veya hizmete ihtiyaç duyan kişinin yapacağı ilk iş tercih edeceği arama motorlarına o ürünün veya hizmetin ismini tuşlamaktır. Ardından çok kısa bir sürede ekrana yüzlerce hatta binlerce firma ve şirket ismi ile onların internet adresleri çıkacaktır. Firmalar için asıl mücadele bu andan itibaren başlamaktadır. Zira arama motorlarında ilk sayfada veya ilk satırlarda yer almak bir firmanın çok daha fazla müşteriye hitap etmesi anlamına gelmektedir. Nasıl ki ana caddede yer alan bir dükkânın müşteri sayısı ve kalitesi oldukça çoktur ve gün içinde daha hareketli anlar yaşanmaktadır aynı şekilde de arama motoru sonuçlarında ilk sıralarda yer alan firmalar daha geniş bir müşteri profiline hitap etmektedir. Bu açıdan bakıldığında ise bir firmanın internet sitesini hazırlayıp ürün ve fiyatlarını bu sitede yayınlanması tek başına bir şey ifade etmemektedir. Tıpkı arka sokaklarda bulunan bir dükkân gibi oldukça tenha kalmak ve müşteriden uzak düşmek ihtimali çok yüksektir. Bunu çok iyi bilen Solido Grup profesyonelleri bu noktadan hareket ederek Birmilyonnokta.comsitesini tasarladılar.

Firmalar İçin Ana Cadde Birmilyonnokta.com


Eğer sizde firmanızın karanlık ve arka sokaklarda kalmasından rahatsızlık duyuyor, daha geniş müşteri profiline sahip olmak istiyorsanız mutlaka kaliteli bir rehberle yolunuza devam etmek durumundasınız. Bunun için Birmilyonnokta.comsitesinin rehberliğinde emin adımlarla istenen kalitede ve sayıda müşteriye kavuşmak için yol alınabilir. Üstelik çok kısa sürede olumlu sonuçlar alabilirsiniz. Solido Grup bunu başarabilmek için çok uzun zamandır reklam ve internet reklamcılığı sektöründe faaliyet göstermektedir. On binlerce kişi ile anket yapan çalışanlarının elde ettiği verileri en kaliteli şekilde sosyolojik olarak etüt eden uzmanlar bu sayede çok kaliteli bir şekilde müşteri eğilimleri hakkında da bilgi sahibi olmuşlardır. Ülkenin dört bir yanında faaliyet gösteren bu uzmanlar vasıtasıyla firma ve müşteri ilişkileri konusunda da çok büyük bir bilgi birikimine sahip olan Solido, internette bir sitenin nasıl tasarlanması gerektiğini ve müşteriye nasıl ulaşılacağını gayet iyi bilmektedir. Deneme yanılma yöntemi yerine tamamen bilimsel veriler ve çalışan tecrübesi ile hareket eden firmanın profesyonelleri Birmilyonnokta.com sitesini tasarlarken sektörel ön görüleri de ele almaktadırlar. Firmanın buradan elde ettiği tecrübeyle kurmuş olduğu Birmilyonnokta.comsitesi de çok uzun yılların tecrübesine sırtını yasayarak oluşturulmuş olan bir sanal firma rehberidir.

Birmilyonnokta.com şirket rehberini diğer şirket rehberi türlerinden ayıran en önemli özellik sitenin tamamen arama motorları mantığına adapte edilmiş olan çalışma şeklidir. Çünkü arama motorları aranan sonuçları rastgele sıralamamaktadır. yüzlerce ölçütün devreye girdiği SEO dediğimiz Search Engine optimization yani arama motoru optimizasyonu baz alınarak arama motorları sıralamaya gitmektedir. Solido Grup SEO noktasında çok uzun yıllardır çalışarak tecrübe edinmiş onlarca profesyonelin bir araya gelmesiyle Birmilyonnokta.com’u firmalar ve müşteriler için hizmete sunmuştur.

SEO dediğimiz arama motoru optimizasyonu internette faaliyet gösteren bütün siteler, bloglar, sosyal ağlar için geçerli olan bir ölçütler bütünüdür.Kendi içerisinde oldukça tutarlı ve matematiksel çeşitli algoritmalar barındıran SEO internet sitelerini birçok kriterden geçirerek arama sonuç sayfasında sıralamaktadır. SEO dediğimiz bu ölçütün en temel kriteri anahtar kelimelerdir.Anahtar kelimeler arama motorlarına tuşlanıp sonuç sayfasında sitelerinin listelenmesini sağlayan en temel ölçüttür. Ancak anahtar kelimelerin kaliteli içeriklerle ve bir takım görsel unsurlarla desteklenerek sitelere yerleştirilmesi oldukça derin bir bilgi gerektiren hassas bir meseledir. Anahtar kelimenin bir web sitesinde ne şekilde kullanılacağı, nereye yerleştirileceği, hangi sıklıkla tekrar edeceği ancak bu işin profesyonelleri tarafından uygulanabilen yöntemlerdir.Bir firma tek başına web sitesini anahtar kelime ve SEO optimizasyonundan geçirerek üst sıralara tırmandıramaz.Bunun için profesyonel destek alması gerekmektedir ki bu da oldukça ciddi rakamlara tekabül etmektedir. Ancak Birmilyonnokta.com tamamen SEO mantığını sindirmiş bir arayüzle firmalara hizmet sunarak onların arama sırasında üst sıralara tırmanmasınaimkân sunmaktadır. Bu sebeple bir firmanın sayfalarımızda yer aldığı andan itibaren bilinirlik adına ciddi bir adım attığını söyleyebiliriz.

Sade Ara Yüz ve İsabetli Sonuçlar


Birmilyonnokta.com çalışma mantığı oldukça basit ve en acemi kullanıcıların dahi kolayca istifade edebileceği bir tarzdadizayn edilmiştir.Sitenin ana sayfasında oldukça sade bir arayüzde birkaç menü yer almaktadır. Özellikle sol tarafta yer alan kategoriler menüsü hem müşteriler hem de firmalar için büyük bir önem taşımaktadır.Yüze yakın sektör kategorisinin bulunduğu sol menüde bir bireyin ihtiyaç duyacağı her türlü hizmet ve ürün için bütün sektörler ana gruplar halinde yer almaktadır. Bu sektörlerin ana başlıkları altında alt hizmet dalları konuşlandırılarak daha net bir şekilde hizmet alınması sağlanmaktadır. Böylece yüzlerce sektörün kategorize edildiği bu menüde ihtiyaç duyulan hizmet veya ürün için erişim sorunu yaşanmamaktadır.Herhangi bir sekmeye tıkladığınızda karşınıza hizmet almak istediğiniz sahaya ait olan lokasyon bilgileri çıkmaktadır.Şehirler kategorisinden bulunduğunuz yeri veya firmayı aradığınız şehri tercih ettiğinizde sadece o yere ait olan firmaların isimleri, künye bilgileri, ürün ve hizmet konseptleri ile fiyatları ekranına yansıyacaktır.Bu şekilde oldukça pratik ve kullanıcı dostu bir ara yüzle birkaç saniye içerisinde aramış olduğunuz hizmeti veya ürünü satan firmaya ulaşmış olacaksınız.Firma rehberi olarak hizmet vermekte olan,birçok sitenin aksine oldukça kolay bir şekilde firmalara ulaşma konseptiyle hazırlanan Birmilyonnokta.com bu sayede çok kısa bir zamanda yüz binlerce arama sayısına ulaşmış bulunmaktadır. Ayrıca hemen ana sayfada yer alan arama sekmesine istenen ürün, hizmet veya firma tuşlandığında daha pratik bir şekilde aranan firmaya ulaşmak mümkün olmaktadır.

Firmalar İçin Kolaylık Sağlayan Opsiyonlar


Sayfalarımızda yer alarak ayrıcalıklı bir konuma ulaşmak isteyen firmalar için ise oldukça basit birkaç pratik işlem neticesinde 24 saat içerisinde hizmet sundukları sektör kategorisinde üst sıralardaki yerlerini almaktadırlar.Firmaya ait olan künye bilgileri bir firmanın ulaşılması ve bilinirliği açısından büyük önem taşımaktadır.Üye olan firmalar ilk önce firma ekle butonuyla kendi firmalarına ait olan isim bilgilerini, mail bilgilerini, web sitesi adreslerini, bulundukları lokasyonu, sunmuş olduğu hizmeti, hizmet kalitesini veya satmış olduğu ürün fiyat listesini ve belirtmek istedikleri herhangi bir ayrıntıyı oldukça detaylı bir şekilde girebilmektedirler.Bu konuda firmalara çok geniş bir alan tanımlayan Birmilyonnokta.com aynı zamanda opsiyonel olarak sunmuş olduğu bazı hizmet ve ürünlerle de firmaların çok daha geniş bir kitleye ulaşmasına imkân tanımaktadır.Bunlar arasında yer alan “nokta üst” uygulaması ile bütün sayfalarda ilk sırada yer almak bir firma için mümkün olmaktadır.Aynı şekilde aramalarda ve ana ekranda daha ön sıralarda yer almak için “ana sayfa vitrin”opsiyonuda oldukça kaliteli bir uygulama olarak öne çıkmaktadır.Firmanın tanıtım fotoğrafının yanında başka alternatif fotoğraflar sunmak “ekstra fotoğraf”opsiyonuyla gerçekleştirilebilmektedir. Ayrıca bir takım arka plan renkleri ve belirginleştirme uygulamalarıyla firmanın arama sonuçlarında müşteriler için daha ön planda olması sağlanmaktadır.

Birmilyonnokta.com sayfalarında yer alan firmalar SEO optimizasyonu noktasında da bir takım opsiyonel ürünlerle firmalarını ve şirketlerini daha bilinir hale getirebilir ve aramalarda üst sıralara tırmanabilirler. Bunun için de “ekstra sayfa, ana sayfa, vitrin, kategori vitrin” gibi birtakım opsiyonel ürünler satın alınabilmektedir. Ayrıca yukarıda da bahsettiğimiz gibi anahtar kelimeler arama motoru optimizasyonunun kalbi niteliğindedir. Çeşitli“anahtar kelime paketleri” satın alınarak firmaların arama motorlarında ilk sıralarda yer almak ve daha çok müşteriye hitap etmek oldukça kolaydır. Normal şartlarda haftalarca sürecek olan SEO çalışmaları Solido Grup profesyonelleri tarafından sadece 24 saat gibi çok kısa bir sürede tamamlanmakta ve firma bunun geri dönüşünü hemen hissetmektedir.Web sitelerine olan giriş ve çıkışlar, firmanın aranma sayısı ve bunun neticesinde hizmet ve ürün satışında gözle görülür bir artış gerçekleşmektedir.

Vizyonumuz


• Firma rehberi kavramını tanımlayan kuşatıcı bir yaklaşımla ülkenin tamamına hitap eden çok geniş bir firma ağı ile tüm ülkeye hitap etmek.
• Var olan beyin gücümüzü ve reklamcılık sektöründeki büyük tecrübemizi profesyonel kadrolarla Birmilyonnokta.com adresinde bir enerjiye dönüştürerek sadece firmalar için değil rakip siteler içinde bir şirket rehberi olmak yolunda mücadele etmek.
• Firma ve müşteriler arasında kurulacak olan sanal köprüyü daha kalıcı hale getirebilmek için bünyemizde barındırdığımız çalışan profilini yönetici kadroyla sürekli olarak irtibatlı tutarak daha nitelikli ve kaliteli çalışmalar sunmak.
• Sektörel anlamda sayfalarımızda yer verdiğimiz firmaların çok kısa sürede geri dönüşler alarak yüz güldüren sonuçlarla yollarına devam etmesini sağlamak.
• Kendini tekrar eden değil sürekli olarak kendini güncelleyen bir hizmet konseptiyle ülkedeki tüm firmalara ve müşterilere hitap etmek.
• Sadece kayıtlı olan firmalar için değil ülkede faaliyet gösteren bütün firma ve şirketler için bir referans noktası olmak.
• Tüm çalışanların şirket yönetimi ile aynı hedef doğrultusunda plan ve projeler geliştirerek daha iyiyi daha güzeli hedeflemesine olanak sunmak.
• Yerel işletmelere yer vererek ülke insanına farklı iş sahaları sunarak global ölçekte adından söz ettirmek.
• Ülkenin var olan dinamiklerini harekete geçirerek sanal ortak paydada yeni ve güzel işlere kapı aralamak.
• Üye olan firmaların daha geniş bir müşteri profili ile tanışmasını sağlayarak sektörel anlamda gelişime yardımcı olmak.
• Firmalar arasındaki rekabeti artırarak ürün ve hizmet kalitesini daha yukarılara tırmandırmak.
• Sayfalarımızda aynı kategori altında bir araya gelen çeşitli firmaların farklı etkileşimlerle sektörel güçlerini bir araya getirmek ve daha profesyonel ve kolektif işlerin ortaya çıkmasını sağlamak.
• Yayıncılık hayatına başladığımız daha ilk günden itibaren modern çağı yakalayan teknolojik gelişmeleri takip eden bir firma rehberi olarak sanal platformda faaliyet göstermekteyiz. Var olan değerlerimize sahip çıkarak geliştirmiş olduğumuz teknoloji ve alt yapıyı sürekli olarak güncelleyerek çağı takip eden hatta birçok rakibimiz tarafından takip edilen bir firma olarak yolumuza devam etmek istiyoruz. Bunu yaparken de sahip olduğumuz tecrübe ve birikimi yeterli görmeyip sürekli olarak daha iyiyi arayan, bunun için çeşitli ARGE çalışmaları yapmaktan çekinmeyen, başarının risk almaktan geçtiğini bilen bir hizmet politikası geliştirerek geleceği şekillendirme azmindeyiz.

Misyonumuz


• On binlere hitap eden Birmilyonnokta.com adresini yüz binlerce firmaya ev sahipliği yapar hale getirmek. Böylece milyonlarca kullanıcıya hizmet ve ürün satın alma noktasında yardımcı olmak.
• Bize güvenerek sayfalarımıza firmalarına ekleyen şirketlerin daha çok tanınmasını ve bilinirliğini artırmasını sağlamak
• Çağın reklam anlayışları arasında ilk sıralarda yer alan arama motorlarında sayfalarımızda reklam veren firmaları üst sıralara tırmandırmak.
• Hizmet veya ürün satın almak isteyen müşteriyi doğru firma veya şirket ile buluşturmak.
• Kafa karışıklığına sebep olmadan en kolay ve sade bir şekilde firmaların ürün ve hizmetlerini tanıtmak
• Her firmanın internette bilinir olmak hakkına sahip çıkarak gereken fırsatı talep edenlere sunmak
• Müşterilerin sadece doğru bilgiye ulaşması için doğru adresler ve iletişim bilgileri ile firmalara sayfalarımızda yer vermek
• Ticari hayatın en önemli düsturu olan güveni müşteri ve firmalar arasında sayfalarımızda tesis etmek
• Müşterinin en kısa sürede aradığı ürün veya hizmeti sunan firmaya ulaşmasını sağlamak
• Firmanın kendisini talep eden müşteri ile İnternet ortamında buluşmasına yardımcı olmak
• Sektörel anlamda bütün hizmet kategorilerine yer vererek bu sahada hiç bir boşluk bırakmadan müşteri ve firmalara gereken kaliteli hizmeti sunmak
• Sürekli olarak müşteri memnuniyetini takip ederek takipçilerin ve sayfalarımızda yer alan firmaların memnuniyet durumlarını yakından takip etmek
• Daha kaliteli hizmet sunabilmek için en yeni teknolojik gelişmeleri takip ederek tüm firmalara sunmak
• Bir şirket rehberi olarak arama yapan müşterilerin en kısa sürede doğru adreslere ulaşması ve almış olduğu hizmet veya üründen memnun kalması bizim için çok önemlidir. Bu sebeple sayfalarımızda daha çok kaliteli firmaya ve şirkete yer vererek müşteri memnuniyetini artırmak en önemli misyonumuzdur.
Sertifikalarımız