• MÜŞTERİ HİZMETLERİ

  • 444 24 98

Gayrimenkul Alım ve Satımında Emlakçılar

Birçok zaman konut veya iş yeri ile arsa ve yapı alım ile satımı yapmamız gerekmektedir. Bu gibi durumlar satılacak olan gayrimenkul için alıcı veya alınacak gayrimenkulün bulunması konusunda emlakçılara gidilmektedir. Bu durumda emlakçı ne iş yapar sorusunun genel cevabını bulmuş oluyoruz. Emlakçılar ve emlak firmaları insanların gayrimenkul alım ve satımları işlemlerinde gayrimenkul ihtiyacı olanları ve satıcıları bir araya getirmekle görevlilerdir. Bu işlemlerin yapılması içinde geniş bir portföy oluşturmaları gerekmektedir. Hizmet verilen belirli bir alan içerisinde satılacak olan gayrimenkullere ulaşmak ve düzenli bunların alımı için arayışta olan kişileri kendilerine çekmeleri gerekmektedir.

Emlak Alım ve Satımı İşlemlerinde Emlakçıları Önemi

Bir gayrimenkul alımı durumunda emlak firmaları ile iletişime geçmek neredeyse mecburi bir durum olmaktadır. Bu mecburiyet aslında alım ve satım işlemlerinin kolaylaşması amacı ile gerçekleşmektedir. Gayrimenkul bulunması ve bunun alınarak satılması gibi konularda bölgede tüm alanın gezilmesi veya satım için daha fazla kişiye kolayca ulaşılması işlemlerini emlakçılar oldukça kolaylaştırmaktadır. Oldukça önemli olan bu hizmet içinde alım ve satım konusunda ilk olarak emlak firmaları ziyaret edilmektedir.

Mevcut olan bir gayrimenkulün satılması düşünüldüğünde emlakçıya gidilerek satılmasını istemek ve ederi konusunda görüşmek mümkündür. Bu işlemin sonunda gayrimenkulün kolay bir şekilde birçok alıcıya ulaşması sağlanabilmektedir. Aynı şekilde bir bölgede gayrimenkul alınması durumunda yine emlakçıya gidilere alım işlem için görüşme yapılması birçok gayrimenkul seçeneği sunulmasını sağlamaktadır. Ayrıca alım ve satım işleminin birçok prosedürü de emlak firmaları tarafından yapılmaktadır. Bu durumda oldukça önemli bir avantaj sağlamaktadır

Emlak Firmalarının Çalışma Sistemleri

Genel olarak emlakçılar ellerinde bölgedeki satılacak veya kiraya verilecek gayrimenkulleri bulundurmaktadır. Bu şekilde bir gayrimenkul arayışı içinde olan kişileri ve firmaları kendilerine çekmektedirler. Bölgede bir arama yapılmasının en kolay yöntemi bu firmalar olmaktadır. Yapılacak emlak alım satım işlemleri konusunda başarılı bir şekilde bu işlemlerin yapılması da emlakçıların işi olmaktadır. Gayrimenkullerin alıcılara gösterilmesi ve gerekli tüm bilgilerin verilmesi emlakçılar tarafından yapılmaktadır. Bu durumda satıcıların işlerini kolaylaştırmaktadır. Kısa bir sürede basit bir şekilde gayrimenkulün satılması gerçekleştirilebilmektedir.

Özellikle emlak alım satım işlemlerinde yapılacak tüm işlemlerin bu firmalar tarafından yapılması da mümkündür. Emlak alım işlemleri ve satım işlemlerinde tapu müdürlükleri ve belediyeler ile diğer kurumlarda yapılacak tüm işlemlerin ne gibi bir prosedür ile yapılacağı bu firmalar tarafından bilinmektedir. Bu şekilde kısa sürede ve kolayca satım işlemi yapılabilmektedir. Gayrimenkulü alacak ve satacak kişilerin bu alanda bir çaba sarf etmesi ve uğraşması da gerekmeyecektir. Gerekli yasal ve hukuki prosedürlerin sorunsuz bir şekilde yapılması bu firmalar tarafından kolayca yapılabilmektedir.

Emlak Firmalarının Komisyon Oranları

Gayrimenkul alım ve satımında emlakçılar ile çalışmanın bir maliyeti de vardır. Bu maliyet emlakçı komisyonu olmaktadır. Gayrimenkul alım ve satımında %2 oranında olan bu komisyon emlakçılar tarafından alınmaktadır. Alınacak komisyon alıcı ve satıcı tarafından ödenmektedir. Emlakçılar gayrimenkulün bulunması, gösterilmesi ve satışı ile alakalı tüm yasal işlemlerin yürütülmesi gibi hizmetler sunmaktadır. Yapılacak satış işlemlerinde gerekli olan belgeler, yapılacak olan vergi ödemeleri ve birçok farklı ödemenin yapılması gibi işlemler emlakçılar tarafından sağlanabilmektedir. Gayrimenkul alımında ne gibi yasal prosedürlerin olduğu ve bu işlemin günlerce uzamadan kısa sürede tamamlanabilmesi emlakçıların sunduğu hizmet ile mümkün olmaktadır.

En Kolay Emlakçı Nasıl Bulunur?

Gayrimenkul alım satımı işlemlerin yapılmasında en fazla ihtiyaç duyulan sektör emlakçılar olmaktadır. Bu sektörde yer alan firmaların tanıtım ve reklam gibi işlemlerini başarılı şekilde yapmaları ve çalıştıkları bölgede gayrimenkul alacak kişilere ulaşmaları gerekmektedir. Hem alıcılar, hem satıcılar için emlakçılar oldukça önemlidir. Bunun başarılması konusunda birmilyonnokta.com sitesinin hizmetlerinden faydalanmak mümkündür.

Kolay bir şekilde site üzerinde reklam ve tanıtım yapılabilmektedir. Emlak firmaları kendi reklam ve tanıtımlarını site üzerinden kolayca verebilmektedir. Bu durumda İstanbul emlak veya farklı illerdeki emlak arayışlarında firmanın görünmesi sağlanabilmektedir. Ayrıca emlakçı arayan ve bu alanda hizmet veren firmaları arayan kişiler içinde site oldukça önemlidir. İstenilen sektördeki firmaları site üzerinden kolayca bulmak mümkündür. İstenilen bölgede hizmet veren emlakçıları kolay bir şekilde site üzerinden görebilmek mümkün olmaktadır.