• call img
  • MÜŞTERİ HİZMETLERİ

  • line
  • 444 24 98

Hayvancılıkta Yenilikçi Teknolojiler

Hayvancılıkta Yenilikçi Teknolojiler

Hayvancılık ülkemizin en çok tercih edilen alanlarından birisidir. Tabi ki bu hizmetten iyi bir verim almak adına teknolojinin eşsiz imkanlarından faydalanmak gerekir. Modern hayvancılık uygulamalarıyla üreticiler hayvan refahlarını iyileştirerek daha iyi verim almaktadırlar. Süt sağımları gibi farklı hizmetler teknolojik makinelerle yapılarak zamandan da tasarruf edilecektir.

Hayvancılıktaki Yenilikçi Teknolojik Uygulamalar

  • Elektronik tanımlama: Hayvanların tanınması için elektronik küpeler, bileklikler gibi tanımlama araçları kullanılmaktadır. Bu araçlarda yer alan numaralar hayvanlara ait olan bilgileri saklamaktadır. Yaşı, cinsiyeti, geçirmiş olduğu hastalıkları gibi bilgiler bu taşıyıcı çiplerde yer almaktadır.
  • Görüntü işleme sistemleri: Hayvancılıkta drone gibi görüntüleme sistemleri sayesinde sürüleri kontrol etme, hayvanların kimliklerini kontrol etme, yeme içme gibi davranışlarını izleme, yem miktarını takip etme gibi faaliyetler gerçekleştirilmektedir.
  • Sürü yönetim yazılımları:  Hayvanların ayrı ayrı bilgilerinin kaydedildiği veri tabanlarıdır. Kimlik bilgileri, soy kütükleri, hayvanların sağım, yemleme ve aşılama gibi faaliyetlerinin olduğu sistemlerdir. Bu toplu bilgiler sayesinde sürü performansı ve sağlıkları hakkında değerlendirmeler kolay bir şekilde yapılmaktadır.
  • Süt sağma makineleri: Bu makineler sayesinde hayvanlar kısa sürede ve pratik bir şekilde sağılarak toplanacaktır.

Hayvancılıkta Teknolojik Gelişmelerden Yararlanmak Önemli midir?

Teknolojik gelişmelerin etkilerini hayatımızın hemen hemen her alanında görmek mümkündür. Yapılan hizmetten daha iyi verim almak ve hızlı bir şekilde çalışmaları gerçekleştirmek adına bu gelişmelerden faydalanmak önemlidir. Hayvancılık sektörü de teknolojik gelişmelerden etkilenen alanlardan birisidir. Hayvanların sağlığını, aşılarını, cinslerini, yavrulama dönemleri gibi alanları bu gelişmeler sayesinde sürekli takip ederek onların refah süreleri iyileştirilebilir. Daha bakımlı ve sağlıklı bir hayvancılık üretimi için bu gelişmeleri üretim aşamalarında tercih etmek hayvan sahiplerine büyük kolaylıklar sağlayacaklardır. Görüntülemeden kayıt sistemlerine kadar her bir bilgi eliniz altında olacaktır.

 Bahçe Katında Oturanlar İçin Kapı Güvenliği

Bahçe katında oturan kişiler için kapı ve bahçe güvenliği

Yabancılara Emlak Satışı Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir

Özellikle sürekli olarak gelişen ve değişen teknoloji standartları

Dünyanın 7 Harikası

Dünyanın 7 harikası fikri ilk kez milattan önce 5. yy.’da tarihin

Aksesuarlarda Özgünlüğün Önemi

Aksesuarlarda özgünlük insanlar tarafından çok fazla önem

Evde Yapabileceğiniz 5 Basit Dıy Dekorasyon Fikri

Evde Yapabileceğiniz 5 Basit DIY Dekorasyon Fikri Evimizi kişiselleştirmenin ve

Cam Balkon Sistemleri

Cam balkon sistemleriyle evinize şık ve fonksiyonel dokunuşlarla modern bir

Fast Food’un Lezzetli Olmasının Nedenleri

Fast Food ürünleri günümüzde çok fazla insan tarafından

Market Alışverişlerinde Online Siparişlerin Önemi

Market alışverişlerinde online hizmetler insanlar için çok önemliMerhaba

Bayram Nedeniyle Kapayılıyız
Solido Grup Firmamız Olarak Bayram Boyunca Hizmet Veremiyoruz. İstek ve Arzularınızı [email protected] Mail Adresinden İletebilirsiniz.

Herkesin Bayramı Mübarek Olsun.
İyi Bayramlar