• call img
  • MÜŞTERİ HİZMETLERİ

  • line
  • 444 24 98

Hizmet Sektöründe Kişisel Gelişimin Önemi Nedir?

Günümüz modern dünyasında bireylerin kendilerini belirli konularda geliştirmeleri önem arz etmektedir. En basit örneğiyle iş başvurularında eğitim seviyelerimize bakılmaktadır. Hangi alanlarda eğitim aldığımız bir diğer önemli konudur. Hobilerimiz bile işverenler tarafından titizlikle incelenmektedir. Buradaki amaç hangi alanlara yetkinliğimiz olduğunu belirlemektir. Tecrübelerimiz ve eğitimlerimiz yapılacak olan işe uyum göstermek durumundadır. Bazı durumlarda gittiğimiz okul ya da edindiğimiz tecrübelere ek olarak çeşitli sertifika ve kişisel gelişim alanında katıldığımız konferansların bilgisi bizden istenmektedir. Son yıllarda özellikle sertifika veren kuruluşların sayısı çok fazla artış göstermiştir. Tabi ki sadece sertifika almak yeterli değildir. Özellikle hizmet sektöründe çalışmakta olan bireylerin daha çok eğitime ihtiyacı vardır. Hizmet verilen kurum yoğun çalışan ve müşteri beklentilerini karşılamayı hedefleyen bir işletme ise sabırlı olmak, güler yüzlü olmak, müşteri ilişkilerinde doğru yaklaşımları benimsemek gerekmektedir. Bu kişisel gelişim sınıfında değerlendirilmekte olan özellikler çalıştığınız şirketler tarafından size eğitim olarak verdirilmiyorsa, sağlıklı bir çalışma hayatı için aynı zamanda motivasyon ve iş gücü kaliteniz için sizlerin eğitim olarak alması ve öğrenmesi gerekmektedir.

Kişisel Gelişim Nedir?

Kişisel gelişim bireylerin hayatlarını devam ettirirken toplum kurallarına uyumlarını arttırabilmek, iş hayatlarında başarılı olabilmek, sosyal hayatlarında sağlıklı ilişkiler kurabilmek için aldıkları eğitimlerin ve gelişimlerin en genel tabiridir diyebiliriz. Kişisel gelişim örneklerini daha çok arttırabilmek mümkündür. Artık aklınıza gelebilecek tüm alanlarda kullanılmaktadır.

Kişisel Gelişimin Bize Kattıkları

  • Empati yapma yeteneğimiz gelişir ve karşımızdaki insanları daha iyi dinleriz.
  • Hizmet sektöründe çalışıyorsak müşterilerin olumsuz geri dönüşlerini bireysel olarak almayıp kurum kültürü ile değerlendirerek sinirlenmek yerine müşterilere yardımcı olmayı tercih ederiz.
  • Daha sağlıklı bir mental yapı ile iş ve sosyal hayatımız arasındaki dengeyi sağlayabiliriz.

 Çamaşır Suyunun Zararları Nelerdir?

Temizlik vasıtaları içerisinde neredeyse her evde yaygın kullanımı ile dikkat

Sürdürülebilir Tarım İçin Tohum Çeşitliliğinin Önemi

Sürdürülebilir tarım, hızla artan dünya nüfusunun ihtiyacını

Dijital Pazarlama Trendleri

Dijital pazarlama günümüz iş dünyasında giderek daha belirleyici bir

İskandinav Tarzı Ev Dekorasyonu Nedir Nasıl Yapılır?

İskandinav tarzı 1950’lerden günümüze kadar gelen en popüler

E-ticaret Güvenilir Midir?

Gelişen teknoloji yaşam şeklimizi ve ihtiyaçlarımızın karşılama

Turizm Sektöründe Son Trendler: Hangi Tatil Yöreleri ve Aktiviteler Popülerdir?

İnsanlar yoğun hayatlarında birkaç gün mola vermek için tatil

Madencilikte Kullanılan Donanımlar ve Yöntemler

Madenler aracılığıyla çeşitli cevherlerin çıkarılması pek çok

Kaliteli Doğal Ahşap Dekorasyon

Doğal ahşap dekorasyon hizmetlerinin en kaliteli şekilde insanlara sunulması