• MÜŞTERİ HİZMETLERİ

  • 444 24 98

Şarküteri ve Şarküteri Ürünleri Satışı

    

 

Kırmızı Et Besin Değeri

Kırmızı et protein bakımından zengin ve ayrıca vitamin, mineral bileşenleriyle en kaliteli besinlerden birisi diyebiliriz. Besin değeri bakımında önemli olan kırmızı et için marketlerden, kasaplardan ya da online olarak internet adreslerinden ulaşılabiliyor. Ayrıca toptan et ürünleri olarak da firmalar satışlar yapabilmektedir. Kırmızı etin besin değeri olarak oldukça zengindir. Örneğin 100 gram kırmızı etin besin değerinden bahsedecek olursak kısaca şöyledir:

  • Protein (g): 26
  • Yağ (g): 3.5
  • Kolesterol (mg): 73
  • Potasyum (mg): 421
  • Kalsiyum (mg): 6
  • Demir (mg): 1.2
  • Sodyum (mg): 57

Kırmızı et B12 için ideal bir destekçidir. Kırmızı et içerisinde B, D ve E grubu vitaminleri bunuluyor. Protein, demir, magnezyum ve çinko zengin oranda içeriyor.

Kırmızı Et Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kırmızı et alırken etin hangi bölümünü ne için kullanılacağını bilmek gerekir. Mangal ya da döküm bir tavada kullanılacak ise bonfile, antrikot veya kontrfile adı verilen bölümler tercih edilmelidir. Bu bölümler hayvanın hareketsiz kısmından alındığı için yumuşak ve oldukça da lezzetlidir. Yumuşak ve yağsız et tercih edenler için bonfile doğru bir seçim olacaktır. Ayrıca antrikot satışı ile yine yumuşak bir et için tercih edilebilmektedir. Güveç yemeklerinde ise incik veya dana kol tercih edilebilmektedir. Dondurucuda muhafaza edilen etlerin lezzetini kaybettiğini söylemek mümkündür. Kırmızı et satışı yapılan noktalarda seçilen etin kokusuna da dikkat etmek önemli olacaktır. Etten rahatsız edici ya da ağır bir koku gelmemelidir. Bunun için dinlenmiş etlerin tercih edilmesi önerilmektedir. Etteki bu kokudan rahatsızlık duyulması ile marine yöntemleri kullanılarak bu kokuyu bastırarak güvenle tüketilebilir.

En İyi Kasap Nasıl Seçilir?

Lezzetli etlerde önemli bir rol oynayan kasaplar, fabrikasyon paketler ile değil de kişiye özel et hazırlar ve taze olarak sunarlar. Kasaplar etin kaynağını ve tazeliğini bilir. Bu bakımdan çoğunlukla güvenilir kasaplar arayışında olunur. Herkesin güvenle devamlı olarak alışveriş yaptığı bir kasap vardır. Bu konu hakkında daha ayrıntılı bilgilere ulaşmak sterseniz eğer birmilyonnokta sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 Makine Tarihçesi: Nasıl Gelişti?

Makineler hayatımıza Sanayi Devrimi ile başlayarak girmiştir. Rönesans ve reform

Elektronik Mühendislerinin Çalıştığı Departmanlar

Modern çağımızda en önemli mesleklerden bir tanesi olarak öne

Mutlu Çalışanlar İçin Ofis Dekorasyon Tavsiyeleri

Daha verimli bir çalışma için sağlıklı bir ortam hazırlamak

Ev Dekorasyonu İçin Pratik Yöntemler ve Öneriler

Özellikle küçük alanlara sahip evler için pratik dekorasyon

Formal Eğitim Çeşitleri Nelerdir?

Formal eğitim kendi içerisinde örgün eğitim ve yaygın eğitim olmak

E-ticaret Güvenilir Midir?

Gelişen teknoloji yaşam şeklimizi ve ihtiyaçlarımızın karşılama

Dövme Yaptırılabilecek Yerler

Başlı Başına Bir Kültür: Dövme Sanatı Birçok insan için

Koltuk Döşeme Firmaları

Koltuk Döşeme İşlemi Evinizdeki değişime koltuklarınızdan başlayıp hem