• call img
  • MÜŞTERİ HİZMETLERİ

  • line
  • 444 24 98

Turizm ve Turizm Sektöründe Hizmet Veren Firmalar

Dünya Çapında Ziyaret Edilecek En İyi Turistik Yerleri

Ziyaret edilmesi gereken en iyi turistik noktalarının bir listesini derledik. İkonik şehirlerden doğa harikalarına kadar her yer benzersiz ve özel bir şeyler sunuyor. Aradığınız ister macera, ister kültür, ister rahatlama olsun, bu listede herkes için bir şeyler var.

Büyük Giza Piramidi, Mısır

Mısır'ın Kahire kentinde Nil Nehri'nin batı kıyısında yer alan Büyük Giza Piramidi, dünyanın en eski ve en ikonik antik anıtlarından biridir. Giza Nekropolü'ndeki üç piramidin en büyüğüdür ve 139 metre (455 fit) yüksekliğindedir. Bu muhteşem antik yapı, Dördüncü Hanedan Firavunu Khufu için MÖ 2560 civarında inşa edilmiştir ve inşasının yaklaşık 20 yıl sürdüğüne inanılmaktadır.

Bugün, Büyük Giza Piramidi dünyanın en çok turist çeken yerlerinden biri olmaya devam etmektedir ve her gezginin mutlaka ziyaret etmesi gereken bir yerdir. Ziyaretçiler tatil turlarına katılabilir, gezi turlarına katılabilir veya bağımsız olarak keşfedebilirler.

Tac Mahal, Hindistan

Hindistan'a bir tatil planlıyorsanız ve Tac Mahal'in görkemini deneyimlemenin yollarını arıyorsanız, bölgede gezi turları içeren paketler sunan çeşitli otel şirketleri ve tur şirketleri bulunmaktadır. Bu şirketlerin birçoğu, anıtın tarihini açıklayabilecek ve karmaşık ayrıntılarına ilişkin ek bilgiler sağlayabilecek deneyimli rehberler sağlamaktadır.

Kolezyum, Roma, İtalya

Dünyanın en ikonik turistik noktalarından biri olan Kolezyum, her gezgin için mutlaka görülmesi gereken bir yerdir. Roma'nın kalbinde yer alan bu tarihi amfitiyatro MS 80 yılından beri ayakta ve dünyanın en efsanevi etkinliklerinden bazılarına sahne oldu.

Bir sonraki tatilinizde Kolezyum'u ziyaret etmek istiyorsanız, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda seçenek vardır. Birçok otel firmaları, biletler ve simgesel yapıya rehberli turlar içeren özel paketler sunmaktadır. Ayrıca Roma'da gezi turları konusunda uzmanlaşmış ve sizi Kolezyum'a götürecek birçok tur firmaları da bulunmaktadır. Kolezyum'u ziyaret etmek için hangi yolu seçerseniz seçin, unutulmaz bir deneyim olacağından emin olabilirsiniz.

 Elektrik Olmasaydı Ne Olurdu?

Elektrikle alakalı ilk fikirler M.Ö. 600 yılında Thales tarafından ortaya

Nakliyat Fiyatları 2022 Yılında Ne Kadar Arttı?

Dünya ülkeleri ve ülkemiz pandemi döneminden sonra çeşitli

Başarılı Bir Evlilik İçin Yapılması Gerekenler

Evlilik planlaması büyük bir girişimdir ve başarılı bir evlilik için

Gazetecilik Etik İlkeleri

Gazetecilik hizmetlerinde çalışan işletmelerin topluma karşı önemli

Alüminyum Doğramada Uzun Ömürlü ve Bakımı Kolay Çözümler

Alüminyum doğrama bu metale ait külçelerin eritilmesinin ardından

Marka Danışmanlığı Nedir?

Marka danışmanlığı, markalara ve markalarla iş birliği halinde çalışan

Ahşap Dekorasyonun Estetik Dokunuşları: Doğal ve Şık Mekanlar

Dekorasyonda ahşap ev ya da iş yerlerinde kullanılan malzeme ve ürünlerden

Yeni Nesil Bilgisayar Donanımları

Yeni nesil bilgisayar donanımları, kullanıcılara daha hızlı, güvenilir ve