• MÜŞTERİ HİZMETLERİ

  • 444 24 98

Diyarbakır Büyük Altay Futbol Akademisi ( Çamlıca Gençlik Spor Kulübü )

Adres :

Demiroğlu Cad. Olimpiyat Halı Saha Spor Tesisleri Diyarbakır » Bağlar

Sektör :

Yetkili Kişi :

İbrahim Halil Alpaslan

E-Posta Adresi :

-

Whatsapp 1:

0 (539) 951 73 81

Whatsapp 2:

0 (531) 271 42 21

Whatsapp 3:

0 (539) 253 87 07

Diyarbakır Bağlar İlçesi’nde eğitim veren Diyarbakır Büyük Altay Futbol Akademisi, birmilyonnokta.com üyesidir. Futbolun tarihi çok eski yıllara dayanmaktadır. Milattan önce 200’lü yıllara kadar olduğu söylenmektedir. Futbol, ilk defa Çinli askerlerin cuju denilen futbola benzer askeri bir eğitim oyunu oynaması ile başlamıştır. Daha sonra ortaçağ döneminde topun rakip takımın kalesine atılarak oynanan bir oyun haline gelmiştir. Bazı nedenlerden ötürü futbol oyunu üç yüz yıl kadar oynanamamış ancak 19.yüzyılda modern bir anlayışla tekrar oynanmaya başlanmıştır. 1904 yılında FİFA kurularak maçlar, uluslararası yapılmıştır. FİFA’nın 2007 yılındaki raporuna göre ise dünyada 270 milyon insan futbol sporu ile uğraşmaktadır. Bu rakam resmi bir sayı olup futbol kulüplerinde kayıtlı sporcuların sayısı olarak açıklanmıştır.

Diyarbakır spor alanında hizmet veren okulumuz, gelecek için kulüp alt kadrolarına futbol oyuncusu yetiştirmek amacıyla hizmet vermektedir. Altayspor, siyah-beyaz renklere sahip bir futbol kulübüdür. Kulüp 1914 yılında İzmir’de kurulmuştur.

Biz, Diyarbakır Bağlar İlçesi’nde futbol eğitimi veren bir okul olarak faaliyet göstermekteyiz. Altayspor Kulübü’nün alt kadrosuna sporcu yetiştirmek amacıyla futbol altyapı eğitimleri veren bir kuruluşuz. Ayrıca bünyemizde gençler kategorisinde Çamlıca Gençlik Spor Kulübü eğitimlerini de vermekteyiz. Akademi olarak, futbol yeteneğine sahip çocukların ve gençlerin erken yaşta disiplinli, kişiliklerini şekillendiren eğitim almalarını sağlıyor ve onlara gelecek vaat eden futbol mesleğinin tüm inceliklerini öğretiyoruz. Böylece belli bir disiplinle yetişen çocuklar, ilerdeki yaşamlarında kötü alışkanlıklardan uzak duruyor ve bağımsızlıklarını kazanacak bir hayata hazırlanıyorlar. Verdiğimiz bütün eğitimlerle ülkeleri için faydalı bir insan olmalarını sağlıyoruz. Gelecekte de futbol yeteneklerine sahip çocuk ve gençleri yetiştirmeye devam ederek onların sağlıklı bireyler olması için çaba sarf edeceğiz.

Firma Etiketleri

BENZER FİRMALAR