• MÜŞTERİ HİZMETLERİ

  • 444 24 98

Umut Elektrostatik Toz Boya

Adres :

Terazidere Mah. Karaman Sokak No: 6 İstanbul » Bayrampaşa

Sektör :

Yetkili Kişi :

İlkan Selçuk

E-Posta Adresi :

ilkanumut604@gmail.com

Whatsapp 1:

0 (542) 615 89 16

Boyalar yüzyıllardır birçok nesne üzerinde, esas görünümünü kapatmak için kullanılan kapayıcılar olarak görülmüş ve kullanılmıştır. Zaman içerisinde özellikle binaların boyanmasında kireç gibi malzemeler kullanılırken, kumaş gibi malzemelerin boyanması, resimlerin yapılması için ise bitki özlerinin ezilmesiyle elde edilen boyalar kullanılmıştır. Kimyada yaşanan gelişmelerle beraber günümüzde kullanılan boyalar ortaya çıkmaya başlamış, teknolojinin ilerlemesiyle boyaların sahip olması gereken özellikler günümüzdeki hallerine ulaşmıştır.

Günümüzde özellikle tabela, direkler, panolar, kabinler gibi metal aksamlı yapılarda boyalar sadece güzel bir görünüm sağlamak için değil, öncelikle korumak için kullanılmaktadır. Hava sıcaklıklarının değişimi, güneş ve oksijen demir ve çelik başta olmak üzere birçok metalin en büyük düşmanlarıdırlar. Bu etmenlerden düzgün korunmayan metaller, yavaş yanma olarak da bilinen oksitlenmeye, halk arasında bilinen ismiyle paslanmaya başlarlar. Paslanma, metalin dayanıklılığını yitirmesini sebep olan en önemli etmendir. Aynı zamanda estetik sıkıntılara da sebep olur.

Metallerin boyanmasında günümüzde en etkili yöntem elektrostatik toz boya kullanmaktır. Bu yöntemde toz boya metal üzerine püskürtülür, elektrik akımı sayesinde yapışan toz boya, daha sonra fırınlanarak sabitlenir. Bu şekilde boya kesintisiz tam bir katman haline gelir. Toz boya uygulaması dikkatle yapılması gereken ve özel ekipmanlar gerektiren bir uygulama olup, kaliteli sonuçlar için tecrübeli bir ekip ve doğru ekipmana ihtiyaç duyar.

Biz Umut Elektrostatik Toz Boya olarak müşterilerimiz her türlü boyama ihtiyaçlarını karşılamak adına İstanbul hizmet sektöründe faaliyet göstermekteyiz. İstanbul’un en işlek semtlerinden biri olan Bayrampaşa’da bulunan atölyemizde geniş boya alanımız ve fırınımız vasıtasıyla, her ebatta malzemenin boyamasını gerçekleştirmekteyiz.

Firma Etiketleri

BENZER FİRMALAR