• call img
 • MÜŞTERİ HİZMETLERİ

 • line
 • 444 24 98

Fotoğrafçılık Firmaları. En Yakın Fotoğrafçılık Firmaları | Birmilyonnokta

Fotoğrafçılık firmaların listesi. Bu sayfada Fotoğrafçılık firmaları kelimesi ile alakalı sonuçları görüntüleyebilir il ve ilçeye göre filtreleyebilirsiniz

Fotoğrafçılık Firmaları

Zirve Fotoğrafçılık

Hizmet


  Zirve Fotoğrafçılık    Fotoğrafçılık  sektörü i&ccedi

Stüdyo Cengiz

Alışveriş


Anılar ve hatıralar bizler için manevi değeri yüksek olan olaylardır. İşte bu olayların

Salih Evran Foto Life

Basın Yayın


Salih Evran Foto Life Düğün fotoğrafçısı, yeni doğan, mutlu gün fotoğraf&cced

Foto Zeren

Basın Yayın


ogün kadıoğlu photograpy

Basın Yayın


Düğün - Nikah -Dış Çekim - Gezi - Doğum Günü -Mezuniyet    

gökhan güler photo arts

Basın Yayın


GÖKHAN GÜLER PHOTO ARTS Siz değerli müşterilerimize gökhan güler photo art

stüdyo carmen

Basın Yayın


Stüdyo Carmen  

Zeki Foto Halı

Basın Yayın


1984 tarihinden bu yana tektil ve tekstil ürünleri ile işe başlayarak ve degişen şartlara parelel şe

GÖKTUĞ ÖZCAN FOTOĞRAFÇILIK

Basın Yayın


1988 Sakaryadoğumluyum ve Sakarya'da yaşıyorum. Sakarya Üniversitesi, Turizm İşletmciliği

Düğün Fotoğrafçısı görkem toksoy

Basın Yayın


Düğün Fotoğrafçısı    Görkem Toksoy  

Beyaz Kareler

Basın Yayın


     Firmamız 1984’ yılından beri görüntü sektörünün içinde yer alan farklı isimlerin

Stüdyo Çiselya

Basın Yayın


Stüdyo Çiselya

Stüdyo Nil

Basın Yayın


Sinan Göksel Fotoğraf Atölyesi

Basın Yayın


Sinan Göksel Fotoğraf Atölyesi firması olarak Fotoğrafçılık sektörü

Stüdyo Cemil

Basın Yayın


Stüdyo fotoğraf  sektörü içerisinde sürekli kendimizi yenileyerek müşterilerimize her

Kadir Cihan Fotoğraf

Basın Yayın


Kadir Cihan Fotograf Gelin damat albümü, sünnet albümü, nişan  alb&uu

Foto Vision

Basın Yayın


Foto Vizyon  Düğün, nişan, kına, sünnet, dış çekim, reklam çekimi

Onurcan Gengeç Photography

Basın Yayın


Onurcan Gengeç Photograpy

Levent Kaplan Photography

Basın Yayın


Levent Kaplan 02.12.1979 Elazığ doğumlu olup yaklaşık 30 yıldır Aydın ilinde ikamet etmektedir

Foto Poyraz

Basın Yayın


Foto Poyraz firmamız Bursa Nilüfer’de profesyonel fotoğraf ve video hizmetleri vermek am

Gülşah Photography ve Kidswear

Organizasyon


Hizmetlerimiz Gülşah Photography Gülşah Photography & Kidswear olarak

Foto Sedat

Basın Yayın


Şeker Foto

Basın Yayın


Şeker Foto olarak Kocaeli-Kartepe de hizmet vermekte olup düğün,dış çekim ,ge

Özgün Fotoğraf

Basın Yayın


Kkprodüksiyon

Basın Yayın


KADİR KANDEMİRMerhaba adım Kadir Kandemir     2007 yılından beri fotoğraf ve vid

Görsel Stüdyo

Hizmet


Hakkımızda   Görsel Stüdyo firması olarak Fotoğrafçılık sektörü i&c


Fotoğrafçılık ve Siyah Beyaz Fotoğraf

Fotoğrafçılığı, kamera aracılığı ile ışığın kaydedilerek görüntü meydana getirilebilen ve kuvvetli anlamlar çıkartılabilen sanat türü olarak tanımlayabiliriz. Kişinin gördüklerini, çeşitli teknikler kullanarak görsel açıdan adeta bir sanat eserine çevirme eylemi olarak da ifade edebiliriz fotoğrafçılığı. Geçmişi milattan önceki yıllara kadar dayanan fotoğrafçılık, bir meslek çeşidi olmasının yanı sıra sanat türü olarak da değerlendirilmektedir. Çekilen bir fotoğrafın kaliteli olması için fotoğraf çeken kişinin bilgi ve tecrübesinin yanında fotoğraf makinesindeki objektifin diyafram değerinin küçük olması da önemli bir husustur zira küçük diyafram değeri içeri giren ışık miktarını artıracak ve dolayısıyla da kaliteli fotoğrafların çekilmesini mümkün hale getirecektir.Fotoğraf makineleri görüntüyü meydana getiren araçlardır. Fotoğrafçı, kamera ve lens dengesini sağlayarak ve yeterli ışık pozlamak suretiyle filmin ortaya çıkarılmasını sağlamaktadır. Günümüzde kullanımı oldukça yaygın olan dijital fotoğraf makinelerinde ise elektronik görüntü sensörleri kullanılmaktadır.

Geçmiş yıllarda tüm fotoğraflar siyah beyaz renkteydi. Siyah beyaz fotoğraflar, renkli fotoğraflar çıktığında bile düşük maliyetli olmaları ve fotoğraflara klasik bir görüntü katmaları sayesinde önemini büyük ölçüde korumuştur. Günümüzde, siyah beyaz fotoğrafların çeşitli teknikler kullanılarak renkli fotoğrafa ya da renkli fotoğrafların siyah beyaz fotoğrafa dönüştürülebilmeleri mümkün hale gelmiştir. Renkli fotoğraf kullanımı ilk kez 1800’lü yıllarda ortaya çıkmış ve gelişen teknoloji ile birlikte yıllar itibariyle gelişim göstererek günümüzdeki halini almıştır. İlk renkli fotoğraf çalışmaları günlerce sürmüştür. Dijital fotoğrafçılık alanında ilk çalışmalar ise 1975 yılında yapılmış olup insanların kullanımına sunulması 1994 yılını bulmuştur. Pek çok fotoğrafçılık çeşidi olmakla birlikte bazıları düğün, mimari, portre, hava, belgesel, yemek, moda, doğum, ürün, siyah beyaz, stüdyo, seyahat, panoramik fotoğrafçılığı ve kurumsal fotoğrafçılık şeklindedir.

Kaliteli Fotoğraf Stüdyosu İle Kariyer İmkânı

Fotoğrafçılık kişiye iyi bir kariyer yapma fırsatı vermektedir. Bu fırsatı değerlendirmenin adımlarından biri de hiç kuşkusuz ki tam donanımlı bir fotoğraf stüdyosu sahibi olmaktan geçmektedir. Fotoğraf stüdyosu sahip olmak ile kişi hem sevdiği işi yaparak kariyer planlarını gerçekleştirme hem de geçimini sağlama fırsatını elde etmiş olmaktadır.

 • Foto studio, müşterilerin fotoğraf çekimlerinin rahat bir şekilde yapılabilmesi ve keyifli vakit geçirebilmeleri ile fon perdeleri ve pek çok fotoğraf çekimi araç gerecininrahatça yerleşimine imkân vermesi için geniş ve konforlu olmalıdır.

 • Müşterilerin dikkatini yalnızca fotoğraflara verebilmesi için dükkânda fotoğraflar dışında dikkat çekici başka bir şey bulunmamalı mümkünse duvarda asılı herhangi bir şey bulunmamalıdır.

 • Rahat ve göze hoş gelen,açık renkli, müşteri karşılamaya uygun kalitede halı tercih edilmelidir.

 • Dükkânda, artık misafir konumunda olan müşterilerin fotoğraf çekiminden önce rahat edecekleri, kitap dergi karıştıracakları, çay kahve içebilecekleri bir bekleme odası bulunması profesyonel çalışmanın gereğidir.

 • Fotoğraf stüdyosunda fotoğraf işini bilen uzman kişiler ile çalışmak ve bir ekip oluşturarak görev paylaşımı yaparak çalışmak oldukça faydalı olacaktır.

 • Kaliteli fon perdelerinin ve arka planların bulunması gerekmektedir. Düz, manzaralı ve çerçeveyi kaplayacak kadar büyük fon perdeleri bulundurulmalıdır.

 • Müşteriler fotoğraflarda oldukça iyi görünmek isterler. Bunun için çeşitli makyaj malzemelerini müşterilerin kullanımına sunmak hatta bir makyajcı ile anlaşmak bile gerekli olabilir müşteriye verilen değeri gösterme adına. Şapka, takı gibi çeşitli aksesuarlar da müşterilerin ilgisini çekecektir. Müşteriyi memnun etme adına yapılan bütün bu çabaların artı hanesine yazılacağından emin olabilirsiniz.

 • Fotoğraf çekim fiyatları makul seviyelerde olmalıdır. Fiyatlar yüksek olduğu takdirde müşteri kazanma hususunda zorlanılabilecek iken piyasa fiyatlarının altında olması durumunda ise stüdyo masraflarını çıkaramama durumu ile karşı karşıya kalınabileceğinden fiyatların ortalama bir seviyede olması en makulüdür. Bununla birlikte fiyatların müşterilerin görebilecekleri bir yerde asılı olması müşterinin güvenini kazanma bakımından önemli bir husustur.

 • Fotoğraf stüdyosunun ismi oldukça önemli bir konudur. Bu yüzden stüdyoya, kendine has, akılda kalıcı, birkaç kelime ile pek çok şey anlatabilecek ve avantajlarını ön plana çıkarabilecek bir isim bulunması başarısına büyük bir katkı yapacaktır.

 • Müşterilerin fotoğraf stüdyosuna gelmesini sağlamak için reklamlar yapılması müşteri kazanmak için en etkili yöntemdir. Stüdyonun bütün güçlü yanları, avantajları ve sunduğu hizmetler açıklayıcı bir şekilde iletişim adreslerinin de bulunduğu bir reklamda yer almalıdır.


Düğün Fotoğrafçılığı ve Organizasyon Fotoğrafçılığı

Evlilik kuşkusuz herkes için hayatının en önemli olaylarından biridir. İnsanların çoğu evlilik günü ile ilgili güzel anları ve fotoğrafları tekrar tekrar görmek ister. İnsanlar evlilik fotoğraflarına bakarak o günleri tekrar yaşıyormuş gibi hisseder ve hala o günkü gibi bir heyecan atmosferi kendisini sarar.Düğün fotoğrafçısı önceden düğün ya da nikâh salonlarında yapılan merasimlerde aile ve akrabalar ile çekilen düğün fotoğraflarını akla getirmekte iken günümüzde ise gelin ve damadın düğünden önce değişik dış mekânlarda baş başa yaptıkları fotoğraf çekimlerini akla getirmektedir.

Özellikle son yıllarda oldukça revaçta olan düğün öncesi dış mekânda yapılan fotoğraf çekimi çiftlerin hayal dünyalarını gerçekleştirmeye çalıştıkları bir ortam olarak ortaya çıkmaktadır. Düğün fotoğrafçılığı telafisi mümkün olmayan bir iş olduğundan profesyonel fotoğrafçılar tarafından fotoğraf çekim işlemi yerine getirilmelidir. Düğün fotoğrafçısı ile anlaşmadan önce, fotoğrafçı tarafından çiftlere gösterilen fotoğraf arşivinin kendisine ait olup olmadığından emin olmak gerekmektedir. Bu konuda, çalıntı fotoğraflar ile fotoğraf arşivi oluşturma gibi hileli yöntemlere başvurulduğu görüldüğünden dikkatli olmak gerekmekte olup stüdyo sahibi fotoğrafçılar ile çalışılması en güvenilir yol olarak görülmektedir. Çiftin bakış açısı ile fotoğrafçının bakış açılarının örtüşmesi kaliteli fotoğraf çekimi yapılması konusunda önem arz etmektedir. Fotoğrafçının ışık, renk ve fotoğraf makinesi gibi konularda teknik bilgisinin yeterli düzeyde olması gerekmektedir. Fotoğrafçı, düğün fotoğrafçılığı konusunda tecrübeli olmalı, fotoğraf çekimi anında oluşabilecek kriz anlarını iyi yönetebilmeli ve pozlar konusunda çifte yardımcı olmalıdır. Fotoğrafçının araç gereçleri kaliteli olmalı, çiftle iletişim kurarak onları rahatlatmalı ve güzler pozlar verilmesini sağlayarak kaliteli fotoğraflar ortaya çıkarmalıdır. Fotoğraf çekimi sonrası çekilen fotoğraflar arasından seçilenlerin photoshop ve benzeri yöntemler ile gerekli düzenlemeler yapılarak albümde kaliteli bir şekilde yer alması sağlanmalıdır.

Bununla birlikte, düğün fotoğrafçısı da çekim öncesi bir takım hususları gözden geçirmelidir. Öncelikle fotoğraf çekiminde kullanılacak araçların her yönüyle bilinmesi gerekmektedir. Lens ve flaşlar hakkında kaliteli çekim yapılmasına yönelik her husus bilinmelidir. Deneme çekimleri yaparak en iyi çekimi bulmak için çaba göstermek gerekmektedir.Çiftler açısından oldukça stresli ve yoğun geçen düğün günü yerine istedikleri konsepte uygun olarak hazırlanarak düğün tarihinden farklı bir günde çekim yapılması tercih edilebilmektedir. Bu şekilde yapılan çekimlerde istenen sonuçlar daha kolay alınmaktadır.

İyi bir düğün fotoğrafçısı olmak için fotoğraf çekimi yapılacak mekânın çok iyi bilinmesi ve yeni çekim mekânları bulmak gerekmektedir. Basit görünen yerlerden bile kaliteli fotoğraf çekimi mekânları ortaya çıkarılabilmektedir. Günümüzde internet teknolojisi kullanılarak çok rahat yeni fotoğraf çekim yerleri bulunabilir. Fotoğraf çekimi sırasında yapılacaklar, hangi pozların hangi aksesuarlar ile hangi konumda çekiminin yapılacağı gibi hususlar fotoğraf çekiminde önce yazılı bir şekilde olması halinde zaman daha verimli kullanılabilecek ve başarılı bir fotoğraf çekimi ortaya çıkarılabilecektir. Düğün fotoğrafçılığında ya da genel olarak fotoğrafçılık sektöründe başarılı olmak için tecrübeli fotoğrafçılar ile çalışmak oldukça fayda sağlayacaktır. Teorik bilginin yanı sıra pek çok pratik bilgi öğrenilebilecektir. Olumsuz durumlarda nasıl davranış sergiledikleri kriz anlarında nasıl yönetim gösterdikleri gibi hususlarda bilgi sahibi olunabilecektir.Düğün fotoğrafı çekimi konusunda tecrübe kazanmak için deneme çekimleri yapılabilir. Bu çekimlerde akılda bulunan planlanan fotoğraf çekimi konsepti uygulanabilir. Bu sayede hatalı bir takım uygulamaların yapıldığı görüldüğünde gerçek fotoğraf çekiminde söz konusu uygulamaları yapmaktan uzak durarak başarılı bir düğün fotoğrafı işi ortaya çıkarılabilecektir.

Yapılması planlanan iş toplantısı, etkinlik, mezuniyet gecesi, tanıtım gecesi gibi organizasyonların tüm ihtiyaçlarının karşılanmış olması ve kusursuz olması için olması gereken önemli ihtiyaçlardan biri profesyonel organizasyon fotoğrafçısıdır. Organizasyon fotoğrafçısı etkinlikte yaşanılan anların fotoğraflarını çekerek, etkinliğin,konukların unutamayacakları bir anı haline dönüşmesine yardımcı olur.Sınırsız olarak yapılan fotoğraf çekimleri ile etkinliğin adeta kare kare resmi yapılarak sonradan bir sunum haline dönüştürülebilecek durumdadır. Fotoğraf kareleri ile yapılan etkinliğin etkili sunumu ve sonrasında saklanılabilecek bir anı sunulmaktadır.Fotoğrafçılar gündüzü geceye bağlayan zaman diliminde parlement mavisi denilen hava renginde müthiş fotoğraflar çekebilmektedir. Etkinliğin uzun bir süre devam edecek olması fotoğrafçının bu duruma hazırlıklı olmasını gerekli kılmaktadır. Muhtemel etkinlik süresine göre ihtiyaç duyulan tüm araçlar ile birlikte etkinlikte olunmalıdır. Aksi takdirde çekim boyunca pek çok sıkıntı yaşanabilecektir. Etkinlik başlamadan önce organizasyon sahibi ile fotoğrafçının öncesinde etkinliğin seyri hakkında konuşması kaliteli fotoğrafların ortaya çıkması için avantaj sağlayacaktır.

Etkinliklerde genellikle SingleLanceReflex fotoğraf makinesi ya da tek objektifli olan cihazlar kullanılmaktadır. Fotoğraf makinesinin içerisinde ayna sistemi bulunması ve objektifin kolaylıkla değişebilmesi de fotoğrafçı ve organizasyon sahibinin lehine bir durum oluşturacaktır. Fotoğrafçının gece yapılan etkinliklerde ışık ayarlarını değiştirebilmesi daha canlı renklere sahip fotoğraf çekilebilmesini sağlayacaktır. Fotoğraf makinelerinin yedek pillerinin bulunması olumsuz sürprizlerin olmasına engel olacaktır. Etkinlik bittikten sonra fotoğrafçı fotoğrafları teslim edebilir. Beğenilmeyen fotoğraflar sahibini de izni ile tamamen ortadan kaldırılmaktadır. Organizasyon fotoğrafçılarının maliyet hesaplama işlemine fotoğrafçının ulaşım masrafları da dâhil edilmektedir. Eğer müşteri paket hizmet seçimi yapmış ise bunun haricinde verilen hizmetlerin maliyeti artmaktadır. Fotoğraf sayısında sınırlama olmaması ve etkinlik sonrası teslim edilecek fotoğrafların da yüksek sayılarda olması maliyeti artırabilecektir. Organizasyon sahibi etkinliğin sağlıklı devam etmesi ve olumsuz herhangi bir problemin ortaya çıkmaması için konuklarla ilgilenir ve oradan oraya koştururken tüm mutlu kareler fotoğrafçı tarafından çekilerek kayıt altına alınmaktadır. Dolayısıyla, organizasyonda yer alan bireylerin mutlu vakitlerini kayıt altına almak, ehemmiyetli anları yakalayarak gülümsetecek fotoğraflar ortaya çıkarmak organizasyon fotoğrafçısı sayesinde olmaktadır.
Devamını Göster