• call img
  • MÜŞTERİ HİZMETLERİ

  • line
  • 444 24 98

Gübre Firmaları. En Yakın Gübre Firmaları | Birmilyonnokta

Gübre firmaların listesi. Bu sayfada Gübre firmaları kelimesi ile alakalı sonuçları görüntüleyebilir il ve ilçeye göre filtreleyebilirsiniz

Gübre Firmaları

Durusol

Tarım Hayvancılık


Solucanlar , eski çağlardan bu yana yaşamını sürdüren yegane yaşam formudur. Topra

Çetin Solucan

Tarım Hayvancılık


ÇETİN SOLUCAN   CENGİZ ÇETİN :05536630410: Balıkesir'de faaliyet göst

acıpayam öz solucan

Tarım Hayvancılık


                            &

konya organik gübre

Tarım Hayvancılık


              KONYA ORGANİK GÜBRE       

Bessolifarm Organik Solucan Gübresi

Tarım Hayvancılık


                            &

ikizler solucan

Tarım Hayvancılık


İKİZLER SOLUCAN   Ömer KURTTAŞ :05362929924   ADRES:AKSARAY MERKEZ  KUTLU KASAB

Bağcı Organik Solucan Gübresi

Hayvancılık


  BAĞCI ORGANİK SOLUCAN GÜBRESİ FİRMA YETKİLİSİ:RECEP BAĞCI  İLETİŞİM:05434590962&nb

E.y. Organik Solucan Gübresi

Hayvancılık


TÜRKİYE GENELİNDE ORGANİK SOLUCAN GÜBRE SATIŞLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR. SOLUCAN,SOLUCAN GÜ

Köksol

Hayvancılık


           KÖKSOL  FİRMA YETKİLİSİ: AHMET TURANKÖK

FÇ GÜBRE

Tarım Hayvancılık


  BIZ KIMIZ ?

Tatlı Mantar

Hayvancılık


  Tatlı Mantar  firması olarak birinci misyonumuz sürekli olarak kendimizi yenileyer

Kırtürkler Sıvı Gübre

Alışveriş


Bitkilerin ihtiyaç duyduğu herhangi bir besinin toprağa sıvı olarak verilmesine ve kendisi d

Adnan Gübrecilik

Tarım Hayvancılık


TÜM TÜRKİYEYE GÜBRECİLİK İŞLERİ YAPMAKTAYIZ.KIRIKKALEDE KOYUN GÜBRESİ SATIŞLARI,TAVUK GÜBRESİ SATIŞL

Emin Has Ticaret

Tarım Hayvancılık


        EMİN HAS TİCARET          FİRMA YETKİLİSİ:MURA

NAZİLLİ SOLUCAN

Tarım Hayvancılık


NAZİLLİ SOLUCAN  FİRMA YETKİLİSİ:MAHMUT TEKİN İLETİŞİM:05426510813 ADRES:AYDIN NAZİLLİ TOYGAR

Akçoban Organik Solucan Gübresi

Hayvancılık


AKÇOBAN ORGANİK SOLUCAN GÜBRESİ  FİRMA YETKİLİSİ: HASAN AKÇOBAN 

Kaysol Gübre

Hayvancılık


KAYSOL GÜBRE:05365481687 FİRMAMIZ KAYSERİ'DE KIRMIZI SOLUCAN VE ORGANİK GÜBRE SATIŞI Y

Yarasa Maden Mühendislik İnş.

Tarım Hayvancılık


TÜRKİYE GENELİNDE İŞLENMİŞ VE İŞLENECEK YARASA GÜBRESİ SATIŞI YAPMAKTAYIZ. ORGANİK ÜRÜN YETİŞTİRİCİL

akça bereketli solucan

Tarım Hayvancılık


              :AKÇA BEREKETLİ SOLUCAN:     &n

Wormsan

Tarım Hayvancılık


WormsaN FİRMA YETKİLİSİ:FARUK KÖROĞLU İETLİŞİM:05055973380-05072580553  ADRES: TÜRKİ

Solocan Gübre

Tarım Hayvancılık


 SOLOCAN GÜBRE Kocaeli Karatepe'de faaliyet göstermekte olan firmamızda siz değe

DOĞACAN GÜBRE

Tarım Hayvancılık


                           

DMY SIVI YARASA GÜBRESİ

Tarım Hayvancılık


Gözleri görmeyen milyonlarca yarasanın mucizevi bir şekilde gece karanlığında böcekl

kar- yat yatak

Tarım Hayvancılık


KAR-YAT    YATAK FİRMA YETKİLİSİ:ÖMER  ÇOLAK İLETİŞİM :04625232388-05358

Erciyes Solucan

Hayvancılık


Erciyes Solucan firması olarak siz değerli müşterilerimizin ihtiyacını karşılayabilmek adına A

Kahramanmaraş Solucan

Hayvancılık


KAHRAMANMARAŞ SOLUCAN AYŞE EYİTMİŞ :05326681331ABİDİN EYİTMİŞ : 05302739548 adres:Kahramanmaraş / O


İyi Tarım İçin İyi Gübre

Günlük hayatta mutfaklara giren sebze ve meyvelerin kullanıma hazır hale gelmeleri için birçok farklı işlemden geçmeleri gerekir. Bu işlemlerin gerçekleştirilmesi amacıyla genel olarak tarım faaliyetleri gerçekleştirir. Tarım faaliyetleri kapsamında sebze ve meyve yetiştiriciliği yapılırken önemli olan birçok nokta bulunur. Bu noktalar arasında üretimin yapıldığı toprak, üretim şekli, kullanılan su, tohum, ilaçlama, hava şartları, fiziki koşullar ve kullanılan gübre ürünleri bulunmaktadır. İyi bir tarım yapılabilmesi için yetiştiriciler tarafından en iyi gübre firmaları tarafından üretilen kaliteli ve sağlıklı ürünlerin kullanılması gerekir.

Tarımda kullanılan farklı gübre ürünleri tarım ürünleri üzerinde bir çok değişik etki oluştururlar. Kimi zaman üretimin hızlandırılması amacıyla kullanılan ürünler kimi zaman da daha sağlıklı ve doğal ürünler üretilmesi için tercih edilirler. Bu noktada doğal olan gübreler arasında hayvan dışkısı ile elde edilmiş gübreler tercih edilir. Bu gübreler büyükbaş hayvanlardan veya küçükbaş hayvanlardan elde edilebildiği gibi kuş gübresi de olabilir. Yine bu türlere ek olarak farklı hayvanların dışkıları da çok verimli üretimler için tercih edilen ürünler haline gelmiştir.

Bu ürünlerin içeriklerinde bulunan mineral yapıları ve özellikleri üretimde farklı etkiler oluşmasına sebep olmaktadır. Kimi ürünler fosfor yönünden çok zengin olabilirken kimi ürünlerde kükürt açısından çok zengin içeriğe sahip olabilirler. Bu içerikler tarım ürünleri arasında bulunan domates, biber, patlıcan, salatalık, patates, soğan, kayısı, elma, armut, şeftali, karpuz, kavun, pancar, enginar, kereviz ve onlarca farklı çeşitte sebze ve meyvenin üretiminde farklı etkiler görülmesini sağlarlar. Bu etkiler arasında;

  • üretimin hızlanması,
  • daha büyük hacimli ürünler üretilmesi,
  • mevsim dışında üretim yapılabilmesi
  • sera ürünlerinin üretilebilmesi ve
  • farklı şekillerde ürünlerin ortaya çıkabilmesi gibi tohum üzerinde etkili olan noktalar bulunur.


Farklı özelliklere sahip bu ürünlerin satın alınabilmesi için gübre satışı yapan firmalar arasında istenilen sonuçları elde etme amacıyla en iyi ürünleri satan firmalar tercih edilmelidir. Bu firmalar fabrika yöntemi ile üretim yapabildikleri gibi doğal yöntemlerle üretim yapan firmalar da olabilir. Bazı firmalar tarafından satılan ürünler dünya genelinde kalitesi kanıtlanmış ürünler olabildiği gibi bazı ürünlerde piyasaya yeni sürülmüş ve deneme aşamasındaki ürünler olabilir.

Türkiye'de Gübrecilik Faaliyetleri

Ülkemiz genelinde uzun yıllardan bu yana çok kaliteli ürünler üretebilen gübre firmaları faaliyet göstermektedir. Bu firmalar tarafından üretilen ürünler kompoze ürünler, tedarik ürünler ve özel ürünler gibi değişkenlik gösterebilir. Bir tarım sektörü olarak uygulanan bu sektörde farklı çeşitlerde elde edilen gübreler genel anlamda bitkilerin daha iyi bir şekilde beslenebilmesi ve toprağın verimli hale gelmesi için kullanılan suni veya doğal katkı ürünleridir. Bitkilerin daha sağlıklı bir şekilde yetişebilmesi için gereken azot, potasyum,demir,manganez,klor, fosfor, kükürt ve çinko gibi birçok farklı mineral bu ürünlerin içeriğinde bulunur. Tarım yapılırken yetiştirilen bitkiler toprağa tutunan kökleri aracılığı ile bu ürünler içerisinde bulunan mineral maddelere erişir ve bu maddelerden faydalanırlar.

Tarım anlamında iyi bir üretimin yapılabilmesi için Türkiye'de gübrecilik sektörü gitgide genişleyen ve farklı üretimlerle kaliteli sonuçlar elde etmeye çalışan bir sektördür. Zira tarımsal üretimlerde bu ürünlerin kullanılmaması sonucunda toprakta eksik olan mineraller bitkiler tarafından tedarik edilemediği için ürünlerin üretimi daha geç ve seyrek olabilir. Bu amaçla uzun yıllar boyunca kullanım sonucu fakirleşen toprağın zenginleştirilmesi için bu ürünler tercih edilir.

Çağlar boyunca insanlar tarafından tarım üretimlerinde toprağı güçlendirmek ve üretime katkı sağlamak amacıyla odun artıkları, hayvan pislikleri ve hayvan artıkları gibi birçok farklı ürün güçlendirici olarak kullanılmıştır. Günümüzde geniş bir çalışma alanına sahip olan gübrecilik sektöründe tarım üretimleri için doğal ve yapay ürünler satışa sunulmaktadır. Tarımda kullanılan doğal ürünler arasında en önemlileri hayvanlardan sağlanan ürünlerdir. Bu noktada ahır ve mera yetiştiriciliğinde faydalanılan inek, koyun ve at gibi hayvanların dışkıları sayesinde gübre üretimi yapılabilir. Suni ürünler ise sıvı veya katı olarak fabrika ortamında hazırlanarak farklı içeriklerle güçlendirilir ve piyasaya sunulur.

Piyasada var olan doğal gübre ürünleri içerlerinde direkt olarak bulundurdukları azot, fosfor ve potasyum gibi mineraller sayesinde toprağı zenginleştirir ve kolay bir şekilde işlenmesini sağlarlar. Hayvan gübreleri diğer gübrelere göre kademeli ve yavaş bir şekilde çözündükleri için bitkinin köküne zarar vermez ve bitki tarafından yavaş yavaş minerallerden faydalanılması sağlanır. Bu şekilde sebze ve meyve üretimlerinde kullanılan kompoze ürünler daha doğal ve sağlıklı ürünlerin yetiştirilmesini sağlar.

Yine tarımda kullanılan farklı bir tür olan suni ürünler ise fabrika ortamlarında sıvı ve katı olarak hazırlanırlar. Hazırlanan ürünler azotlu,kalsiyumlu, fosforlu veya potasyumlu ürünler olabilir. İçeriklerinde barındırdıkları mineral maddeye göre farklı tarım işlemlerinde tercih edilen cümlelerdir. Bu ürünlerde kullanılan minerallerin elde edilmesi noktasında yine doğal olarak hayvanlardan ve bitki özlerinden faydalanılarak üretim yapılır. Doğal gübrelere göre daha hızlı bir şekilde üretim yapılmasını sağlarken dünya genelinde de temin edilebilen çok kaliteli ürünler bulunmaktadır.

Dünyanın En İyi Gübrelerinden Biri Solucan Gübresi

Tarım üretiminde kullanılan doğal ve suni ürünler arasında farklı hayvan türlerinden elde edilen mineral maddelerin sağladığı faydaları görülür. Bu hayvanlar arasında büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar bulunabildiği gibi farklı kuş türleri de bulunabilir. Tüm bu türler tarım üretiminde farklı kaliteler oluşmasını ve üretimin seyrinin değişmesini sağlarlar. Farklı bir nokta olarak gübre satışı yapan bazı işletmeler tarafından doğada bulunan bazı farklı hayvan türlerinin yaşam döngüleri sırasında oluşturduğu ürünlerde tarım üretimlerine sunulmaktadır.

Çiftçiler tarafından dünya genelinde son yıllarda en çok tercih edilen bu farklı gübre ürünlerinden birisi de etkili sonuçlar gösteren solucan gübresi olmuştur. Solucanlar doğal ortamlarında beslenmeleri sonucu çok farklı özelliklere sahip ve kaliteli bir gübre ürünü ortaya çıkarırlar. Son yıllarda solucan üretimi ve bu hayvanların gübresinin üretimi noktasında hizmet veren firmalar tarafından geniş bir sektör oluşturulmuştur. Bu sektör dünya genelinde yüzlerce ülkeye satış yapan firmaların bulunduğu bir sektördür.

Solucan hayvanı tarafından günlük olarak doğaya salınan dışkı kompoze bir ürün olarak tarımda son yıllarda en çok tercih edilen ürünlerden biridir. Bu hayvan tarafından üretilen gübre diğer hayvan ürünlerine göre çok daha fazla mineral içeriğe sahip olduğu için tercih edilmektedir. Solucanın beslenmesi için kullanılan besin ürünleri sonrasında elde edilen solucan gübresi kullanılan yeme göre daha fazla olduğu için hem avantajlı bir yatırım hem de tarım noktasında daha kuvvetli bir sonuç sağlayan ürün elde edilir.

Tarım üretiminde farklı alanlarda kullanılabilen solucan gübresi ürünleri kullanıldıkları üretim alanlarında büyük bir verim ortaya koyarlar. Birçok farklı türde tarımsal üretime uygun olan ve tam olarak organik bir yapıya sahip olan bu ürünler açık alan tarımcılığında, seracılıkta ve organik tarım üretimlerinde rahatlıkla kullanılabilen ürünlerdir. Kullanım talimatlarına uyularak düzenli bir şekilde kullanılan bu gübreler ayçiçeği, üzüm, çilek ve lifli bitkilerin üretiminde çok kaliteli sonuçlar ortaya koyarlar. Ülkemizde birçok farklı firma tarafından bu gübre için üretim tesisleri kurulurken ve yüksek miktarlarda ürün ortaya koyulmaktadır.

Devamını Göster