• call img
  • MÜŞTERİ HİZMETLERİ

  • line
  • 444 24 98

Dünyada Esnek Ambalajın Geleceği

Firmalar ambalajın çevresel etkilerini azaltmak için farklı yollara başvurmaktadır. Bunlardan başlıca olarak ağırlık azaltma ve geri dönüşüme uygun olarak ambalaj kullanılmasıdır. Çevreye atılan plastik atıkların yanı sıra verimsiz kaynak tüketiminin oluşturduğu hammadde ve enerji giderleri de çevreyi olumsuz olarak etkilemekte, Küresel ısınma ve ikil değişikliği tehditleri ile karşı karşıya bırakmaktadır.

Bu durumda dünyada son dönemlerde yaşanan kaynak kullanımları üzerinde pek çok çalışma dikkat çekmektedir. Gerek kaynakların verimli kullanılması gerekse çevreye verilen zararların azaltılması önemsenmesi gereken konulardan. Geri dönüşüme uygun esnek ambalaj kullanımı sürdürülebilirlik açısından daha verimli olduğu görülmüştür. Bu sebeple esnek ambalajlar konusunda geliştirilmeler önem kazanmıştır.

Esnek Ambalajlar İle Sürdürülebilirlik

Pek çok şirket 2025 ya da 2030 yılına kadar ambalajların sürdürülebilirlik hedeflerini gerçekleştirmeye çalışmakta. Çevresel etkileri en aza indirgemek isteyen çalışmalarda, özellikle esnek ambalajların bariyer performanslarıyla çabuk bozulan gıdalardaki bozulmaların en az düzeye indirerek gıda israfına karşı engel olmaya odaklanmıştır.

Çevresel etkilere karşı artan ilgiler doğrultusunda esnek plastikler, pazardaki en hızlı büyümeyi göstereceği ve pazarın en büyük segmenti olabileceği öngörülmektedir. Markalar ambalajlarında müşterilerine yeşil kimliklerini gösterebilecekleri, esnek kağıt konseptlerine olan ilgilerin de çok fazla olacağı belirtiliyor.

Esnek Ambalajın Avantajları

Sert olmayan ve çeşitli ürünleri korumak için kullanılan esnek ambalajların pek çok avantajları bulunmaktadır. Kutu ya da cam kavanoz gibi sert ambalajlara kıyasla esnek ambalaj yapısı ile kolayca şekilde değiştirebilir. Esnek ambalajların avantajları için şunlardan bahsedilebilir:

  • 360 derece markalaşma
  • Farklı şekil ve ebatlar
  • Uzun raf ömrü
  • Tüketici kolaylığı
  • Çevre dostu ambalaj

Bu gibi avantajlar esnek ambalajları öne çıkartmaktadır. Esnek ambalaj hakkında daha fazla bilgiye erişmek isterseniz eğer birmilyonnokta sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 Dijital Tanıtımın İşletmeler İçin Önemi ve Avantajları

Dijital tanıtım küçük veya büyük fark etmeksizin tüm

Beyaz Eşya Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Beyaz eşya kullanımı, hayatımızı kolaylaştırdığı ve konforumuzu sağladığı

Her İsteyen Uzaya Turist Olarak Gidebilecek Mi?

İnsanlık tarihinin medeniyet başlangıcı olarak görülen

Sporun Sağlığa Olan Faydaları Nelerdir?

Sporun sağlık açısından birçok faydası bulunmaktadır. İnsan

Eğlenceli Mekanlar İçin En İyi Yeme İçme Önerileri

Eğlenceli mekanlarda yenilecek ve içilecek için en iyisi herkes tarafından

Plastik Ambalaj Artıkları Çevreye Ne Kadar Zarar Veriyor?

Günümüzde etrafımıza baktığımızda birçok şeyin plastikten

Eski Koltuklarınıza Yeniden Hayat Verin: Profesyonel Döşeme Hizmetleri

Yaşam alanlarının vazgeçilmez eşyaları arasında yer alan koltuklar uzun

Oto Elektrik İşleri ve Firmaları

Oto Elektrik Oto elektrik araçların elektrikle alakalı her detayını inceleyen