• MÜŞTERİ HİZMETLERİ

  • 444 24 98

Geleneksel Tarım ve Hayvancılığın Önemi

Tarım ve hayvancılık, yöreden yöreye değişiklik gösterebilmektedir. Kültür ve gelenekler tarım ve hayvancılığı da etkilemektedir. Tarım ve hayvancılığın yöreden yöreye değişmesi, karışık ama aktif ve dayanıklı bir ilişki sağlar. Tarım ve hayvancılık evrensel bir birikim içerisinde devam etmektedir. İnsanların kültür ve gelenekleri birbirini etkilemekte olup, kesintisiz devamlı bir ilişki içerisinde sürmektedir. Tarım ve hayvancılık, insanlık ile ayrılmaz bir bütündür. Bu bütünün sağlıklı bir şekilde devam etmesi için doğru teknik ve usullerle hem tarımın hem hayvancılığın idame ettirilmesi gerekmektedir. Yaşamın devam etmesi için bu iki unsurun özenle sürdürülmesi gerekmektedir. Geleneksel tarım; kuşaktan kuşağa aktarılan örf ve adetler, bilgiler, kurallar, inançlar ve alışkanlıklar ile sürdürülen değerlerine kökünden bağlı bir tarım stilidir diyebiliriz.

Tarım ve Hayvancılığın İnsan Yaşamına Etkisi

Tarım ve hayvancılık, insan hayatını doğrudan etkileyen bir sektördür. Meyve, sebze ve et türü insanın dengeli ve düzenli beslenmesi için olmazsa olmaz parçalardır. Bu ürünlerin sağlıklı ve verimli şekilde insana ulaşması için tarım ve hayvancılık sektörüne büyük sorumluluk düşmektedir. Tarım ve hayvancılığın bilinçli bir şekilde sürdürülmesi insan hayatının sağlıklı bir şekilde sürdürülmesinde büyük önem arz etmektedir.

Tarım ve Hayvancılıkta Bilinçli Faaliyet

Tarım ve hayvancılıkla uğraşan çiftçiler genellikle aile büyüklerinden daha önce gördükleri usul ve tekniklerle faaliyetlerini sürdürürler. Gelenek ve göreneklere dayalı, nesilden nesle aktarılan teknik ve faaliyetler yenilikler ile bağdaştırıldığında daha canlı ve verimli bir tarım sektörünü bizlere sunar. Bu gelenek göreneklerin yeniliğin gölgesinde kalmaması, elbette nesilden nesle sürdürülmesi ancak doğru teknikler ile entegre olması gerekmektedir. Yeniliklerle bağdaşmış olan Birmilyonnokta, firmanın profesyonel rehberliğini yapma konusunda oldukça gelişmiş ve başarılı bir platformdur.

 Dericilik Nedir ve Ne İşe Yarar?

Deri, insanlığın ilk kullandığı malzemedir. Tarih boyunca çeşitli

Reklam Yapmadan Tanıtım Mümkün Müdür?

Son senelerde dijital ve geleneksel reklamlar adeta çağ atladı. Teknolojinin

Sonsuz Enerji Mümkün Müdür?

Sonsuz enerjinin mümkün olup olmadığı tarih boyunca merak konusu olmuş, bu

Gastronomi Turizmi Nedir?

Gastronomi turizmi ya da diğer adıyla yemek turizmi, farklı kültürlere ait

Emlak Danışmanlığı Nedir Ne İş Yapar Görevleri Nelerdir?

Bir yerden başka bir yere taşınırken işin uzmanları ile çalışmak isteriz.

Temizlik Hizmetleri ve Firmaları

Temizlik Şirketleri Temizlik şirketleri isminden de anlaşılacağı üzere her

Deri Kaç Katmandan Oluşur?

Deri, en üstte yer alan tabakadır. Deri; alt tabaka ve üst tabaka olmak

Turizm İşletmelerinin İhtiyaç Duyduğu Danışmanlık Hizmetleri

Global çapta pek çok çeşitli ülkelerde olduğu gibi