• MÜŞTERİ HİZMETLERİ

  • 444 24 98

Global Lojistik Firmaları Genelde Ne Taşıyor?

Her türlü yük taşıma işlemleri lojistik olarak adlandırılmaktadır. Taşıma işlemlerinin uluslararası olarak gerçekleştirilmesi ile global lojistik adını almaktadır. Ülkeler ithalat ve ihracat işlemlerini, ülke kaynaklarının yeterlilik düzeylerine göre belirlemektedir. İhtiyaç gerekliliği olan ürünleri alıp satarken global anlamda hizmet vermekte olan lojistik firmaları ile çalışmaktadırlar. Lojistik hizmetlerini uluslararası olarak gerçekleştirmek için öncelikli olarak iki ülke arasındaki anlaşmalar dikkate alınmalıdır. Gerekli izinler ve belgeler hazırlanmalı, istenen kalite standartları tam olarak uygulanmalıdır. Belgelerdeki yetersizlikler sebebiyle taşınan ürünler gümrüklerden geri dönebilmektedir. Gönderdiğiniz ürünler kalite bakımından yeterli bulunmadığı takdirde gümrüklerden geçmiş olsa dahi geri dönebilmektedir.

Lojistik Firmaları Birçok Farklı Ürünü Taşımaktadır

Gıda ürünleri başta olmak üzere teknik ve teknolojik malzemeler ile birlikte kimyasal içerikli ürünler de lojistik firmaları tarafından taşınmaktadır. Gıda ürünleri ihracat yapılan ülkelerde meyve ve sebze gibi temel ihtiyaçları karşılamak için yapılmakta, kimyasal içerikli ürünlerin ihracatı ise sağlık sektöründe ve kimya sanayisinde kullanılmak üzere yapılmaktadır. Global Lojistik firmaları müşterilerinin o an için belirtmiş oldukları ürünleri taşırken genel tabloya bakıldığında gıda ürünlerinin daha çok taşındığını görebilmektesiniz.

  • Denizyolu,
  • Karayolu,
  • Demiryolu
  • Havayolu

Taşımacılığı fark etmeksizin gerçekleştirilmekte olsan global lojistik hizmetlerinde; kimi zaman ağırlıkları çok fazla olan ürünlerde taşınmaktadır. Mermer, demir, çelik gibi taşınması zor olan ürünler konteynırlar ile ve gemiler ile taşınmaktadır.

Global Lojistik Firmalarının Sorumlulukları

Lojistik firmaları taşıma işlemlerine başlamadan önce teslim şekline karar vermelidir. Bu teslim şekilleri satıcı ve alıcı arasındaki sorumlulukların çeşidine göre değişiklik göstermektedir. Eğer sigorta ve taşıma ücreti ödenmişse farklı belgeler, ödenmemişse farklı belgeler istenmektedir. Taşıma işlemlerinin hatasız bir şekilde tamamlanması için doğru belgeler kullanılmalıdır. Lojistik firmaları ürünleri yerine mi teslim edecek yoksa belirli bir noktaya kadar mı taşımaktan sorumlu olacak? Tüm bu soruların cevabı ulusal taşıma şekilleri kapsamında belirlenmiştir.

 Ana Metal Sanayi

Ana metal sanayi dünyanın gelişiminde ve ülkelerin kalkınmasında önemli

Türkiye’de Kesme Çiçek Üretim ve İhracat Yapısı

Süs bitkileri içerisinde önemli bir yere sahip kesme çiçek

Alışveriş Merkezlerinde Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir?

Alışveriş merkezleri, insanların son dönemde sık tercih ettikleri bir aktivite

Deri Kaç Katmandan Oluşur?

Deri, en üstte yer alan tabakadır. Deri; alt tabaka ve üst tabaka olmak

Ağaç ve Orman Ürünlerinin Önemi ve Kullanım Alanları

Ağaç ve ormanlar sayesinde birçok ürün üretilmektedir.

Basit Makineler Ve Kullanım Alanları Nerelerdir?

İnsanlar çeşitli maddelere şekil vermeye ve onları kullanmaya başladığından

Evcil Hayvanların İnsanlar Üzerindeki Etkisi

Evcil hayvanlar insanların en eski zamanlardan beri en yakın dostlarından olmuştur.

İk Danışmanlığı Nedir Ve Ne İşe Yarar?

İnsan Kaynakları Danışmanı, personel işe alım yöntem ya da