• call img
  • MÜŞTERİ HİZMETLERİ

  • line
  • 444 24 98

Teknik Servis Nedir ve Ne İş Yapar

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte manuel cihazlar yerini dijital cihazlara bırakmıştır. Manuel sistemler daha sağlam yapıya sahip ve genellikle kurma yoluyla çalışan sistemlerdi. Ancak dijital sistemler çok daha hassas bir yapıya sahiptir. Bozuldukları takdirde işin uzmanı tarafından kontrol edilmeli ve tamir edilmelidir. Yeni dönem akıllı cihazlarda ise markaların kurmuş olduğu teknik servisler ile tamirat ve bakım işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Teknik servisler; firmalar tarafından satılan ürünün türüne göre hizmet şeklinin belirlendiği, tamirat ve bakım işlemlerinin gerçekleştirildiği alandır. Teknik alanda uzman personellerin çalışmakta olduğu teknik servislerde sigorta kapsamındaki ürünlerinizi ücretsiz tamir ettirebiliyor veya yeni cihazlar talep edebiliyorsunuz. Sigorta sürelerinizin bitmesi halinde belirli ücretler karşılığında hasarlarınızı tamir ettirebilme şansına sahipsiniz.

Teknik Servis İşleyiş Özellikleri

Teknik cihazların işlemlerinin gerçekleştirildiği bu servislere ürün özelliğine göre başvuru gerçekleştirebiliyorsunuz. Beyaz eşya teknik servislerini aradığınız takdirde ilk kontroller evinizde gerçekleştirilmektedir. Büyük arızalarda makine ve cihazlar götürülmektedir. Telefon tamir ettirmek istediğinizde bazı markaların kurmuş olduğu ve alışveriş merkezlerinde özel şubeleri olan servislere gitmeniz gerekiyor. Basit elektriksel işlemlerde sadece elektrik arıza işlemleri yapan kişiler ile çalışmanızda mümkündür. Ancak sigorta kapsamı için süreniz devam ediyorsa ürününüzün teknik servisine mutlaka başvuru yapınız.

Teknik Servis Çalışma ve Tamir Süreleri

Elektronik ve teknolojik tüm cihazların tamir süreleri aldıkları hasara göre değişimler göstermektedir. Bazı özel ürünlerin tamiri için orijinal parçaları yurtdışı firmaları aracılığıyla getirtmek gerekmektedir. Bu durum tamir sürelerinin uzamasına sebep olmaktadır.

  • Arabalar
  • Taşıma ve yük asansörleri
  • Akıllı ev sistemleri
  • Elektronik aletler

Ve daha birçok alanda teknik servis hizmetleri verilmektedir. Ürünlerinizin tamiri için teknik servis bilgilerine, satın alma işlemlerini gerçekleştirdiğiniz mağazalardan ulaşmanız güvenilirlik açısından daha faydalı olacaktır.

 Eğitim Tarihçesi: Nasıl Gelişti?

Eğitim, bireyleri çeşitli alanlarda belirli yetkinliklere ulaştırmak

Elektrik Tasarrufu İçin Yöntemler

Elektrik birçok işimizi tamamlayabilmemiz ve sürdürebilmemiz adına

Emlak Yatırımı: Hangi Türler Popüler?

Gayrimenkule yatırım yapmanın birçok avantajı vardır. Bu yüzden halen

5 Güzellik ve Tazeliğin Sırrı: Takip Edilmesi Gereken Vücut Bakım İpuçları

Herkes her gün güzel ve taze hissetmek ister ve bu da vücudunuza iyi

Cilt Bakımı ve Doğal Ürünler Kimyasal İçermeyen Kozmetiğin Keşfi

Doğal ürünlerle cilt bakımı güzellik endüstrisinde önemli bir

Deri Ayakkabıların Tarihsel Önemi

Vücudumuzun tüm ağırlığını taşıyan ayaklarımızı dış etkenlere

Elektrik Hizmetlerinde Müşteri Memnuniyeti ve Hızlı Destek

Hayatımızın bir parçası olan ve vazgeçilmezi olan elektrik,

Çocuklara Özel Miktarlarda Fast Food Ürünleri

Çocuklara özel fast food ürünleri her işletme bünyesinde