• MÜŞTERİ HİZMETLERİ

  • 444 24 98

Teknik Servis Nedir ve Ne İş Yapar

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte manuel cihazlar yerini dijital cihazlara bırakmıştır. Manuel sistemler daha sağlam yapıya sahip ve genellikle kurma yoluyla çalışan sistemlerdi. Ancak dijital sistemler çok daha hassas bir yapıya sahiptir. Bozuldukları takdirde işin uzmanı tarafından kontrol edilmeli ve tamir edilmelidir. Yeni dönem akıllı cihazlarda ise markaların kurmuş olduğu teknik servisler ile tamirat ve bakım işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Teknik servisler; firmalar tarafından satılan ürünün türüne göre hizmet şeklinin belirlendiği, tamirat ve bakım işlemlerinin gerçekleştirildiği alandır. Teknik alanda uzman personellerin çalışmakta olduğu teknik servislerde sigorta kapsamındaki ürünlerinizi ücretsiz tamir ettirebiliyor veya yeni cihazlar talep edebiliyorsunuz. Sigorta sürelerinizin bitmesi halinde belirli ücretler karşılığında hasarlarınızı tamir ettirebilme şansına sahipsiniz.

Teknik Servis İşleyiş Özellikleri

Teknik cihazların işlemlerinin gerçekleştirildiği bu servislere ürün özelliğine göre başvuru gerçekleştirebiliyorsunuz. Beyaz eşya teknik servislerini aradığınız takdirde ilk kontroller evinizde gerçekleştirilmektedir. Büyük arızalarda makine ve cihazlar götürülmektedir. Telefon tamir ettirmek istediğinizde bazı markaların kurmuş olduğu ve alışveriş merkezlerinde özel şubeleri olan servislere gitmeniz gerekiyor. Basit elektriksel işlemlerde sadece elektrik arıza işlemleri yapan kişiler ile çalışmanızda mümkündür. Ancak sigorta kapsamı için süreniz devam ediyorsa ürününüzün teknik servisine mutlaka başvuru yapınız.

Teknik Servis Çalışma ve Tamir Süreleri

Elektronik ve teknolojik tüm cihazların tamir süreleri aldıkları hasara göre değişimler göstermektedir. Bazı özel ürünlerin tamiri için orijinal parçaları yurtdışı firmaları aracılığıyla getirtmek gerekmektedir. Bu durum tamir sürelerinin uzamasına sebep olmaktadır.

  • Arabalar
  • Taşıma ve yük asansörleri
  • Akıllı ev sistemleri
  • Elektronik aletler

Ve daha birçok alanda teknik servis hizmetleri verilmektedir. Ürünlerinizin tamiri için teknik servis bilgilerine, satın alma işlemlerini gerçekleştirdiğiniz mağazalardan ulaşmanız güvenilirlik açısından daha faydalı olacaktır.

 Düğün Planlarken Bilinmesi Gerekenler

Sıra geldi en yoğun ve en heyecanlı döneme yani düğün

Madencilik Endüstrisinde Yeni Teknolojiler ve Gelişmeler

Madencilik endüstrisi dünyanın en büyük sektörlerinden

Ağaç Türleri Nelerdir?

Günümüzde dünya üzerinde pek çok çeşitli

Ambalajların Üzerindeki İşaretlerin Anlamları Nedir?

Modern çağımızda gün içerisinde oldukça yüksek oranda

Elektrik Perakende Piyasası ve Tarife

Son zamanlarda birçok sektörde devletin ekonomik etkinliğini azaltmak

Bilgisayarın Tarihçesi: Nasıl Gelişti?

Bilgisayarın tarihi düşündüğümüzden çok daha eskilere

Kiralık Aracınızla Seyahate Çıkmadan Önce Bu Hazırlıkları Unutmayın!

Bir yolculuğa çıkmak üzereyken endişelenmek isteyeceğiniz son şey

Kozmetikler ve Kişisel Bakım Ürünlerinin Sağlığa Olumsuz Etkileri

Kozmetik ve kişisel ürünlerin günümüzde kullanımı