• call img
  • MÜŞTERİ HİZMETLERİ

  • line
  • 444 24 98
firma logo

74. Cadde Tattoo

firma sektörü

Sektör :

firma yetkilisi

Yetkili Kişi :

Timur Altınışık

Tamemen hijyenik bir ortamda saglıyoruz bu hizmeti müsteri memmuniyeti ve saglığı herşeyden önemli bizim için.

bizi tercih ettiginiz için tesekkürler.

Geçici Dövme Nasıl Yapılır?

Geçici dövme yalnızca hint kınası ve birkaç kimyasalın karışımıyla yapılmaktadır.Ortalama 1 hafta ile 10 gün arası bir kalıcılığı vardır.Hiçbir zaman ilk yapıldığı andaki tonunu korumaz ve yavas yavas silinir. Basit bir işlemdir fakat kullanılacak malzemenin doğru ayarlanmaması ve alerjik reaksiyon gostermesi sonucu,derin ,yanığa benzer, kalıcı yaralara sebep olabilir.

Son zamanlardakalıcı makyajmalzemeleriyle insanlara 6 aylık, 2 yıllık dövme adı altında bazı işlemler yapılmaktadır.

Kesinlikle doğru değildir.

Dövme Yaptırmak Nekadar Sürer?

Dövme yaptırmanın net bir süresi yoktur.Ufak bir dövme için bir saatlik randevu yeterken , büyük ve detaylı çalışmalar için seanslar gerekebilir.

Küçük bir yazı veya kelebek dövmesi için 1 saat yeterli olabilirken ,büyük bir japon dövmesi veya detaylı renkli bir kol kaplama için 2şer 3 er saatlik 3-5 seanslık (seansların arası 1 haftadır) bir program izlenebilir.

İstenmeyen Dövme Nasıl Kapatılır?

İstenmeyen dövmelerden “Cover Up Dövme” yani üzerine yeni bir dövme yaptırmayla veya dövmeyi lazer ile sildirerek kurtulunabilir.

Dövme Vücudun Her Bölgesine Yapılabilir mi?

Dövme ; gözenek ve deri yapısının izin verdiği her yere yapılabilir.

Avuç içi , ayak altı , dirsek gibi bölgelerde deri yapısı sert ve kalındır ;bu yüzden dövme için elverişli değildir ve sonuçlar pek tatmin edici olmaz.

Bunun dışında profesyonel bir dövmeci ile kafa derisinden genital bölgeye kadar heryere dövme uygulaması yapılabilir.

Her Dövme Silinebilir Mi?Dövme silme işlemi meşakkatlidir.Lazer metodunda,lazer koyu renkleri algılar ve ışını oraya iletir.Renkli bolgelerin silinmesinin pek başarılı sonuçları olmamaktadır.

Sonuç olarak eski deriye asla kavuşulamamaktadır. Bölgede yanık izine benzer bir kalıcı iz kalmaktadır.

Ele Yapılan Dövme Kalıcı Olur Mu?

El derisi diğer bolgelere göre gözenek yapısı ve yumusaklık acısından farklıdır.Parmak üzerine yapılan ve avuç içine dönen bölgelere yapılan dövmelerde silinmişlik gibi bir durum gözükür bu da görsel olarak insanları rahatsız edebilmektedir.

Bunun dısında kişinin sosyal ve iş hayatıda göz önüne alınmalıdır.

El ,yüzümüzden sonra en fazla görünen bölgedir ve bu olumsuzluklara sebep olabilir.

Dövme Yaptırırken Çok Acı Hissedilirmi ?

Dövme yaptırırken çok acı hissedilmez . Tarif edilebilen bir durum da değildir.

Yaklaşım olarak ağda ve epilasyondan daha az acıdığı söylenmektedir.

Yapılacak bölgeye göre değişiklik görülebilir.

Dövme Yaptırmadan Önce Hazırlık Gerekir Mi?

Dövme yaptırmadan önce ;sosyal ve psikolojik durumları göz önünde bulundurarak,net bir kararlılık içinde olunması gerekmektedir.

Sağdan soldan görülen ya da duyulan şeylerin , sevgililerin isimlerinin ,anlık ruhsal değişikliklerle ilgili dövmelerin yaptırılmaması tavsiye edilir.

Bunun dışında emziren ya da hamile annelerin, şeker , tansiyon,kan hastalıkları,alerji gibi durumları olanların ciddi bir kontrol sonucu dövme yaptırmaları gerekmektedir.

Kan sulandırıcı maddeler , ilaçlar doktor kontrolü ile daha önceden bırakılmalı ve ondan sonra dövme yaptırılmalıdır.

Dövme Yaptırdıktan Sonra Bakım İçin Neler Yapılır?

Dövme bakımı , dövmeciler arasında farklı yöntemlerle tarif edilmektedir.

Uluslar arası sterilizasyon standartlarına göre , dövme yapılan bölge 2 saat sonra antibakteriyel bir sabun ile temizlenip bakteri oluşumu önlenmeli ve ardından dövmecisinin ona önerdiği krem ile 1 hafta ,10 günlük bakım uygulanmalıdır.

Dövmenin üzeri sargı bezi gibi seylerle kesinlikle kapatılmamalıdır. Çamasır askısı gibi seyler kullanırken dikkat edilmelidir. En önemlisi kesinlikle kabuklar yolunmamalıdır. 10 gun sonunda gözünüze takılan birsey olması durumunda,dövmecinize kontrol amaçlı uğrarsanız,rötuş gerekip gerekmediğine bakılabilir. Bu süreçte denizden ve havuzdan uzak durulmalıdır. Ilık su ile duş alınabilir.(Kese ve sabun yapmadan.) Güneşe çıkılacak ise kesinlikle direk güneş ışıgından uzak tutulmalı ve üzerine koruyucu krem sürülmelidir. Dövmenizin soluk gözükmesini istemiyorsanız , ne zaman yapılmış olursa olsun mutlaka koruma kremi kullanmalı ve derinizin o bölgesini bronzlaştırmaktan kaçınmalısınız.
firma etiketleri Firma Etiketleri
BENZER FİRMALAR
Merhaba

Bayram Nedeniyle Kapayılıyız
Solido Grup Firmamız Olarak Bayram Boyunca Hizmet Veremiyoruz. İstek ve Arzularınızı [email protected] Mail Adresinden İletebilirsiniz.

Herkesin Bayramı Mübarek Olsun.
İyi Bayramlar