• MÜŞTERİ HİZMETLERİ

  • 444 24 98

Bafra Özel Atom Karıncalar Anaokulu ve Kreş Ve Gündüz Bakımevi

Sektör :

Yetkili Kişi :

Fatma Tosun

Biz Kimiz?

2014 yılında İsmetpaşa Mahallesi Temelefendi Geçidi No. 2 BAFRA/SAMSUN adresinde 3 Derslikle Eğitime başladık.

AMACIMIZ

YAŞAYARAK ÖĞRENEN AKTİF DÜŞÜNEN FİKİR VE BİLGİ ALIŞVERİŞİNDE BULUNABİLEN BAĞIMSIZ, CESARETLİ TUTARLI, DUYARLI, SAYGILI SORUMLULUK TAŞIYAN HOŞ GÖRÜLÜ, KENDİSİYLE BARIŞIK ÖZGÜVENİ GELİŞMİŞ MUTLU

BİREYLER YETİŞTİRMEKTİR

Misyonumuz

Geleceğimizin neslini yetiştirmek için; çocuklarımızın aileleri ile işbirliği içerisinde, eğitim alanındaki gelişmeleri ve faaliyetlerimizden etkilenen kişi veya kurumlardan yapılan geri dönüşümleri sürekli takiple, beklentilerin hep önünde, kalitesiyle örnek gösterilen, lider bir kurum olmak.

Vizyonumuz

• Milli ve manevi değerlerine bağlı,
• Duygu ve düşüncelerini özgürce ifade edebilen, kendine güvenen,
• Kendisi ve çevresiyle barışık, mutlu,
• İç disiplin ve sorumluluk duygusu gelişmiş,
• Sosyal ilişkileri güçlü,
• İşbirliği ve takım çalışmasına istekli,
• Biz bilincine sahip, paylaşımcı
• Değişik görüş ve düşüncelere saygılı,
• Yeteneklerini ve üretkenliğini kullanabilen,
• Çevreye duyarlı,
• Öz bakım becerilerini kazanmış,
• Sürekli gelişime açık
• Türkçe’yi doğru ve düzgün kullanabilen nesiller yetiştirmek

Neden Atom Karıncalarız?

KARINCALAR

Onlar karıncalar, gezegenimizdeki en yaygın canlı topluluklarından biri olarak herzamanher yerde hayatımızın içindeler. Kimi zaman mutfağımızda, kimi zaman bahçemizde, kimi zaman yolda... Gittiğimiz her yerde karşımızdalar.

Günümüzde 14.000 civarında farklı karınca türü dünyada adeta bir imparatorluk kurmuş durumdadır.

Karıncalar, bir alana yavaş yavaş yerleşir ve tamamen ele geçirirler. Şu an dünya üzerinde sadece Antartika'da ve bazı buzul bölgeler dışında tüm yaşam alanlarında en az bir tane karınca kolonisi bulunur. Bir tek karınca kolonisinde ise milyonlarca karınca barınır

Bilindiği üzere, karıncalar kendi ağırlıklarının 10 katını kaldırabilecek kadar güçlü canlılardır. Fakat güçlü oldukları tek alan bu değildir. Kendi kütlelerinden çok daha yüksek oranlardaki cisimleri kırıp, kesip, parçalayabilirler. Bu açıdan karıncaların sahip oldukları boyut dünya ekolojisi için çok idealdir diyebiliriz.

Karıncalar insanlar gibi sosyal canlılardır. Koloniler kurar ve bu koloni içerisinde kendi yaşam biçimlerini oluştururlar. Kolonilerde karıncalar; işçi, asker ve üreme karıncası olarak sınıflara ayrılırlar. Kolonide bir tane kraliçe karınca olur ve bütün koloni yaşamı kraliçe karıncayı korumak üzerine kuruludur. Bunları biliyor olabilirsiniz. Peki ya karıncaların tarım yaptığını biliyor muydunuz? Karıncalar yuvalarının içinde belirli alanlar ayırır ve bu alanlarda mantar yetiştirirler. Dışarıdan besin bulunamadığında, yetiştirilen bu mantarlarla beslenen kolonide sırf bu iş için sadece yuva içinde çalışan işçi karıncalar vardır ki bu karıncalar çiftçi karınca olarak da adlandırılabilir.

Karıncalar için zaman diye bir kavram yoktur. Gece, gündüz her an çalışabilirler. Görmek için gözlere de ihtiyaç duymadıkları için, kimyasal kokuları takip ederek zifiri karanlıkta bile rahatlıkla görevlerini yerine getirebilirler.

Karıncalar hayvanlar aleminin en tutumlu hayvanlarıdır. Asla kaynakları çarçur etmezler, ihtiyaçlarından fazlasını kullanmazlar. Bunun yerine karıncalar yiyebileceklerinden fazlasını yuvalarına götürüp saklama eğiliminde canlılardır.

Karıncalar önlerine çıkan zengin besin kaynaklarını asla es geçmezler ve o besinden faydalanabilecekleri en ufak parçaya kadar tüketir ve yuvalarına taşırlar. Müsrif olmayan karıncalar bu özellikleriyle dünya üzerindeki atık ve ölü organizmaların tüketiminde de önemli rol oynarlar..

Karıncalardaki; Güç, Kuvvet, Cesaret, Disiplin, Çalışkanlık, Görevini yerine getirme, gibi meziyetlerden dolayı okulumuza ATOM KARINCALAR ismi verilmiştir.

Firma Etiketleri

BENZER FİRMALAR