• MÜŞTERİ HİZMETLERİ

  • 444 24 98

Hatay Urfa Yörem Baklavaları

Sektör :

Yetkili Kişi :

Yahya Çelik

Baklava, şerbetli tatlıların vazgeçilmezidir. Ülkemizde büyük bir nama sahip olan bu tatlı yurt dışında da oldukça büyük ilgi görmektedir. Hatta ülkemizle birlikte anılan başlıca lezzetlerden biridir. Baklava sevmeyen insan sayısı yok denecek kadar azdır. Baklava, bizim kültürümüzün en eski lezzetlerinden biridir. Gün geçtikçe daha çok tercih edilmeye başlanan bu lezzet artık günümüzde her şehirde özel olarak yapılıyor. İnsanlar, orijinal baklava ve normal baklava arasındaki farkı ne yazık ki anlayamıyor. Normal baklava, orijinal baklavaya göre daha şerbetli oluyor. Aynı zamanda iç harcında kullanılan fıstık veya ceviz yeteri kadar kullanılmıyor. Normal baklavanın hamuru yani yufkası ise hazır olarak tercih ediliyor. Bu, orijinal baklavanın lezzetinden uzaklaşıyor.

Normal baklavalar daha şekerli olduğu için insanlara daha tatlı geliyor. Aslında yenilen baklavada hem kolaylık olması hem de maddi kazanç sağlanması adına hazır malzemeler kullanılıyor. Biz, Hatay Urfa Yörem Baklavaları ailesi olarak hazırladığımız baklavalarla bugüne kadar değerli müşterilerimize kalitemizi ve bu orijinal lezzeti ispatlamış bulunmaktayız. Hatay pasta ve pastane sektöründe verdiğimiz hizmet doğrultusunda asla kalitemizden ödün vermiyoruz.

Baklava yufkalarını kendimiz açıyoruz. İç harcını ne eksik ne fazla koyuyoruz, tam kıvamında tutuyoruz. Baklavanın kızartılma süresine ve şerbet oranına dikkat ediyoruz. Her zaman belirli bir ölçü doğrultusunda bu lezzeti hazırlıyor, sizlere taze olarak servis ediyoruz. Bu eşsiz lezzeti davetlerinize götürebilir, misafirlerinize ikram edebilirsiniz.

Firma Etiketleri

BENZER FİRMALAR