• MÜŞTERİ HİZMETLERİ

  • 444 24 98

Neynida

Adres :

Ney Siparişleriniz Ankara, Tüm Türkiye ve Yurt Dışına Kargo İle Gönderilmektedir. Ankara

Sektör :

Yetkili Kişi :

Neyzen Kenan Aydınlı

Web Sitesi :

E-Posta Adresi :

neynida@gmail.com

Whatsapp 1:

0 (542) 516 64 15
Özgeçmiş

1964 Yılında Erzurum’un Tortum ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Ankara’nın Haymana ilçesinde tamamladı. 1982 yılında Mızıka Astsubay Okulu’nu bitirdi. Mezuniyetini müteakip değişik kıtalarda görev yaptıktan sonra 1988 yılında TSK Armoni Mızıkasında görevlendirildi. Bu orkestra ile yıllarca yurt içinde askeri birliğin bulunduğu her ilde,yurt dışında ise; Almanya, Amerika, Avusturya ve Belçika gibi ülkelerdeki konser ve festivallerde Kornet İcracısı olarak görev yaptı. 1997 yılında 2. şark görevi için Ardahan’a tayin oldu. Burada görev yaparken 2000 yılında Silahlı Kuvvetlerden ayrılarak Ankara’ya döndü. Ankara’ya dönüşte belli bir aradan sonra 2002-2008 yılları arasında Ankara Büyükşehir Belediyesi Mehter Ekibi’nde görev yaptı. Bu süre zarfında yine yurt içinde çok sayıda il ve ilçede yurt dışında ise; Rusya (Moskova), B.A.E. (Dubai)’deki etkinliklerde hanende ve gazelhan olarak görev yaptı.

1996 yılında Armoni Mızıkasında iken hobi olarak başladığı Ney Enstrümanı ile farklı bir süreç yaşadı. Başlangıçta hayat şartlarının imkan vermemesi nedeniyle doğrudan bir üstaddan feyz alma imkanı bulamayan sanatçı, bu sanatın yaşayan piri olarak kabul edilen Niyazi Sayın Üstadı, M. Sadreddin Özçimi ve Ahmet Şahin Beyefendileri defalarca albümlerinden dinleyerek ve çalışarak istifade etmeye çalıştı. Daha sonraları bu üstadlarla birebir tanışarak kendilerinden feyz aldı. Yine bu sanatın başarılı genç temsilcilerinden Neyzen Kemal Karaöz ve Ender Doğan Beylerden değişik zamanlarda görüşmek suretiyle istifade etti. Çevresindeki insanların teşviki ve şartlar gereği 2002 yılından itibaren değişik tv ve radyo kanallarında programlara çıktı.
TRT, TV8, Kanal A, Dost Tv, Ses Tv, Başkent Tv, Arifhan Radyo, Hedef Radyo ve Dost Radyogibi…

TRT2 kanalında Hayati İnanç Bey tarafından sunulan “Can Veren Pervaneler” programında ise zaman zaman sesi ile de icralarda bulundu. Sanatçı 2007 yılında Neyzen Ali Tan Bey’in teşvik ve yardımları ile Ney açmaya başladı. Yaptığı neylerin 2008 yılı başlarında Niyazi Sayın Beyefendiyi ziyaretlerinde Üstadın bizzat kontrol ederek ve Ali Tan Bey’e üfleterek beğenisini kazanması ve bu işi devam ettirmeye teşvik etmesi kendisini heyecanlandırmış olup, bu sanata daha çok bağlanmasını sağlamıştır. Sanatçı geçmiş yıllarda Ankara Düşünce ve Araştırma Merkezi (ADAM), Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi ve ayrıca çeşitli dernek ve vakıflarda ney dersleri vermiştir.

Ankara Düşünce ve Araştırma Merkezindeki (ADAM) dersleri 19 Ekim 2011 tarihi itibariyle yeni dönemine başlamıştır. Sanatçının zaman zaman beste ve şiir çalışmaları devam etmektedir.

Evli olup Ebubekir Arif ve Nisanur adlarında iki çocuğu vardır.

Zorlu bir süreç olan Sanat Hayatı boyunca eşinin sabır ve destekleri oldukça büyük bir öneme sahiptir.

Albüm çalışmaları;
- Zikri Mevla, Ankara 2003

- Derd-i Aşk, Ankara 2009

Firma Etiketleri

BENZER FİRMALAR