• MÜŞTERİ HİZMETLERİ

  • 444 24 98

Y&k Tesbih

Sektör :

Yetkili Kişi :

Yiğit Toktay - Kübra Toktay

Balıkesir/ Ayvalık’ ta bulunan firmamız en anlamlı ve manidar bir ürünü siz değerli müşterilerimize sunmaktayız. Tesbih ve çeşitlerini müşterilerimizin zevkine ve tarzına göre işlemekteyiz.

Tesbih’ in tarihine bakarsak, Allah’ ın sıfatlarını tesbih ederken sayı saymak için kullanılan, 33 ve katları kadar boncuk tanesinin iplere geçirilmesiyle oluşan halkaya denir. İslamiyet başta olmak üzere birçok dinde kullanılmaktadır. Bunun dışında stres atmak içinde birçok insan tarafından tercih edilir.

Teşbihin tarihi çok eskilere dayanır. Avladıkları avların parçalarını ipe dizen ilk insanlar, bunları bir sonraki avda başarı sağlamak için boyunlarına takarlardı. Ayrıca bu takıların, kötülüklerden ve düşmanlardan koruduklarına inanılırdı.

Bilimin teşbih çekmeye bakış açısı farklıdır. Bilim adamları, stres halinde çalışan insanların baskı altında tutulduğu ve bunun sonucunda sinirlerinin yıprandığını, rahatlamak için tesbih çekildiğini söyler. Bu devirde bile herkesin elinde olmasa bile cebinde mutlaka tesbih bulunmaktadır. Teşbih yapımı zamanla gelişerek sanat haline dönüşmüştür. Geçmişte de günümüzde de el emeği göz nuru el yapımı teşbih ustaları bulunmaktadır. Y& K Tesbih olarak siz değerli müşterilerimiz için, oltu taşı tesbihi, kişiye özel tesbih, kaliteli tesbih, kehribar teşbih ve daha fazlası için bizlere ulaşabilirsiniz.

Oltu taşı ile yapılan teşbihler zaman içerisinde parlar ve daha hoş bir görüntü alır.

Ahşap ürün ile yapılan teşbihler zamanla parlar ve renkleri koyulaşır.

Pelesenk, kuka, yılan ağacı gibi ürünlerle yapılan teşbihler kullanıldıkça koyulaşır ve daha güzel bir renk alır. Kehribarın koyulaşması ise yıllar sürebilir.

Firma Etiketleri

BENZER FİRMALAR