• MÜŞTERİ HİZMETLERİ

  • 444 24 98

İstanbul'da Oto Galeri Firmaları - Oto Galeri firmaları İstanbul | Birmilyonnokta

İstanbul'da Oto Galeri ile ilgili firmalarının listesi. İstanbul'da Oto Galeri Şirketleri

İstanbul 'da Oto Galeri Firmaları

Mert Otomotiv

Oto Galeri


istanbul maltepede sıfır araç satış yerleri, maltepede hatasız araç satış yerleri, ma

Çetin Otomotiv

Oto Galeri


    İstanbul Avcılarda sıfır araç satış yerleri, İstanbul Avcılarda en

Çobanoğlu Auto

Oto Galeri


  İstanbul Beşiktaşta sıfır araç satış yerleri, İstanbul Beşiktaşta en iyi g

Çevre Otomotiv

Oto Galeri


  İstanbul Bağcılarda sıfır araç satış yerleri, İstanbul Bağcılarda en iyi g

Delcar

Oto Galeri


  • Delcar
  • 0 (532) 068 73 33
  • İstanbul / Bağcılar

  İstanbul Bağcılarda sıfır araç satış yerleri, İstanbul Bağcılarda en iyi g

Mavi Otomotiv

Oto Galeri


  İstanbul Sultanbeylide sıfır araç satış yerleri, İstanbul Sultanbeylide en

Denge Otomotiv

Oto Galeri


    İstanbul Beylikdüzünde sıfır araç satış yerleri, İstanbul

Dervişoğlu Otomotiv Oto Center

Oto Galeri


  Dervişoğlu Grup; 20 yıllık tecrübesiyle İstanbul Bağcılar Oto Center ve Esenler' de

Efe Garage

Oto Galeri


    İstanbul Beykozda sıfır araç satış yerleri, İstanbul Beykozda en iy

Legend Otomotiv

Oto Galeri


  İstanbul Ataşehirde sıfır araç satış yerleri, İstanbul Ataşehirde en iyi g

Ekin Otomotiv

Oto Galeri


  İstanbul Bayrampaşada sıfır araç satış yerleri, İstanbul Bayrampaşada en i

Ers Motors

Oto Galeri


  • Ers Motors
  • 0 (532) 202 09 08
  • İstanbul / Ümraniye

  İstanbul Üsküdarda sıfır araç satış yerleri, İstanbul Üsk&u

Kayakent Otomotiv

Oto Galeri


  İstanbul Gaziosmanpaşada sıfır araç satış yerleri, İstanbul Gaziosmanpaşad

Kartal Otomotiv

Oto Galeri


  İstanbul Esenyurtta sıfır araç satış yerleri, İstanbul Esenyurtta en iyi g

Garage 212 Auto

Oto Galeri


İstanbul Bağcılarda sıfır araç satış yerleri, İstanbul Bağcılarda en iyi galerici

Garage Otomotiv

Oto Galeri


  Araçlarımızı web adresimizden görüntüleyebilirsiniz http://www.garageo

Ganimet İnşaat Otomotiv

Oto Galeri


  Ganimet İnşaat Otomotiv firmamız olarak;   İstanbul Ümraniyede sıfır ara&cced

Günay Otomotiv

Oto Galeri


  Günay Otomotiv firmamız olarak;   İstanbul Bahçelievlerde sıfır ara&cc

İsba Otomotiv

Oto Galeri


  İsba Otomotiv firmamız olarak;   İstanbul Ümraniyede sıfır araç satış

İrfan Otomotiv

Oto Galeri


  İrfan Otomotiv firmamız olarak;   İstanbul Bayrampaşada sıfır araç satış y

Kadir Car

Oto Galeri


  • Kadir Car
  • 0 (507) 622 34 41
  • İstanbul / Güngören

  Kadir Car firmamız olarak;   İstanbul Güngörende sıfır araç satış

Kardeşler Otomotiv

Oto Galeri


  Kardeşler Otomotiv firmamız olarak;   İstanbul pendikte sıfır araç satış ye

Karadeniz Oto Galeri Emlak

Oto Galeri


  Karadeniz Oto Galeri Emlak firmamız olarak;   İstanbul Sarıyerde satılık daireler,

Kardeşler Grup

Oto Galeri


  Kardeşler Grup firmamız olarak;   İstanbul sultanbeylide sıfır araç satış y

Kotan Motors

Oto Galeri


  Kotan Motors firmamız olarak;   İstanbul Ataşehirde sıfır araç satış yerler

Matyar Otomotiv

Oto Galeri


  Matyar Otomotiv firmamız olarak;   İstanbul bağcılarda sıfır araç satış yer

Kalyon Motors

Oto Galeri


  Kalyon Motors firmamız olarak;   İstanbul beşiktaşta sıfır araç satış yerle

YOLAÇAN OTOMOTİV

Oto Galeri


    İstanbul esenyurtta sıfır araç satış yerleri, İstanbul esenyurtta e


Oto Alım Satım İşlemleri ve Oto galeri Firmaları

Otomobile duyulan ihtiyaç günden güne artmakta bu sahada faaliyet gösteren birçok sektör ve firma büyük bir istihdam meydana getirmektedir. 2016 verilerine göre ülkemizde binlerce oto galeri faaliyet göstermektedir ki genel olarak araç alım satımıyla uğraşan bu firmalar çoğunlukla ikinci el araç satışında bulunmakta tercihe göre sıfır araç alım satımı da yapabilmektedirler.

Ülkemizde oto galeri firmalarının sayısının bu denli artışının en büyük sebebi sıfır araç fiyatlarındaki büyük artışlardır. Sıfır kilometre araç satın almak isteyenler aracın gümrükten girdiği andan itibaren yüzde 40'ı kadar vergi ödemek zorunda kalmaktadır.ÖTV denen bu vergi sebebiyle sıfır araç almak oldukça zor ve maliyetli bir iştir ki bunu bilen birçok sürücü aracını değiştirmek veya ilk defa araç almak için genellikle ikinci el araba tercihinde bulunmaktadırlar. Çünkü ikinci el araba sıfır bir araca göre çok daha ekonomik fiyatlara satın alınabilmektedir.

İkinci el arabaları duyulan bu rağbet kendiliğinden bir piyasa olarak ortaya oto galeri firmalarını çıkartmıştır.Oto galeri firmaları her model ve markadan ikinci el araç alım ve satımını gerçekleştirebilmektedirler. Büyükşehirlerde alım satım işleminde çok fazla araba marka ve modeli devreye girerken Anadolu'nun en ücra ilçelerinde dahi onlarca oto galeri artık faaliyet göstermektedir. Bunun en büyük sebebi ise otomobilin bir lüks değil ihtiyaç olduğunun bilinmesi ve herkesin bir otomobile sahip olmak için çaba göstermesidir.

Bununla birlikte özellikle döviz kurlarındaki dalgalanmalar, sıfır kilometre araç alımını neredeyse imkânsız haline getirirken ikinci el araç pazarındaki uygun fiyatlar birçok kişiye daha cazip gelmektedir. Bunu bir avantaja dönüştürerek ortaya bir sektör çıkaran oto galericiler bazı lokasyonlarda birsanayi ve çarşı haline gelerek kurumsallaşmaya gitmektedirler. Böylece çok daha geniş müşteri profiline ulaşan oto galerileri ciddi satış rakamlarına da ulaşmaktadırlar.

Oto galeri Firmaları ve Satış Hizmetleri

Günlük haftalık ve aylık periyotlarda çok farklı araçların alınıp satılabildiği bu galeriler ikinci el piyasasına büyük bir hareketlilik getirmektedir.Oto galeri satış mantığı oldukça basittir ki birçok oto galeri firması araçları üstüne almadan yeni sahibinden devrederek müşteriye satmaktadır. Bu şekilde bir nevi aracılık hizmeti yapmaktadır ancak elde ettiği kar marjı düşünüldüğünde oldukça efektif bir iş sahasıdır.

Ancak bazı oto galeri firmaları alım satım işlemi yapmadan önce mutlaka resmi bir sözleşme imzalayarak araçları üstüne almakta ve bu şekilde garantili işlemleri yerine getirmektedir. Bu şekilde kaliteli hizmet veren firmalar müşteriler için çok daha güvenli alım satım hizmeti ortaya çıkarmaktadır. Çünkü müşteri aracı direk olarak oto galeri firmasından alacak böylece tanımadığı bir kişi ile muhatap olmak durumunda kalmayacaktır. Kurumsal anlamda hizmet veren bu firmalar bir araya gelerek birçok yerde oto galericiler sitesine dönüşmüştür.

Bireylerin arabalarını satma sebeplerinin başında yeni bir modelle değiştirme ihtiyacı gelmektedir. Araç piyasası oldukça hareketli ve sürekli olarak yeni teknolojilerle  donatılan markalar tarafından güncellenmektedir. Otomobil tutkunu olan sürücüler için ise yeni bir araç almanın en kestirme yolu elindeki aracı satmaktır.Elden satılık diye tabir edilen bu yöntem çok hızlı ve hemen sonuca ulaşan bir metot değildir. Genellikle bireysel çabalarla satma yöntemini deneyenler birkaç ay bekledikten sonra bu satışın hiç de kolay olmadığını anlayınca araçlarını İyi para veren bir oto galeri firmasına satmaktadırlar. Böylece bekleme derdinden kurtulan ve yeni araç almak isteyen sürücü çok kısa bir sürede istediğine ulaşmaktadır.

Oto alım satım yapan bu firmalara araçlarını satmak için talepte bulunan ikinci müşteri tipi ise elindeki var olan aracı çeşitli yatırımlara dönüştürmek isteyen kişilerdir. Özellikle ev ve arsa alımı gibi daha pahalı işlemler sırasında bir nakit döngüsü oluşturan ikinci el alım satımı en kestirme yöntem olarak görülmektedir. Elindeki aracı hızlı bir şekilde satmak için bir oto galeri ile anlaşan müşteri istediği fiyatı veren galeriye o gün içinde arıcını satıp ev ve arsa alımında kullanmak istediği nakde hemen ulaşabilir. Bu yönüyle de oto galeri firmaları nakit döngüsünü sağlayan çok önemli bir işlev görmektedir.

Oto alım satımıyla uğraşan galericilerin daha çok müşteriye ulaşabilmesi için merkezi yerlerde bir ofis veya dükkân açmak zorunluluğu vardır. Özellikle büyükşehirlerde merkezi yerlerdeki dükkânların kiraları göz önüne alındığında bu durum çok külfetlidir. Bunun yerine daha arka sokaklarda veya lokasyonlarda galeri dükkânı açan firmalar internet üstünden ilanlar vererek ve internet siteleri yaparak daha fazla müşteriye az para harcayarak ulaşma yöntemine başvurmaktadırlar. Günümüzde birçok oto galeri firmaları interneti kullanarak müşterilere ulaşmaktadır.

Oto galeri Firmaları ve Kalite Hizmet Standartları

Toplumun bazı kesiminde yerleşmiş olan galeriden satılık araç sorunludur anlayışını ortadan kaldırmak için bazı prensipler ve kalite standartları uygulayan galeriler çok daha başarılı olup daha fazla müşteriye hitap edebilmektedirler. Bunların en başında ise ikinci el alımında galerinin çok dikkatli olması gerektiğidir. Bu gibi alım satım işlerinde en büyük sorun güven problemidir ancak nitelikli ve kaliteli araçlar satarak sektörde yer eden çok fazla oto galeri firması bulunmaktadır.

İkinci el araba alım satımında oluşan güven sorununu ortadan kaldırmayı bir görev sayan galericiler müşterilerine ekspertiz hizmeti de sunabilmektedirler. Oto ekspertiz hizmeti sayesinde gerek kendileri araç satın alırken gerek müşteriye araç satarken bir sorunla karşılaşmamaktadırlar. hata payını sıfıra indiren oto ekspertiz hizmetinde araç 200'ün üstünde noktada kontrol edilmekte ve en donanımlı makinelerle birlikte denetlenebilmektedir. Böylece kaza yapan sorunlu olan araçlar daha satın alınmadan tespit edilerek müşteri karşısında mahcup olunmamaktadır.

İkinci el araç alım satımında oto galericiler ön sipariş olarak da araç alım satım yoluna gidebilmektedir. Bu sistemde müşteri bir oto galeri ile irtibata geçip satın almayı düşündüğü aracın modelini ve özelliklerini belirtmektedir. Kaliteli olan oto galeri firmaları geniş müşteri portföyüne sahip olduklarından dolayı çok kısa bir süre içerisinde talep edilen bu model satın alınarak yeni müşteriye ulaştırılmaktadır. Böylece müşteri memnuniyeti merkezli hareket eden bu tip firmalar her gün bir adım öteye giderek satışlarında katlayabilmektedirler.

Otomobiller oldukça pahalı araçlar olduğu için alım satımında dikkat edilmesi gereken birçok resmi prosedür de vardır. Eğer bu resmi prosedürler dikkat edilmez ise hem satıcı firma hem de müşteri ciddi kayıplara ve hak mahrumiyetlerine uğrayabilir. Bunun için alanında marka olmak isteyen oto galeri firmaları mutlaka resmi prosedürleri günü gününe takip etmeli ödemesi gereken her türlü harcı ve vergiyi vaktini geçirmeden gereken yere yatırmalıdır. Satmak durumunda olduğu araçlarında tüm resmi işlemlerinin geçerliliği ve doğruluğu satıcı olan firmaya aittir. Satış sonrasında bir takım sorunlar ve uyuşmayan kayıtlar neticesinde başının ağrımasını istemeyen oto galeri mutlaka satın alacağı aracın her türlü hukuki durumunu kontrol ettirilmelidir.

Oto galeri firmaları her türden aracın alıp satılabildiği şirketler olabildiği gibi hususi olarak bir alanda faaliyet gösteren firmalar da olabilir. Sözgelimi sadece minibüs satan veya otobüs ikinci el alım satımı yapan firmalar bulunmaktadır. Bu gibi ihtisaslaşma oto galericiler açısından daha nitelikli ve devamlı müşteri anlamına gelmektedir. Ancak bununla birlikte büyükşehirlerde yer alan oto galericileri çok farklı türde araçları kolaylıkla alıp satabilmektedirler.

Bazı galeri firmaları galeriden satılık olan araçlar da dahi garanti hizmeti sunabilmektedir. İkinci el alım satımında sunulan bu garanti hizmeti müşteri memnuniyetini en üst seviyelere taşıyarak aradaki güveni tazelemektedir. Çünkü daha önce kullanılmış ve belli bir kilometreye gelmiş olan araçların rutin bakımlar dışında büyük sorunlar çıkartmayacağını garanti eden ve parçalarla ilgili orijinallik tespiti yapan bu sözleşmeler müşterilerin araçları daha kolay ve güven içinde almasını sağlamaktadır.

Tüm bunlara ek olarak oto galeri firmaları müşterinin talebi doğrultusunda takas imkânı da sunmaktadır. Bazı müşteriler elindeki aracı satmak yerine bir üst modelle veya alt modelle takas etmeyi de tercih etmektedirler. Üst model takas edildiğinde aradaki fark müşteri tarafından verilmekte alt modelle takas edildiğinde ise oto galeri firmaları üste para vermektedir.Bu şekilde her iki tarafta bir memnuniyet kazanarak istediği aracı elde etmekte ve müşterinin alım satım konusundaki talebi yerine getirilmektedir.

Onlarca markanın yüzlerce farklı modelle boy gösterdiği günümüzde sıfır araç almak yerine ikinci el araba talebinde bulunan birçok müşterinin uğrak yeri olan galericiler döviz fiyatlarının sürekli olarak dalgalandığı ülkemizde çok hassas bir işi yerine getirmektedir.Birçok meslekte olduğu gibi oto galericileri için de müşteri çeşitliliğini artırmak ve sürekli olarak yeni müşterileri portföyüne eklemek büyük bir önem taşımaktadır.Bu konuda oto galeri firmalarına kolaylık sunan sitemiz sayfalarında kurum bilgilerine yer vererek geniş müşteri hayallerini gerçekleştirmek için oto galeri firmalarına fırsatlar sunmaktadır.Oto galericileri için bir nevi reklam hükmüne geçen bu sayfalarda yer almak araba alım satımı yapmak isteyen müşteriler için bulunmaz bir fırsattır.Oto alım satım sayfasından istediği galeriye lokasyon daraltarak ulaşabilen müşteri oradan telefon numarası veya mail bilgilerinden faydalanarak galeri ile irtibata geçebilmektedir.
Devamını Göster

BLOG YAZILARI

2023-02-28

Otomotiv Firmaları ve Hizmetleri

Otomotiv Otomotiv alanında gelişmeler aralıksız sürmektedir ve motorlu