• call img
  • MÜŞTERİ HİZMETLERİ

  • line
  • 444 24 98

Hizmet Nedir? Hizmet Hakkında Kısaca Bilgi

Kelime anlamı iş görme, iş yapma, yararlı çalışma, görev ya da iş olarak kabul edilen hizmet kelimesi kullanıldığı sektöre ya da alana göre farklı anlamlar taşımaktadır. İş dünyasında, hizmet, alıcıya sunulan işin algılanan değerinin, sunulan ürünler ve kendisine sağlanan olanaklar olarak kabul edilmektedir. Bu, müşteriye teslim edilen tüm maddi ve maddi olmayan hizmetleri içermektedir.

Restoranlar ve süpermarketler gibi müşteriye hem mal hem de hizmetlerin sunulduğu bazı somut hizmetler olduğu gibi, kullanıcıya / alıcıya soyut algısı yaratan hizmetler sunulan yerler ve işletmeler de mevcuttur. Sinemalar, tiyatrolar, sanat sergileri gibi işletmeler ikinci hizmet tipine uygun olan örnekler olarak verilebilmektedir.

Hizmet Çeşitleri

Hizmetler, üç gruba ayrılır;

  • İş hizmetleri,
  • Sosyal hizmetler ve
  • Kişisel hizmetler.

Ticari hizmetler ya da iş hizmetleri, işletmelerin ticari faaliyetlerini yürütmek için kullandıkları hizmetlerdir. Bu, bankacılık, sigortacılık, ulaşım vb. olabilir. Günümüzde işletmeler, uzmanlaşmış iş hizmetlerine daha öncesin göre daha çok güvenmekte, bu yönde işlemleri içim profesyonel danışmanlar ile işbirliği içerine girmektedir.

Sosyal hizmetler, sivil toplum kuruluşları tarafından belirli bir toplumsal amaçlar doğrultusunda sunulan hizmetlerdir.

Kişisel hizmetler, kişinin ihtiyaçları doğrultusunda talep ettiği hizmet tipidir. Kişisel hizmetlere örnek olarak turizm, eğlence hizmetleri ve restoranlar verilebileceği gibi hizmet sektörü dediğimiz sektörün temel yapı taşını oluşturan tüm hizmetler bu sınıfta toplanmaktadır.

Hizmet Sektörü

Öncesinde belirtildiği üzere, aslında hizmet sektörü tek tip verilen hizmetlerden değil, kişinin ihtiyaçlarına göre şekillendirilen hizmetleri içeren hizmet tipine verilen addır. Ülkemizde bu sektör, dünya ülkelerine göre önde olan bir sektör olup, birmilyonnokta gibi platformlar üzerinden bu sektöre dair birçok bilgi ve sektöre girişte gereken destek bulunabilmektedir.

 Alüminyum Dekorasyon ve Cam Balkon Firmaları

Alüminyum Dekorasyon Kategorisi: Bilmeniz Gerekenler Alüminyum dekorasyonlar ev

Siber Zorbalık Nedir?

Bilgi ve iletişim organları kullanılarak, online platformlarda kişi veya gruplar

Halı Yıkama Firmaları ve Yerinde Halı Yıkama

Halı Yıkama Gün boyu yaşam alanlarımızda bulunan halılar ister istemez

Kuantum Bilgisayar Nedir, Ne İşe Yarar?

Çağımızın en önemli teknolojik ürünlerinden bilgisayarlar,

Papağanlar Kaç Yıl Yaşarlar?

Papağanların gagaları kıvrık, dilleri kalın ve etli, renkli, parlak tüylü

Drone Teslimatları: Geleceğin Lojistik Modeli Mi?

Drone teslimatları, son yıllarda hızla gelişen bir teknoloji olmuştur.

Trafik Sigorta Sorgulamaları İşlemi Araç Sahipleri İçin E-devlet Üzerinden Kolayca Yapılabilmektedir. E-devlet Sitesi Üzerinden Sbm’nin, Yani Sigorta Sorgulama Merkezi, Üzerinden Trafik Poliçe ve Hasar Bilgileri Sorgulama Bölümüne Girerek, Poli

Trafik sigorta sorgulamaları işlemi araç sahipleri için e-Devlet

Plastik Sanayi Ürünlerinin Denetlemesi Ne Kadar Doğru Yapılıyor

Plastik ürünler doğada uzun yıllar çözülmeden kalabildikleri