• call img
  • MÜŞTERİ HİZMETLERİ

  • line
  • 444 24 98

1895'ten Beri Tarihi Sarıyer Börekçisi

firma sektörü

Sektör :

firma yetkilisi

Yetkili Kişi :

Erol Bektaş

reklam logosu
  • firma fb

İstanbul’un her ilçesinin ayrı bir güzelliği ve özelliği bulunmaktadır. Sarıyer denince akla Sarıyer böreği gelmektedir. İstanbul 1895’ten beri tarihi Sarıyer Börekçisi olarak geçmişimizden gelen bu lezzeti sizler ile buluşturmaktayız. Kaliteli malzemeler ile yaptığımız börekler uluslararası sağlık standartlarına uygun bir şekilde hazırlanmaktadır. 124 yıldır bu alanda hizmet vermenin gururunu yaşamaktadır.

Sarıyer böreğimiz kaliteli ve güvenilir ürünlerden yapılmaktadır. Sarıyer böreğinin özelliği çıtır çıtır olmasıdır. Peynirli, kıymalı, ıspanaklı, patatesli başta olmak üzere çeşitleri bulunmaktadır. Börek çeşitlerinde çok özel bir yere sahip olan Sarıyer böreği damağınızda muhteşem bir tat bırakacak. İstanbul’ da yaşıyorsanız ya da gelecekseniz kesinlikle Sarıyer böreğini tatmalısınız.

Söz konusu Sarıyer böreği olduğu zaman ilk akla gelen yerlerin başında bulunmaktayız. Bu işe gönül vermiş ustalarımız ve ekibimiz tarafından börekler yapılmaktadır. Birçok Yeşil Çam filminde Sarıyer’ e gelirler ve börek yerler. Beyazperdeden çok sayıda yıldız geçmiştir. Bu yıldızların içinde böreklerin efendisi Sarıyer böreği de bulunmaktadır.

Birçok yerde Sarıyer böreği yapılmaktadır. Ancak bu börek Sarıyer’de doğduğu yerde yenmelidir. Her yörenin ve bölgenin kendine has bir tadı bulunmaktadır. Bu börekte adını aldığı ilçede yenmelidir. Diğer yediğiniz Sarıyer böreklerini unutun. Bizim yaptığımız Sarıyer böreğini yedikten sonra diğer yediklerinizin gerçek Sarıyer böreği olmadığını anlayacaksınız.

Amacımız geçmişimizden gelen bu lezzeti yaşatmak ve gelecek nesillere aktarabilmektir. Sarıyer denince akla böreği gelmektedir. Atalarımızdan kalan bu mirası koruyabilmek için çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz.

firma etiketleri Firma Etiketleri
BENZER FİRMALAR