• call img
  • MÜŞTERİ HİZMETLERİ

  • line
  • 444 24 98

Efkan Taş Mekan

firma sektörü

Sektör :

firma yetkilisi

Yetkili Kişi :

Efkan Küçükgöksel

Taş Mekan- ki bazen işletme sahibiEfkan KÜÇÜKGÖKSEL'in ismiyle tamlanarak tarif edildiğine de rastlarsınız - Demirköy'den İğneada'ya doğru uzanan devlet yolunun 4 km.’sinde yolun hemen sağında yer alan ve gözden kaçırmanızın asla mümkün olmadığı bir kır restoranı. İsmini de aldığı mimari üslubu sebebiyle, taş ve ahşap işçiliğinin çok incelikli bir sunumunu bu mekanda görmeniz mümkündür.
Özellikle Istrancalar’daki bir çok köyde gördüğümüz taş işçiliğiyle yapılmış Balkan evlerinde olduğu gibi, bir orman yerleşimi olması hasabiyle ahşabın mimariye etkisini kullanmak, Demirköy'ün kendi dokusuyla fazlasıyla örtüşen bir tercih.
Efkan Taş Mekan8000 metrekare alana kurulmuş, çeşitli işlevlere sahip bölümleriyle ilçenin eko-turizm vizyonuna önermeler sunan oldukça ferah bir mekan. Ayrıca 7000 metrekarelik başka bir alan ise organik ürün bahçesi olarak tahsis edilmiş. Mutfakta kullanılan ürünler el verdiğince bu organik bahçeden temin edilerek servise hazırlanıyor.Taş Mekanmuhteşem bir Demirköy ve Istranca Dağları manzarasına hakim bir tepede yer alıyor. Özellikle yaz aylarında gün batımını ve gece olunca ise ötelerden göz kırpan Demirköy ışıklarını izleyebiliyor, ciğerlerinize kadar da tertemiz dağ havasını soluyarak sipariş ettiğiniz lezzetlerin tadına bakabiliyorsunuz.
Mekanın 150 kişiye hitap edebilen kapalı bir mekanı mevcut. Ahşap dokunun yumuşak aydınlatmayla sıcak bir atmosfer yaratan iç mekanı, şöminenin varlığıyla daha da sıcak bir etki yaratacak şekilde vurgulanmış. İç mekana omuz veren geniş verandasında manzaraya karşı yemek keyfine varabilmeniz de mümkün.
Mekanın mutfağında kullanılan etler kendi hayvanlarından sağlıklı şartlarda kesimlerle elde ediliyor. Eğer istiyorsanız etleri zevkinize göre hazırlatıp,Taş Mekan'ın mutfağında değil de bahçesindeki mangal veya barbekülerde kendi el lezzetinizi katarak hazırlama yoluna gidebiliyorsunuz. Biz yine de "iyi aşçıyım" ısrardan vazgeçip işi erbabına bırakmanızı, sizinse damak çatlatan lezzetlerin tadına varmanızı tavsiye ediyoruz.
Taş Mekan, herhangi bir sebepten yolda kalan yahut bu mekanın bir de gecesini görmek isteyenleri misafir edebilmek için, banyolu ve tuvaletli iki odaya sahipti bugüne kadar. Yörenin her mevsime yayılmaya müsait eko-turizm olanaklarıTaş Mekan’ın sahibiEfkan Bey’i bu bahçe bütünlüğü içerisinde birbirinden bağımsız, her biri ancak bir aileye hitap edebilecek butik konaklama mekanları yapmaya itmiş.
Bunun ilk örneğini 2014 sonbaharı itibariyle tamamlarken, mekanın ruhuna yaslanan taş doku bu konaklama mekanında da hakim kılınmış. İşletmenin sahibiEfkan Bey10 taneye çıkarmayı planladığı bu butik konaklama mekanlarını, her biri ayrı bir düzenleme de olacak şekilde bu işte profesyonel bakışı olan kişilere hazırlatmayı planlıyor. Özellikle kış aylarında av turizmi için yöreye gelecekler için yahut hava şartları sebebiyle burada kalmayı düşünecekler için,Taş Mekan’a uğramak çok yerinde bir seçenek olacaktır.
Efkan Taş Mekan'ın kapalı restaurant bölümü ( c ) Dinçer ALABAŞOĞLURestaurant ünitesinin bulunduğu iç mekan geniş ve yüksek tavanlı bir salona sahip. Oldukça ferah ve şık bir aydınlatması var mekanın. Salonun hemen orta kısmına konumlandırılmış, ürünlerinizi seçebileceğiniz vitrinin gerisinde mekanın mutfağı yer alıyor. Hijyen şartlarına uymanız kaydıyla, mutfağı görmenizde sakınca yok. Mekanın bir köşesinde yer alan şömine buranın atmosferine oldukça yakışan bir başka uygulama. Bu bölüme yakın duvara konumlandırılmış dev ekranlı TV ünitesi ise bir köşeye çekilip kahvesini yudumlayacaklar için bir sohbet köşesi gibi konumlandırılmış.
firma etiketleri Firma Etiketleri
BENZER FİRMALAR