• MÜŞTERİ HİZMETLERİ

  • 444 24 98

Toprak Organik Gübresi

Sektör :

Yetkili Kişi :

Kubilay Gürü

ORGANİK SOLUCAN GÜBRESİ DİKİLİ

FİRMA YETKİLİSİ:KUBİLAY GÜRÜ

İLETİŞİM:05334228058

İzmir Dikili'de faaliyet göstermekte olan firmamızda siz değerli müşterilerimize ağaçlara gübre, elma gübresi, solucan maması, verim artış gübresi, şeftali gübresi, hububat gübresi, çiçek gübresi, bitki gübresi, mısır gübresi, çam gübresi, buğday gübresi ve solucan gübresi ürünlerimiz ile sizlere hizmet vermekteyiz.

Toprağın dengesini bozmadan devamlı iyileşmesini amaçlayan solucanlar toprak verimliliği için büyük önem taşımaktadır. Solucan gübresi bir tür organik gübre olmaktadır. Solucanlar, toprağa atılan ve çürümeye başlayan bitki artıklarını, gece toprağın içinde açtıkları kanallara taşıyıp beslenirler. Toprağa gübre karıştırıldığında, toprak bitki besin maddeleri yönünden zenginleşir ve verimliliği artar. Solucan gübresi ayrıca bitkilerin büyüme hızını arttırmaktadır. Solucan gübresini sebze üretimi, çiçek yetiştiriciliği, meyve yetiştiriciliği ve bağcılık gibi kullanım alanları mevcuttur. Bunun yanı sıra bitki kök gelişimini destekler ve kök hastalıklarının seviyesini önemli derecede düşürür. Toprak solucanları bu faaliyetleriyle senelik üretim adetini ve özellikle tahıl üretiminde kaliteyi artırıcı bir etki sağlar.

Solucan gübresinin kullanımı ise fide döneminde toprağın üzerine bir avuç kadar serpmek yeterli olacaktır. Bununla birlikte doğrudan toprağın altına serpme yöntemi ile organik yapısının bozulmadan ve yabani otlar oluşmadan hemen etki etmesi amaçlanır.

Solucan gübresi en iyi biçimde Kırmızı Kaliforniya solucan türleri üzerinden elde edilmektedir, toprağa yerleşebilmek için çözünmüş bir ortamı tercih ederler, solucanları koruması oldukça basit işlemdir. Solucanlar toprağa atılan çürümeye başlamış bitki atığı, kök ve organik alanlardan gece toprak altında açtığı kanallarataşıyıp beslenensolucanlar normal olan solucanlara göre daha fazla kalıp üretmektedirler.

Sektördeki tüm gelişme ve yenilikleriyakındantakip ediyoruz. Daha fazla bilgi ve detay için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Firma Etiketleri

BENZER FİRMALAR