• MÜŞTERİ HİZMETLERİ

  • 444 24 98

Sistem Tobacco Shop

Sektör :

Yetkili Kişi :

Cennet Topal - Canberk Topal

Günümüzde ülkemiz dahil dünyanın birçok ülkesinde en çok tüketilen keyif verici madde olan tütün, 15.yy’ın sonunda Amerika kıtasının keşfine kadar eski dünya olarak tanımlanan Asya, Afrika ve Avrupa kıtalarında bilinmiyordu. Ana vatanı Amerika kıtası olan tütün, coğrafi keşifler sırasında önce Portekiz ve İspanya’ya gelmiş, zaman içerisinde de önce tüm Avrupa’ya, oradan da Asya ve Afrika’ya büyük bir hızla yayılmıştır.

Orta Amerika yerlilerinin mısır koçanlarına sararak içtikleri tütün, Kuzey Amerika yerlileri tarafından ise çiğnenerek tüketilmekteydi. Avrupalı kaşifler ilk olarak Orta Amerika’da bulunan adalardaki yerlilerden tütünü öğrendikleri için, onlar da aynı şekilde tüketmeye başlamışlardır ve eski dünyaya bu biçimde taşınmıştır. Puro, yerlilerin bu tüketim biçimine verdikleri isim iken, sigara ise Maya dilinden gelmektedir ve yakılmak üzere sarılan tütün yaprağı anlamına gelir.

Tütün sektörü günümüzde dünyada ki en büyük endüstrilerden biri olup, farklı zevk ve bütçeye uygun çok farklı tütün ve tüketim biçimleri mevcuttur. Bunlardan en yaygını sigaralar iken, puro ve pipolar birer statü sembolü olarak tüm kültürlerde yer edinmişlerdir.

Biz Sistem Tobacco Shop olarak tütün ürünlerini tüketmeyi seven müşterilerimizi kaçak ve sahte ürünlerin çok yoğun olduğu bu pazarda kaliteli ve orijinal ürünlerle buluşturma misyonuyla Denizli alışveriş pazarında faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Müşterilerimize sadece resmi tedarikçisinden temin edilen sigara ve puro çeşitleriyle değil, orijinal Zippo çakmaklar, pipo ve puro aksesuarları ve onlarca çakmak çeşitleriyle, tütüne dair aradıkları her şeyi tek bir çatı altında bulmaları amacıyla hizmet veriyoruz.

Firma Etiketleri

BENZER FİRMALAR