• MÜŞTERİ HİZMETLERİ

  • 444 24 98

Plastik Sanayi Firmaları | Birmilyonnokta

Plastik Sanayi ile ilgili firmalarının listesi. Plastik Sanayi Şirketleri

Plastik Sanayi Firmaları

Aysu Plastik

Plastik Sanayi


Karataş Ambalaj

Plastik Sanayi


Karataş Ambalaj, Ordu plastik sanayi sektöründe hizmet veren bir firmadır. Firma, mü

Berceste Sineklik Sistemleri

Plastik Sanayi


Manisa merkezde birmilyonnokta.com üyesi olarak çalışmalarına devam eden Berceste Sinek

Sena Park Plastik - Kahramanmaraş Çocuk Oyun Parkı İmalatı

Plastik Sanayi


Birmilyonnokta.com üyesi olan Sena Park Plastik isimli firmamız, plastik sanayi sektör&uu

Duru Pen

Plastik Sanayi


  • Duru Pen
  • 0 (531) 561 34 56
  • İzmir / Karşıyaka

Duru Pen şirketi olarak siz değerli müşterilerimizle daha basit şekilde irtibat kurabilmek ve

Boduroğlu Poliüretan

Plastik Sanayi


Merhabalar Bursa da organize sanayi bölgesi minareli cavus mahallesinde poliüretan kaplam

Mehmet Demir Pvc Ustası

Plastik Sanayi


Mehmet Demir Pcv Ustası olarak birmilyonnokta.com sitesi üyesi olup sizlere online bir şekilde

Dirice Plastik

Plastik Sanayi


Dirice Plastik Kocaeli plastik sanayi sektöründe büyük bir disiplin ve özv

Arslan Yapı

Plastik Sanayi


Arslan Yapı firması olarak birmilyonnokta.com sitesi üzerinden hizmet vermeye devam eden binle

Hd Plastik

Plastik Sanayi


1999'Dan Bugüne İlk günkü heyecanla sizlere hizmet veriyoruz!   HD; HD Plas

Konak Pileli Sineklik

Plastik Sanayi


Bursa’da sineklik üretimi gerçekleştiren Konak Pileli Sineklik isimli firmamız bi

Egepen Toruntay Pvc Ve Sineklik

Plastik Sanayi


Ankara plastik sanayi sektörü içerisinde hizmet veren Egepen Toruntay PVC ve Sinek

Süren Plastik

Plastik Sanayi


Kırklareli’nde bulunan Süren Plastik isimli firmamız birmilyonnokta.com üyesi

Ensar Pet Geri Dönüşüm

Plastik Sanayi


Firmamız Ensar Pet Geri Dönüşüm, birmilyonnokta.com üyesi olarak hizmet vermeye

Mercan Pvc ( Cam Balkon İmalatı )

Plastik Sanayi


Firmamız Mercan Pvc (Cam Balkon İmalatı), birmilyonnokta.com üyesidir. Pvc, geniş kullanım ala

Yps Yalçın Plastik San.tic. Plastik Kasa Palet Üretimi

Plastik Sanayi


PLASTİK KASA PALET ÜRETİMİ TAŞIMA VE İSTİFLEME KASALARI,PLASTİK PALET,SANAYİ KASALARI,EKMEK KA

Dizayn Makina Vida Kovan İmalatı

Plastik Sanayi


2004 Yılında Murat Yeleğen tarafından İstanbul/Bayrampaşa’da kurulmuş olup kısa sürede p

Yığmatepe Pvc

Plastik Sanayi


Elazığ plastik sanayi sektörüne hizmet veren Yığmatepe PVC, birmilyonnokta.com ailesinin

Ulu Alüminyum

Plastik Sanayi


Kapı, pencere sistemlerinde kullanılan alüminyum doğrama soğuk ve sıcak havalarda da özel

Vizyon Sineklik Sistemleri

Plastik Sanayi


Ankara plastik sanayi sektöründe faaliyet gösteren Vizyon sineklik sistemleri firmas

Adıyaman Hurdacılık

Plastik Sanayi


Adıyamanda her türlü Toptan ve parekende hurdalarınız deyerinde Alınır

Modern Sineklik

Plastik Sanayi


İstanbul plastik sanayi sektöründe hizmet vermekte olan firmamız;  pvc sineklik sist

Aslantaş Alüminyum

Plastik Sanayi


İşletme olarak değerli müşterilerimize alüminyum sistemlerinde her türlü hizmet

Bursa İmaj Ambalaj

Plastik Sanayi


Firmamız; Bursa plastik sanayi sektöründe ambalaj malzemesi satışı alanında hizmet vermek

Patır Tarım

Plastik Sanayi


​Tarımsal Film Tarımsal Sulama

Değişim Cephe

Plastik Sanayi


İstanbul Kadıköy’de yılları aşkın tecrübe birikimi ve sayısız çalışmamızla s

Save Plastik İmalat Sanayi Ticaret

Plastik Sanayi


Save Plastik İmalat Sanayi Ticaret ihtiyaç ve koşullar doğrultusunda değişen teknolojiler il

Tanış Pen

Plastik Sanayi


Firmamız; sektöre atıldığı günden bu güne kadar emin adımlarla ilerleyerek, İstanbul

Meka Plastik

Plastik Sanayi


Dikkat etmesek de her alanda çokça gerekli olan plastik çanta ve poşetler i&cc


Plastik Firmaları Ve Plastiğin Kullanım Alanları

Birçok farklı sektörde kullanabilen ürünlerden biri olan plastik ürünler dünya genelinde önemli bir sektör oluşturmuştur. Son yıllarda gelişen teknoloji sayesinde sektör tarafından oluşturulan ürünler geri dönüşümlü bir şekilde üretildiği için daha da değerli ve kullanışlı bir malzeme haline gelmişlerdir. Ham maddesinde petrol bulunan plastik ürünler dünya genelinde en önemli ürünlerden biri olan petrol kadar değerli ve işlevli bir hale gelmiştir. Endüstriyel işletmelerde birçok farklı noktada kullanılabilen plastik ürünler diğer hizmetleri sağlayan birçok firma tarafından da kullanılabilirler.

Günümüzde belirli bir sanayi kolu oluşturan plastik sektörü noktasında hizmet veren  plastik firmaları tarafından endüstriyel işletmelerde ve diğer üretim tesislerinde farklı ürünlerin ortaya çıkarılması için kullanılan plastik ürünleri üretilmektedir. Plastik ürünleri genel olarak ambalaj malzemesi üretiminde kullanmakla birlikte reklam ve tanıtım çalışmalarında kapı ve pencere üretimlerinde, laminasyonda, baskı malzemelerinin üretilmesinde, bahçe malzemeleri, mutfak malzemeleri, kırtasiye malzemeleri ve birçok farklı üretim türünde sağlamlıkları, pratik kullanımları ve geri dönüşümlü olmaları sayesinde tercih edilirler.

Ambalaj ürünlerinin üretilmesinde plastik malzemelerin kullanılması sayesinde ürünlerin baskı işlemlerinde; sızdırmazlıkları, sağlamlıkları ve rahat bir şekilde işlemeleri avantaj sağlar. Bu nedenle plastik sanayi sektöründe ambalaj ürünleri için farklı niteliklere sahip çeşitli plastik ürünleri üretilmektedir. Özellikle gıda ve temizlik endüstrisinde üretilen ürünlerin ambalajlanmasında kullanılan torbalar, paketler, şişeler ve kaplar plastik ürünler ile üretilerek kullanım sonrasında geri dönüşüme sahip olan ambalajlar elde edilmektedir. Bu ambalajlar kolay bir şekilde işlenip üzerlerinde baskı yapılabildiği için endüstriyel işletmelere avantaj sağlarlar.

Kapı ve pencere üretimi yapan endüstriyel firmalar ve üretimhaneler tarafından da PVC ürünleri tercih edilmektedir. Bu ürünler  ahşap veya metal olarak üretilen kapı ve pencerelere göre daha sağlam sonuçlar ortaya koyarken uzun ömürlü bir kullanım sağlamaktadırlar. Plastik firmaları tarafından üretilen PVC ürünleri bu firmalarda kapı, pencere, pervaz, sineklik, kaplama, lambiri ve panel uygulamaları için tercih edilirler.

Reklam ve tanıtım sektöründe tabela, pankart ve branda üretimlerinde de pvc firmaları tarafından üretilen farklı baskı malzemeleri kullanılır. Plastik malzemeler İnce ve kolay renklenen malzemeler olduklarından dolayı sektörde birçok firma için rahatlık oluşturur. Tekrar tekrar kullanılabilen ve kullanıldıkları alanlar da doğal şartlara karşı dayanıklı olan plastik ürünler, özellikle tabela üretimlerinde etkili sonuçlar ortaya koymaktadır.

Günümüzde plastik ürünlerin üretimini yapan sanayi firmaları tarafından birçok farklı sektör için alternatif kullanımlar sağlayan plastik ekipmanlar üretimi de bulunmaktadır. Bu ekipmanlar özellikle kapı ve pencere üretiminde birleşim noktaları ve montaj ekipmanları olarak kullanılan ürünler arasındadır. Ayrıca farklı endüstriyel tesislerde üretilen ürünlerin dahilinde bulunan ve plastik endüstrisi tarafından üretilen küçük ve ayrıntılı ekipman ürünleri de bulunmaktadır.

Yapılarda Pvc Doğrama Uygulamaları

PVC ürünleri bir petrol türevi olarak çeşitli maddelerle birleştirilmesi sayesinde elde edilen profil ürünleridir. Bu ürünler dünya genelinde olduğu gibi Türkiye'de de kapı, pencere, Kanat,siding, kaplama ve lambiri gibi işlemlerin yapılmasında kullanılırlar. Bu işlemlerde kullanılan PVC ürün parçalarına pvc doğrama adı verilmektedir. Bu ürünler farklı çeşitlerde üretilebilen ürünler olmakla birlikte aralarında; katlanabilen,tek kanatlı,çift kanatlı, karolaj çıtalı ve sürme tipler bulunur.

Yapılarda kullanılan kapı ve pencerelerin üretimindefirmalar tarafından en çok tercih edilen ürünlerin başında pvc doğrama malzemeleri bulunmaktadır. Bu malzemeler özellikle son yıllarda ahşap ve metal malzemeler yerine tercih edilen ürünler olmuştur. Ahşap malzemelerin uzun yıllar kullanıma bağlı olarak çürüyebilmesi, renk kayıplarına uğrayabilmesi ve yapısının bozulması gibi sıkıntılara karşı bu ürünler tercih edilmeye başlanmıştır. Yine farklı bir nokta olarak metal malzemelerinde;paslanma, oksitlenme ve hava izolasyonu sağlamaması gibi noktalardan dolayı kullanımları giderek azalmıştır. Bu nedenlerden ötürü yapılarda kapı, pencere, tuvalet ve banyo tavan kaplamaları ve ara bölme kapıları gibi işlemlerde işletmeler tarafından PVC ürünler tercih edilmeye başlanmıştır.

Pencere üreticileri tarafından tercih edilen bu doğrama ürünleri sayesinde hem ısı geçirgenliği noktasında çok yüksek bir izolasyon sağlayan hem de temizlik noktasında çok rahat bir kullanım oluşturan pencere ve kapılar üretilmektedir. Günümüzde faaliyet gösteren pimapenciler tarafından ev ve işyerlerinde kullanılan PVC kapı ve pencere türleri raylı,tek kanatlı,çift kanatlı, sürgülü,vastaslı ve katlanabilir şekilde üretilmektedirler. Özellikle evlerde kullanılan pencerelerde ve kapılarda izolasyon işleminin çok yüksek bir oranda sağlanması ısı tasarrufu sağladığından dolayı yapı müteahhitleri tarafından da tercih edilir.

En İyi Ve Kaliteli Pimapen Firmaları

Ev ve işyerlerinde yapı uygulamaları gerçekleştirilirken ve dekorasyon işlemleri yapılırken PVC ürünlerinin kullanılması daha sağlıklı ve uzun ömürlü bir sonuç oluşturmaktadır. Bu nedenle birçok kişi tarafından PVC ürünleri ile üretilmiş olan kapı ve pencereler uygulamalarda tercih edilir. Bu ürünler hem kolay temizlenebilmeleri hem uzun yıllar boyunca yapısı bozulmadan kullanabilmeleri hem de izolasyon sağlamaları nedeniyle avantajlı ürünlerdir. Bu ürünlerin temin edilmesinde yapı ve dekorasyon uygulamalarında en önemli noktalardan birisi sektörde isim sahibi olmuş ve kaliteli üretimler yapan pimapen firmaları seçilmesidir

Bu firmalar tarafından üretilen kapı ve pencereler de kullanılan tüm ekipmanlar ve detaylar uzun yıllar boyunca sıkıntı oluşturmadan sağlıklı bir şekilde kullanılabilirler. Temin edilen kapı, pencere ve tavan kaplama ürünlerinin temizleme işlemleri yapılırken basit bir şekilde su ve çizmez temizlik malzemeleri kullanılması yeterlidir. Gayet kolay ve hızlı bir şekilde temizlik yapılabilmesi ürünlerin uzun yıllar boyunca ilk günkü gibi sağlam ve temiz kalmasını sağlar. Günümüzde bu ürünlerde kullanılan cam teknolojileri ile birlikte çok daha kaliteli bir sonuç ortaya konulan bilmektedir.

Sektörde hizmet veren en iyi pimapen firmaları tercih edilirken hem fiyat noktasında hem de ürünlerin sağladığı kalite noktasında iyi bir araştırma yapılarak birçok farklı firma arasında tercih yapılmalıdır. Bu firmalar kendi imkanları ile üretim yapan yerel firmalar olabileceği gibi hem ulusal bazda hem de uluslararası bazda üretimler ve dağıtımlar yapan firmalar da olabilirler. Ülkemizde yurt dışı kaynaklı olarak ithal ürünler sağlayan firmalarda bulunmaktadır. Pimapen ürünleri tercih edilirken sağladıkları performans ve talep edilen fiyat karşılaştırılarak en doğru ürünlerin tercih edilmesi için doğru firmalar üzerinden alışveriş yapılması gerekir. Uzun Yıllar Boyunca ilk günkü gibi kaliteli bir şekilde kullanılabilecek ve sağlam ekipmanlarla üretilmiş ürünler tercih edilmelidir.
Devamını Göster

BLOG YAZILARI

2022-10-28

Plastik Ürünleri İmalatı

Dünyada en fazla kullanılan atıklardan bir tanesi plastiktir. Plastiğin dünya

2022-11-01

Plastik Sanayinin Önemi

Hayatınızın her alanında yer alan ve her gün kullandığınız ancak ekosisteme

2022-11-05

Türkiye’de Plastik Geri Dönüşüm Sektörü

Yeniden değerlendirilme şansı olan atıkların, çeşitli fiziksel ve kimyasal

2022-11-10

Pet Şişeler Geri Dönüşüme Uygun Mudur?

Son zamanlarda üzerinde durulması gereken en önemli konulardan biri de aşırı

2022-11-11

Plastik Ambalaj Artıkları Çevreye Ne Kadar Zarar Veriyor?

Günümüzde etrafımıza baktığımızda birçok şeyin plastikten

2022-11-15

Plastik Sanayi Ürünlerinin Denetlemesi Ne Kadar Doğru Yapılıyor

Plastik ürünler doğada uzun yıllar çözülmeden kalabildikleri

2022-11-21

Temiz Bir Gelecek İçin Plastik Konusunda Ne Yapıyoruz?

Çok uzun çağlardır insanlık tarafından kullanılan ve büyük

2022-11-25

Plastik Türleri ve Kullanım Alanları Neler?

Plastik, kolay şekil alan ve esnek bir malzemedir. Dayanıklı ve esneyebilen yapısı

2022-12-01

Petro-kimya Nedir, Ne Üretilir?

Petrol aracılığıyla organik kimyasal ürünler sağlamak amacıyla kullanılan

2022-12-06

Plastik Sanayisinde Kullanılan Kalıp Çeşitleri Nelerdir?

Plastik Üretimi Nasıl Yapılır? Plastikler organik ürünler ile beraber

2022-12-12

Plastik Sanayide Üretilen Ambalajlar Geri Dönüşüme Uygun Mudur

Plastikler günlük hayatta sürekli kullanılan ve kullanılıp atılan

2022-12-17

En Yaygın Plastik Türleri Hangileridir?

Plastik petrolden üretilir. Polimer şeklinde tanımlanan bileşil sınıfına girer.

2022-12-22

Plastik Sanayi ve Çevre Önemi ve Etkileri

Plastik Nedir? Plastik petrol ve türevlerinden oluşan bir hammaddeye sahiptir.

2022-12-30

Plastik Sanayi: Tarihçesi ve Bugünkü Durumu

Plastik modern dünyanın en çok kullanılan malzemelerinden birisidir.

2023-01-03

Plastik Sanayi: Tarihçesi ve Bugünkü Durumu

Plastik modern dünyanın en çok kullanılan malzemelerinden birisidir.

2023-01-05

Plastik Sanayi ve Çevre: Dünya Çapında Tartışmalar

Plastik dünya için kurtarıcı bir yol olsa da çevre kirliliği

2023-01-16

Plastik Sanayi ve Yönetimi: Plastik Üretiminde Yönetim Yöntemleri ve Stratejileri

Plastikler hammaddeleri ile ortaya çıkan bir malzemedir. Fabrikalarda

2023-01-19

Plastik Sanayi ve Tasarım: Plastiklerin Estetik Değeri

Plastik, modern çağda hayatımıza girmiş olan bir malzemedir. Eskiden daha

2023-01-24

Plastik Endüstrisinin Çevremiz Üzerindeki Olumsuz Etkisi

Plastik endüstrisi ve çevre konusunda dünya çapındaki