• call img
 • MÜŞTERİ HİZMETLERİ

 • line
 • 444 24 98

Plastik Sanayi Firmaları | Birmilyonnokta

Plastik Sanayi ile ilgili firmalarının listesi. Plastik Sanayi Şirketleri

Plastik Sanayi Firmaları

Cam Balkon Çorlu Sıla Yapı

Plastik Sanayi


Evlerimiz, işyerlerimiz gibi hayatımızın büyük bir çoğunluğu geçirdiğimiz a

Bilal Plastik

Plastik Sanayi


Mustafa Coşkun Pvc

Plastik Sanayi


Mustafa Coşkun

Antalaya Serigrafi Baskı

Plastik Sanayi


Antalaya Serigrafi Baskı

Seda Plastik

Plastik Sanayi


 • Seda Plastik
 • 0 (212) 598 23 70
 • İstanbul / Küçükçekmece

Seda Plastik

Nur Çağlar Pen Pvc Elektrik Mobilya İnşaat Gıda Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi

Plastik Sanayi


FİRMAMIZ İZMİR VE ÇEVRESİNİ KEMALPAŞA SÜTÇÜLER YOLUNDA KURULU ATÖLYEMİ

Palet Marketim - Plastik Palet

Plastik Sanayi


2010 yılından beri en son teknolojiyi kullanarak uzman kadromuzla müşterilerimiz için g

Davutoğlu Kauçuk Fitilleri

Plastik Sanayi


İzolasyon ve yalıtım günümüzde çok değerli birer yöntemdir. Bu yönt

Antalya Pimapen ve Panjur

Plastik Sanayi


Antalya Pimapen PVC kapı ve pencere sistemleri ile başlayan faaliyetimizde, ürün ve hizme

Cia Dış Ticaret San. Ve Tic. Ltd. Şti

Plastik Sanayi


Cia Dış Ticaret San. Ve Tic. Ltd. Şti 

File Plastik Ambalaj Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi

Plastik Sanayi


İnşaat sektörünün ve yapı sanayiinin olmazsa olmaz parçası dübeldir. Al&

Cem Plastik

Plastik Sanayi


Cem Plastik 

Yaprak Pen Plastik Ve Doğrama Sanayi

Plastik Sanayi


  İstanbul Pencere, Pimapen, cam balkon, kepenk, panjur, küpeşte tamiri ve serv

Koçoğlu Pvc

Plastik Sanayi


Pvc (Polivinil Clorür), kullanım alanı oldukça geniş olan bir polimer türüd&u

Plastka Pet Şişe Ve Kavanoz

Plastik Sanayi


Plastka pet şişe ve kavanoz olarak bizler pet kavanoz imalatı gerçekleştirmekteyiz. Pet kava

Etimesgut Korniş Ustası

Plastik Sanayi


Peken İnşaat Winsa

Plastik Sanayi


Evlerde pencere sistemleri denildiğinde son yıllarda mutlak şekilde uygulanmakta olan ısıcam ve &cc

Tireplast Timaks

Plastik Sanayi


Tanıtım Filmimiz https://www.youtube.com/embed/AkvwIcvX_ks (https://www.youtube.com/embed/AkvwIcvX_

Azfen Plastik İnşaat

Plastik Sanayi


İzmir plastik sanayi sektörü olarak, siz değerli müşterilerimizin memnuniyetini ve m

Koçak Yapı

Plastik Sanayi


Yaşam alanlarının her açıdan iyi bir konfor ve rahatlığa sahip olması hayatımız üzerind

Egepen Deceuninck

Plastik Sanayi


Egepen Deceuninck Egepen Ankara (https://www.egepenyildiz.com/), sürme sistemleri, PVC kaplama

Kurtuluş Pvc Yapı Ltd Şti

Plastik Sanayi


1995 yılı başlarında kurulan Kurtuluş PVC Plastik Doğrama Edremit'te faaliyete başlamıştır. &nb

Harun Pen

Plastik Sanayi


 • Harun Pen
 • 0 (554) 545 59 51
 • Antalya / Muratpaşa

Antalya Harun Pen, kaliteli ürün ve hizmeti deneyimli kadrosuyla birleştirerek sektö

Afyon Ege Pen Zafer Yapı

Plastik Sanayi


Afyon Ege Pen Zafer Yapı 

Canpolat Pvc Mobilya

Plastik Sanayi


Canpolat Pvc Mobilya olarak Şanlıurfa plastik sanayi sektöründe hizmet vermeye başladığım

Ege Pen Zafer Yapı

Plastik Sanayi


Geçmişten bu yana gelişen teknolojiyle birlikte değişen zevklerinize ayak uydurduk. Büy

2005

Plastik Sanayi


 • 2005
 • 0 (555) 108 52 92
 • Ankara / Yenimahalle

Türkiye Geneli Elektrostatik Toz Boya Ekipmanları Satışı  7/24 TEKNİK DESTEK HİZMETİ


Plastik Firmaları Ve Plastiğin Kullanım Alanları

Birçok farklı sektörde kullanabilen ürünlerden biri olan plastik ürünler dünya genelinde önemli bir sektör oluşturmuştur. Son yıllarda gelişen teknoloji sayesinde sektör tarafından oluşturulan ürünler geri dönüşümlü bir şekilde üretildiği için daha da değerli ve kullanışlı bir malzeme haline gelmişlerdir. Ham maddesinde petrol bulunan plastik ürünler dünya genelinde en önemli ürünlerden biri olan petrol kadar değerli ve işlevli bir hale gelmiştir. Endüstriyel işletmelerde birçok farklı noktada kullanılabilen plastik ürünler diğer hizmetleri sağlayan birçok firma tarafından da kullanılabilirler.

Günümüzde belirli bir sanayi kolu oluşturan plastik sektörü noktasında hizmet veren  plastik firmaları tarafından endüstriyel işletmelerde ve diğer üretim tesislerinde farklı ürünlerin ortaya çıkarılması için kullanılan plastik ürünleri üretilmektedir. Plastik ürünleri genel olarak ambalaj malzemesi üretiminde kullanmakla birlikte reklam ve tanıtım çalışmalarında kapı ve pencere üretimlerinde, laminasyonda, baskı malzemelerinin üretilmesinde, bahçe malzemeleri, mutfak malzemeleri, kırtasiye malzemeleri ve birçok farklı üretim türünde sağlamlıkları, pratik kullanımları ve geri dönüşümlü olmaları sayesinde tercih edilirler.

Ambalaj ürünlerinin üretilmesinde plastik malzemelerin kullanılması sayesinde ürünlerin baskı işlemlerinde; sızdırmazlıkları, sağlamlıkları ve rahat bir şekilde işlemeleri avantaj sağlar. Bu nedenle plastik sanayi sektöründe ambalaj ürünleri için farklı niteliklere sahip çeşitli plastik ürünleri üretilmektedir. Özellikle gıda ve temizlik endüstrisinde üretilen ürünlerin ambalajlanmasında kullanılan torbalar, paketler, şişeler ve kaplar plastik ürünler ile üretilerek kullanım sonrasında geri dönüşüme sahip olan ambalajlar elde edilmektedir. Bu ambalajlar kolay bir şekilde işlenip üzerlerinde baskı yapılabildiği için endüstriyel işletmelere avantaj sağlarlar.

Kapı ve pencere üretimi yapan endüstriyel firmalar ve üretimhaneler tarafından da PVC ürünleri tercih edilmektedir. Bu ürünler  ahşap veya metal olarak üretilen kapı ve pencerelere göre daha sağlam sonuçlar ortaya koyarken uzun ömürlü bir kullanım sağlamaktadırlar. Plastik firmaları tarafından üretilen PVC ürünleri bu firmalarda kapı, pencere, pervaz, sineklik, kaplama, lambiri ve panel uygulamaları için tercih edilirler.

Reklam ve tanıtım sektöründe tabela, pankart ve branda üretimlerinde de pvc firmaları tarafından üretilen farklı baskı malzemeleri kullanılır. Plastik malzemeler İnce ve kolay renklenen malzemeler olduklarından dolayı sektörde birçok firma için rahatlık oluşturur. Tekrar tekrar kullanılabilen ve kullanıldıkları alanlar da doğal şartlara karşı dayanıklı olan plastik ürünler, özellikle tabela üretimlerinde etkili sonuçlar ortaya koymaktadır.

Günümüzde plastik ürünlerin üretimini yapan sanayi firmaları tarafından birçok farklı sektör için alternatif kullanımlar sağlayan plastik ekipmanlar üretimi de bulunmaktadır. Bu ekipmanlar özellikle kapı ve pencere üretiminde birleşim noktaları ve montaj ekipmanları olarak kullanılan ürünler arasındadır. Ayrıca farklı endüstriyel tesislerde üretilen ürünlerin dahilinde bulunan ve plastik endüstrisi tarafından üretilen küçük ve ayrıntılı ekipman ürünleri de bulunmaktadır.

Yapılarda Pvc Doğrama Uygulamaları

PVC ürünleri bir petrol türevi olarak çeşitli maddelerle birleştirilmesi sayesinde elde edilen profil ürünleridir. Bu ürünler dünya genelinde olduğu gibi Türkiye'de de kapı, pencere, Kanat,siding, kaplama ve lambiri gibi işlemlerin yapılmasında kullanılırlar. Bu işlemlerde kullanılan PVC ürün parçalarına pvc doğrama adı verilmektedir. Bu ürünler farklı çeşitlerde üretilebilen ürünler olmakla birlikte aralarında; katlanabilen,tek kanatlı,çift kanatlı, karolaj çıtalı ve sürme tipler bulunur.

Yapılarda kullanılan kapı ve pencerelerin üretimindefirmalar tarafından en çok tercih edilen ürünlerin başında pvc doğrama malzemeleri bulunmaktadır. Bu malzemeler özellikle son yıllarda ahşap ve metal malzemeler yerine tercih edilen ürünler olmuştur. Ahşap malzemelerin uzun yıllar kullanıma bağlı olarak çürüyebilmesi, renk kayıplarına uğrayabilmesi ve yapısının bozulması gibi sıkıntılara karşı bu ürünler tercih edilmeye başlanmıştır. Yine farklı bir nokta olarak metal malzemelerinde;paslanma, oksitlenme ve hava izolasyonu sağlamaması gibi noktalardan dolayı kullanımları giderek azalmıştır. Bu nedenlerden ötürü yapılarda kapı, pencere, tuvalet ve banyo tavan kaplamaları ve ara bölme kapıları gibi işlemlerde işletmeler tarafından PVC ürünler tercih edilmeye başlanmıştır.

Pencere üreticileri tarafından tercih edilen bu doğrama ürünleri sayesinde hem ısı geçirgenliği noktasında çok yüksek bir izolasyon sağlayan hem de temizlik noktasında çok rahat bir kullanım oluşturan pencere ve kapılar üretilmektedir. Günümüzde faaliyet gösteren pimapenciler tarafından ev ve işyerlerinde kullanılan PVC kapı ve pencere türleri raylı,tek kanatlı,çift kanatlı, sürgülü,vastaslı ve katlanabilir şekilde üretilmektedirler. Özellikle evlerde kullanılan pencerelerde ve kapılarda izolasyon işleminin çok yüksek bir oranda sağlanması ısı tasarrufu sağladığından dolayı yapı müteahhitleri tarafından da tercih edilir.

En İyi Ve Kaliteli Pimapen Firmaları

Ev ve işyerlerinde yapı uygulamaları gerçekleştirilirken ve dekorasyon işlemleri yapılırken PVC ürünlerinin kullanılması daha sağlıklı ve uzun ömürlü bir sonuç oluşturmaktadır. Bu nedenle birçok kişi tarafından PVC ürünleri ile üretilmiş olan kapı ve pencereler uygulamalarda tercih edilir. Bu ürünler hem kolay temizlenebilmeleri hem uzun yıllar boyunca yapısı bozulmadan kullanabilmeleri hem de izolasyon sağlamaları nedeniyle avantajlı ürünlerdir. Bu ürünlerin temin edilmesinde yapı ve dekorasyon uygulamalarında en önemli noktalardan birisi sektörde isim sahibi olmuş ve kaliteli üretimler yapan pimapen firmaları seçilmesidir

Bu firmalar tarafından üretilen kapı ve pencereler de kullanılan tüm ekipmanlar ve detaylar uzun yıllar boyunca sıkıntı oluşturmadan sağlıklı bir şekilde kullanılabilirler. Temin edilen kapı, pencere ve tavan kaplama ürünlerinin temizleme işlemleri yapılırken basit bir şekilde su ve çizmez temizlik malzemeleri kullanılması yeterlidir. Gayet kolay ve hızlı bir şekilde temizlik yapılabilmesi ürünlerin uzun yıllar boyunca ilk günkü gibi sağlam ve temiz kalmasını sağlar. Günümüzde bu ürünlerde kullanılan cam teknolojileri ile birlikte çok daha kaliteli bir sonuç ortaya konulan bilmektedir.

Sektörde hizmet veren en iyi pimapen firmaları tercih edilirken hem fiyat noktasında hem de ürünlerin sağladığı kalite noktasında iyi bir araştırma yapılarak birçok farklı firma arasında tercih yapılmalıdır. Bu firmalar kendi imkanları ile üretim yapan yerel firmalar olabileceği gibi hem ulusal bazda hem de uluslararası bazda üretimler ve dağıtımlar yapan firmalar da olabilirler. Ülkemizde yurt dışı kaynaklı olarak ithal ürünler sağlayan firmalarda bulunmaktadır. Pimapen ürünleri tercih edilirken sağladıkları performans ve talep edilen fiyat karşılaştırılarak en doğru ürünlerin tercih edilmesi için doğru firmalar üzerinden alışveriş yapılması gerekir. Uzun Yıllar Boyunca ilk günkü gibi kaliteli bir şekilde kullanılabilecek ve sağlam ekipmanlarla üretilmiş ürünler tercih edilmelidir.
Devamını Göster

BLOG YAZILARI

2023-01-19

Plastik Sanayi ve Tasarım: Plastiklerin Estetik Değeri

Plastik, modern çağda hayatımıza girmiş olan bir malzemedir. Eskiden daha

2023-12-26

Sıfır Atık Yaşama Neden İhtiyacımız Var?

Son yıllarda yapılan araştırmalar, doğal kaynakların hızla tükendiğini

2024-01-19

Plastik Katkı Maddeleri Nelerdir?

Plastik katkı maddeleri, polimerlere eklenen ve plastik malzemelerin özelliklerini

2022-11-25

Plastik Türleri ve Kullanım Alanları Neler?

Plastik, kolay şekil alan ve esnek bir malzemedir. Dayanıklı ve esneyebilen yapısı

2022-12-12

Plastik Sanayide Üretilen Ambalajlar Geri Dönüşüme Uygun Mudur

Plastikler günlük hayatta sürekli kullanılan ve kullanılıp atılan

2022-12-30

Plastik Sanayi: Tarihçesi ve Bugünkü Durumu

Plastik modern dünyanın en çok kullanılan malzemelerinden birisidir.

2023-01-05

Plastik Sanayi ve Çevre: Dünya Çapında Tartışmalar

Plastik dünya için kurtarıcı bir yol olsa da çevre kirliliği

2022-12-01

Petro-kimya Nedir, Ne Üretilir?

Petrol aracılığıyla organik kimyasal ürünler sağlamak amacıyla kullanılan

2023-12-13

Plastik Sanayinde Sağlık ve Güvenlik Uygulamaları

Günümüzde artan plastik malzemelerin kullanımı hayatımızın her

2024-01-26

Sıfır Atık Hareketine Katılmanın Yolları

Sıfır atık hareketi, atık oluşumunu en aza indirmeyi ve atıkların geri

2024-01-10

Plastik Palet Kullanımının Faydaları

Plastik palet kullanımı insanlar arasında her geçen gün yaygın hale

2024-01-20

Cam Şişe Kullanımının Faydaları Nelerdir?

Cam şişe kullanımının insanlar için pek çok faydası bulunmaktadır.