• call img
  • MÜŞTERİ HİZMETLERİ

  • line
  • 444 24 98

Diyetisyen Danışmanlığı İle Sağlıklı Yaşamın Temellerini Atın

Modern çağımızda pek çok çeşitli sektör ve işkollarında olduğu gibi sağlıklı beslenme alanında da uzman kişiler mevcuttur. Diyetisyen ve beslenme uzmanı adı altında bizlere sağlık beslenme tüyoları vermekte olan bu uzmanlar, sağlıklı yaşam için de olmazsa olmaz profesyonellerdendir. Günümüzde üniversite hastanelerinden tutun da toplum sağlığı merkezlerine, toplu yemek firmalarından okullara kadar pek çok farklı alanda hizmet sunmakta olan diyetisyenler, insan hayatının korunması açısından da oldukça önemli bir rol oynarlar.

İnsan Sağlığından Diyetisyen Kontrollü Beslenme Neden Önemlidir?

Dünyanın pek çok çeşitli ülkelerinde olduğu gibi ülkemizde de tıp alanında etkin rol oynamakta olan diyetisyenlerin birbirinden farklı birçok görev ve sorumlulukları da mevcuttur. Söz konusu bu görev ve sorumluluklar aşağıda sıralandığı gibidir.

  • Diyetisyenler, danışanları için uygun beslenme listeleri hazırlayarak onlara ideal kilolarına ulaşmaları yönünde yardımcı olmayı amaçlarlar.
  • Bireylerin günlük hayattaki rutin beslenmeleri ile ilgili önerilerde bulunurlar ve söz konusu sağlık durumlarına uygun olarak da çeşitli beslenme tüyoları verirler.
  • Danışanlarının gün içerisinde çok daha sağlıklı ve dengeli yiyecekler tüketmelerini sağlayarak her türlü besin gruplarından faydalanmaları yönünde yardımcı olurlar.

Ülkemizde de ilgili üniversitelerin Beslenme ve Diyetetik isimli lisans bölümlerinden mezun olan bu profesyoneller, genel halk sağlığının korunması hususunda da oldukça önemli rol oynarlar.

Beslenme ve Diyetetik Alanında Profesyonel Seviyede Hizmetler

Özellikle beslenme ve diyetetik çalışmaları alanında uzman olan beslenme uzmanlarına ulaşmak için pek çok çeşitli web siteleri de mevcuttur. Birmilyonnokta web sitesi de söz konusu bu gibi hizmetler ile ilgili direkt olarak bilgi alabileceğiniz ve bu alandaki tecrübelerinizi de paylaşabileceğiniz en önemli platformlardan bir tanesi olarak öne çıkmaktadır.

 Covıd-19 Aşısı Sonrası Yan Etkiler

Özellikle içerisinde bulduğumuz 21. Yüzyıl içerisinde

Hizmet Kalitesi: Nedir ve Ölçülmesi Nasıl Yapılır?

Hizmet kalitesi ile alakalı birçok soru akıllara gelmekte, tam cevapları

Bilezik Ölçüsü Nasıl Alınır?

En sık alınan ve kıyafet tamamlayıcısı olarak görülen takı

Çamaşır Suyunun Zararları Nelerdir?

Temizlik vasıtaları içerisinde neredeyse her evde yaygın kullanımı ile dikkat

Evlilikte İlk Önce Ev Mi Araba Mı Alınmalı?

Bazı evlilikler daha gerçekleşmeden önemli yatırımlar yapılmış olsa da

Çiçek Siparişi ve Hediye

Çiçek Çiçekler dünyanın en özel

İmar Harita Mühendislik Firmaları

Gayrimenkul, yapı, inşaat, taşınmaz gibi alanlarda haritalar ile yer tespiti yapma,

Yapay Zekâ ve Otomasyonun İş Dünyasındaki Etkileri

Yapay zeka ve otomasyon, iş dünyasını değiştiren iki önemli teknolojidir.